GIEŁDA I INWESTYCJEIFDS rozpoczyna działalność operacyjną jako depozytariusz pięciu funduszy inwestycyjnych zamkniętych

IFDS rozpoczyna działalność operacyjną jako depozytariusz pięciu funduszy inwestycyjnych zamkniętych

IFDS rozpoczyna działalność operacyjną jako depozytariusz pięciu funduszy inwestycyjnych zamkniętych

Investment Funds Depositary Services (IFDS), nowy dom maklerski na polskim rynku, rozpoczął wykonywanie funkcji depozytariusza dla pięciu funduszy inwestycyjnych zamkniętych (FIZ). Stanowi to krok milowy w rozwoju firmy, będący wynikiem pracy i zaangażowania całego zespołu IFDS oraz wsparcia wspólników.

Procedura licencyjna oraz organizacja firmy i procesów operacyjnych były wymagającymi i pracochłonnymi etapami przygotowań do rozpoczęcia działalności. Zespół IFDS wykazał się profesjonalizmem, determinacją oraz zdolnością do współpracy, co pozwoliło na terminowe zakończenie tego procesu.

Dzięki wysiłkom oraz wsparciu partnerów biznesowych, IFDS jest gotowy do świadczenia usług depozytariusza. Priorytetem spółki jest zapewnienie najwyższych standardów obsługi i bezpieczeństwa dla zarządzanych funduszy inwestycyjnych.

– Rozpoczęcie działalności operacyjnej jest dla nas ogromnym sukcesem, który nie byłby możliwy bez zaangażowania i wsparcia całego zespołu oraz naszych wspólników. Wspólna praca i pełne zaufanie pozwoliły nam na zbudowanie solidnych fundamentów, na których będziemy rozwijać naszą działalność – powiedziała Iwona Świętochowska, Prezes Zarządu IFDS.

Zaawansowana technologia i systemy wspierające

IFDS wykorzystuje najnowocześniejsze technologie oraz systemy informatyczne, które wspierają wszystkie procesy operacyjne. Dzięki temu spółka może zapewnić nie tylko efektywność, ale także najwyższy poziom bezpieczeństwa danych i transakcji. Rozwiązania technologiczne IFDS obejmują:

  • System zarządzania ryzykiem: zaawansowane algorytmy i narzędzia analityczne, które monitorują i oceniają ryzyko w czasie rzeczywistym, pozwalając na szybkie reagowanie na wszelkie nieprzewidziane zdarzenia.
  • Zautomatyzowane procesy: automatyzacja wielu procedur operacyjnych, co zwiększa efektywność i redukuje ryzyko błędów ludzkich.
  • Bezpieczeństwo danych: najwyższe standardy w zakresie ochrony danych, w tym szyfrowanie oraz zaawansowane mechanizmy kontroli dostępu.

Funkcje kontrolne i zgodność

IFDS kładzie nacisk na funkcje kontrolne, które zapewniają zgodność z obowiązującymi regulacjami oraz wewnętrznymi standardami. Podejście spółki obejmuje:

  • Systemy kontroli wewnętrznej: wielopoziomowe systemy kontroli, które monitorują operacje finansowe i administracyjne, zapewniając przejrzystość i zgodność z regulacjami.
  • Compliance: dedykowany zespół ds. zgodności, który stale monitoruje zmiany w przepisach prawnych oraz wdraża odpowiednie polityki i procedury.
  • Audyt wewnętrzny i zewnętrzny: regularne audyty przeprowadzane przez niezależne podmioty, które potwierdzają zaangażowanie spółki w utrzymanie najwyższych standardów.

IFDS dąży do dalszego rozwoju i umacniania pozycji na rynku, oferując innowacyjne rozwiązania i najwyższe standardy obsługi. Spółka jest dumna z dotychczasowych osiągnięć i z nadzieją patrzy w przyszłość, kontynuując misję wspierania klientów w realizacji ich celów inwestycyjnych.

IFDS to nowoczesny dom maklerski, specjalizujący się w świadczeniu usług depozytariusza. Firma stawia na innowacyjność, profesjonalizm oraz bezpieczeństwo, dążąc do zaspokojenia potrzeb wymagających klientów.

Akcjonariuszami IFDS są IPOPEMA Securities S.A. i ProService Finteco sp. z o.o.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

polski ład

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców: co dalej?

0
Przedsiębiorcy oczekują konkretów w sprawie opłacania tzw. składki zdrowotnej (po wielu latach polemik, obecnie coraz więcej jest stanowisk, że jest to po prostu podatek, a nie składka). Negatywne skutki „Polskiego Ładu” odczuwa wielu przedsiębiorców...