czwartek, 30 czerwca, 2022
TRANSPORT I LOGISTYKAIle kosztuje monitoring GPS floty?

Ile kosztuje monitoring GPS floty?

-

Nowoczesny monitoring zaczyna się od lokalizatora GPS. Jak wybrać najlepszy? Ile kosztuje najtańszy abonament? Sprawdzamy

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Ile kosztuje monitoring GPS floty?

Abonament bez umowy terminowej i zobowiązań brzmi dobrze? Samochody w firmie to wystarczająco duży wydatek, dlatego system GPS musi mieć cenę adekwatną do jakości sprzętu i funkcji lokalizacyjnych. To idealne rozwiązanie dla firm, które cenią sobie jednocześnie elastyczność i dostęp do wielu usług.

Monitorowanie samochodów firmowych wiąże się z kosztem początkowym i abonamentem miesięcznym. Grunt to płacić za jakość i to z czego naprawdę się korzysta.

Nowoczesny monitoring zaczyna się od lokalizatora GPS

Pierwsze i najważniejsze zadanie jakie stoi przed managerem, to wybrać odpowiednie urządzenie do lokalizacji GPS. To od nadajnika zależy, co będziemy mogli monitorować i jakie informacje będą zapisywane w systemie.

Co ważne, nadajnik GPS montowany w pojeździe musi być wytrzymały na działanie wysokich oraz niskich temperatur. Najlepiej, jeśli  urządzenia posiadają wbudowaną, zapasową baterię, która będzie działać nawet wtedy, kiedy dojdzie do rozłączenia z akumulatorem. To daje gwarancję nieprzerwanego monitorowania tras. Urządzenie samo wyśle powiadomienie o pojawieniu się usterki, aby naprawić ją na czas.

Najlepszy lokalizator do samochodu

IKOL CAN oraz IKOL GO to sprawdzone urządzenia, z których korzystają tysiące użytkowników w całej Polsce. Ten pierwszy będzie podłączony do magistrali CAN, dlatego pokaże najwięcej szczegółów z komputera pokładowego. Będzie także kontrolował poziom i spalanie paliwa, a także aktualny przebieg, temperaturę, włączone światła oraz wiele innych informacji.

Dużą popularnością cieszy się też nadajnik GPS IKOL GO. To uniwersalny lokalizator GPS do samochodu, który zapisze trasy, pokaże koszt każdej podróży, styl jazdy oraz wszystko to, co aktywujesz do abonamentu. Mogą to być alerty, raporty, elektroniczna ewidencja przebiegu pojazdów, historia do 12 miesięcy wstecz lub całe pakiety usług. Ten nadajnik jest na tyle uniwersalny, że pasuje do samochodu osobowego, ciężarowego, do łodzi, jachtów, a nawet motocykli.

Dobieranie usług w abonamencie bezterminowym

Abonament IKOL buduje swoją przewagę nad innymi tym, że ma dopasowane funkcje do każdego pakietu/lokalizatora. Oprócz funkcji dostępnych w pakiecie, użytkownik wybiera swobodnie spośród 60 innych, które może, według uznania, aktywować lub dezaktywować w dowolnym momencie. Okres anulacji wynosi zaledwie 1 miesiąc. To zupełnie nowe podejście do klienta i dopasowanie się do jego potrzeb. Centrum monitorowania znajduje się na platformie IKOL. Tu oglądamy mapę internetową, generujemy raporty z dowolnej podróży w kilka sekund i widzimy wszystkie pojazdy z bieżącym stanem technicznym.

Monitorowanie floty BEZ umowy na 12 i 24 miesiące.

Umowa na czas nieokreślony to same korzyści. Od początku można korzystać z dowolnie wybranych usług lub aktywować je na krótki okres, co daje ogromny komfort pracy. Dobrą praktyką jest na przykład aktywowanie zasięgu UE i odłączanie rozrusznika tylko na czas wakacji. Dla młodego stażem kierowcy można włączyć pakiet ecodriving, podczas kiedy dla zawodowego kierowcy wystarczą tylko alerty przekroczenia prędkości. Zarządzający flotą manager sam wie, co wybrać i jakie są aktualne potrzeby floty.

Ile kosztuje najtańszy abonament GPS

Najlepszy abonament to pakiet, za który zapłacimy tylko 15,99 zł netto/miesiąc. Zapewnia on pozycję pojazdów na żywo dla wszystkich lokalizatorów w firmie. Monitoring odbywa się w systemie IKOL lub w wersji mobilnej, poprzez darmową aplikację IKOL Tracker. Każda dodatkowa usługa to średni koszt 4 zł netto/miesiąc. Oferta z przeglądaniem historii kosztuje o 4 zł więcej, ale daje możliwość wglądu do każdej podróży, co pozwala zrobić dokładną analizę aktywności pojazdów w wyznaczonym czasie, biorąc pod uwagę wybraną grupę kierowców.

Podsumowanie

Zbieranie danych o położeniu pojazdów, przeglądanie historii, odbieranie alertów i odczytywanie danych z szyny CAN, to tylko wstęp do monitoringu GPS. Firmowe auta możemy kontrolować na wiele sposobów, co nie oznacza, że musimy wydać na to fortunę. O ile powszechnie panuje przekonanie, że to co drogie, musi być dobre, my staramy się pokazać przedsiębiorcom, że monitoring floty może przynieść oszczędności przy niewielkim nakładzie finansowym, pod warunkiem, że korzystamy z właściwych narzędzi, dopasowanych do potrzeb. Znajdziesz je tutaj.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Historia cyberprzestępczości

0
Pojęcie „wirusa komputerowego” znane jest obecnie większości osób na świecie, włącznie z dziećmi. Zwykle kojarzy się ono z czymś destrukcyjnym dla sprzętu, danych i usług, na których wszyscy polegamy. Wirusy komputerowe, podobnie jak ich...
e-commerce

Nowe oblicze wyprzedaży, czyli co w e-commerce i nie tylko zmieni dyrektywa Omnibus

0
W czasie sezonowych wyprzedaży nie raz słyszy się o nieuczciwych praktykach sprzedawców i celowym zawyżaniu cen w okresach poprzedzających obniżki, tak aby te wyglądały na szczególnie atrakcyjne. Tegoroczne zimowe wyprzedaże to jednak ostatnie, kiedy...

Wzrost mediany maksymalnych zarobków w IT o 9,5 proc. do 18,4 tys. zł netto...

0
No Fluff Jobs – jedyny portal z ogłoszeniami IT dostępny w 6 krajach i 8 wersjach językowych – podsumowuje ubiegły rok w branży. Z przygotowanego przez firmę raportu „Rynek pracy IT w Polsce w...