piątek, 1 grudnia, 2023
FIRMYHoney Payment przejmuje Maximusa i debiutuje na NewConnect

Honey Payment przejmuje Maximusa i debiutuje na NewConnect

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Honey Payment przejmuje Maximusa i debiutuje na NewConnect

Spółka Honey Payment, właściciel multiaplikacji finansowej DotBee, zrealizowała umowę przejęcia notowanego na NewConnect Maximusa i tym samym zadebiutowała na małej giełdzie. Sąd rejestrowy dokonał wpisu podwyższenia kapitału zakładowego spółki, co było ostatnim krokiem w drodze na parkiet. Firma zamierza wprowadzić teraz swoich asystentów AI na globalne rynki

Honey Payment to polski fintech, który rozwija multiaplikację finansową DotBee. Rozwiązanie pozwala w jednym miejscu zarządzać swoimi finansami – płatnościami, fakturami, ubezpieczeniami, kosztami związanymi z biletami czy opłatami transportowymi. Do jej najgłośniejszych funkcji należą jednak asystenci SI – z dziedzin finansów, prawa, księgowości, kryptowalut i tradingu. I to właśnie z tymi innowacyjnymi usługami firma zamierza podbić zagraniczne rynki.

Spółka dojrzewa nie tylko w kwestii autorskich technologii, ale też i własnej struktury, stąd pomysł debiutu, który udało się z sukcesem zrealizować – przejęcie Maximusa stało się faktem.

Debiut na warszawskiej giełdzie pozwoli nam zwiększyć rozpoznawalność i transparentność, a w efekcie ułatwi konkurencję na globalnym rynku multiaplikacji finansowych, a także pozwoli zawrzeć nowe relacje z partnerami zagranicznymi – mówi Grzegorz Szulik, prezes Honey Payment. – Asystenci AI to narzędzia demokratyzujące skomplikowaną wiedzę o finansach, z pewnością spotkają się z dużym odzewem zagranicznej społeczności, tak, jak stało się to w Polsce – dodaje.

Przejęcie to jest efektem umowy inwestycyjnej zawartej z JR Holding, większościowym udziałowcem Maximusa. Pod koniec czerwca Zwyczajne Walne Zgromadzenie akcjonariuszy Maximusa potwierdziło przeprowadzenie emisji akcji dla dotychczasowych wspólników Honey Payment w zamian za 100 proc. udziałów w tej spółce. Zapadła wówczas decyzja o emisji 15,7 mln akcji serii D po cenie emisyjnej w wysokości 21,68 zł za akcję. Zakończył się ostatni etap procedury – czyli rejestracja w KRS. Akcje nowej emisji stanowią 89 proc. kapitalizacji spółki po połączeniu. Nazwa spółki zmieniła się na Honey Payment Group S.A.

Jestem bardzo zadowolony z powodzenia tego przedsięwzięcia. Ale nie zamierzamy osiadać na laurach. Postawiliśmy sobie ambitne cele, do których dążymy. Już pół miliona użytkowników korzysta z naszych rozwiązań, chcemy dotrzeć z nimi także za granicę, dlatego zintensyfikowaliśmy wysiłki w tym celu – mówi Grzegorz Szulik.

– Dzięki połączeniu Maximusa z Honey Payment, dotychczasowi i inwestorzy, w tym JRH, stają się akcjonariuszami dynamicznej spółki, która rozwija swoje usługi w jednaj z najbardziej perspektywicznej z branż przyszłości czyli fintech. Spółka zamierza przenieść i rozwinąć swój model biznesowy, który sprawdził się w Polsce, na kolejne rynki – obecnie celem jest skalowanie działalności projekt. Jestem przekonany, że jest to projekt, który odpowiada na bieżące potrzeby rynku i będzie zyskowną pozycją w portfelu JRH – uzupełnia January Ciszewski, Prezes Zarządu JR HOLDING ASI S.A.

Po ostatniej rundzie finansowania Honey Payment, kiedy firma pozyskała 11 mln zł, a także transakcji połączenia z Maximusem, polski fintech wyceniany jest na ok. 400 mln zł.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...