piątek, 22 września, 2023
WALUTYKRYPTOWALUTYDo Kwon z Terraform Labs zwolniony za kaucją w wysokości 400 000...

Do Kwon z Terraform Labs zwolniony za kaucją w wysokości 400 000 euro

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Do Kwon z Terraform Labs zwolniony za kaucją w wysokości 400 000 euro

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, zostanie zwolniony z aresztu na czas trwania procesu sądowego, po tym jak sąd w Czarnogórze zgodził się na kaucję w wysokości 400 000 euro – podaje lokalny serwis informacyjny Pobjeda.

Kwon został aresztowany w marcu pod zarzutem próby wyjazdu z Czarnogóry na fałszywym paszporcie. Według ministerstwa spraw wewnętrznych tego kraju, Kwon i jego rodak, były dyrektor finansowy Terraform Labs, Han Chang-joon, próbowali odlecieć prywatnym samolotem do Dubaju posługując się fałszywymi dokumentami.

Pobjeda informuje, że sąd zgodził się również na zwolnienie Hana na kaucję w wysokości 400 000 euro. Prokuratura ma trzy dni na odwołanie się od tej decyzji.

Stabilna kryptowaluta TerraUSD, stworzona przez Terraform Labs i często określana jej skrótem – UST, wywołała panikę w sektorze krypto, co spowodowało straty inwestorów liczone w dziesiątkach miliardów dolarów. Kryzys ten był pierwszym z wielu, które nawiedziły rynek kryptowalut w ciągu 2022 roku, w tym bankructwa pożyczkodawcy kryptowalutowego Celsius i giganta giełdowego FTX.

Do Kwon jest poszukiwany również przez władze Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych z powodu kryzysu TerraUSD. Władze koreańskie wydały nakaz aresztowania Kwon’a we wrześniu, stwierdzając, że naruszył on przepisy rynków kapitałowych. Prokuratorzy z Korei mieli rzekomo podróżować do Serbii, która graniczy z Czarnogórą, w lutym, aby go namierzyć.

W Stanach Zjednoczonych Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wytoczyła również Do Kwonowi sprawę cywilną.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...