FIRMYInżynierowie z Polski i USA będą pracować nad krajową transformacją energetyczną

Inżynierowie z Polski i USA będą pracować nad krajową transformacją energetyczną

B-act, spółka inżynieryjna specjalizująca się w doradztwie i nadzorze inwestycji budowlanych, planuje uczestniczyć w projektach związanych z transformacją energetyczną Polski. Z tego powodu firma nawiązała współpracę z amerykańską spółką Power Engineers, która w swoich usługach skupia się m.in. na rynku OZE. Ma ona obejmować wspieranie się obu przedsiębiorstw w szukaniu, budowaniu, zarządzaniu i wykorzystywaniu relacji z przyszłymi klientami w Polsce oraz również na Ukrainie i innych potencjalnych rynkach w Europie.

B-Act w ostatnim czasie podpisywał wiele nowych kontraktów związanych z odbudową Ukrainy. Spółka stale szuka dalszych możliwości rozwoju i z tego powodu nawiązała współpracę z Power Engineers. Polska firma chce uczestniczyć w nowych projektach, które będą związane z transformacją energetyczną Polski.

Bardzo się cieszymy z nawiązania umowy z Power Engineers. Jest to międzynarodowa firma z bogatym doświadczeniem, mająca w swoich szeregach wybitnych specjalistów, którzy tworzą kompleksowe rozwiązania energetyczne na całym świecie. Tym bardziej cieszymy się, że to właśnie z nami nawiązali współpracę i wspólnie będziemy się wspierać w poszukiwaniu potencjalnych klientów na terenie przede wszystkim Polski, ale i nie tylko. Chcemy nasze działania realizować również na rynku ukraińskim oraz innych potencjalnych rykach europejskich komentuje Adam Białachowski, prezes zarządu B-Act.

Power Engineers to amerykańska firma konsultingowa założona w 1976 r. Oferuje kompleksowe usługi inżynieryjne, środowiskowe oraz zarządzania programami. Zatrudnia blisko 4000 osób w ponad 50 biurach w Ameryce Północnej i na całym świecie.

Doświadczenie firmy w zakresie energii odnawialnej może pomóc Polsce w osiągnięciu zgodności
z normami klimatycznymi UE, które wymagają 55% redukcji emisji dwutlenku węgla do 2030 roku. Osiągnięcie tego celu, będzie wiązało się z wieloma inwestycjami, których koszt szacuje się, że wyniesie 226 mld EUR.

Podobnie jak Stany Zjednoczone, Unia Europejska podejmuje ogromne wysiłki na rzecz przejścia na energię odnawialną – komentuje Jim Haynes, prezes zarządu i CEO Power Engineers. Pomagaliśmy już naszym klientom w USA w osiągnięciu ich celów w zakresie transformacji energetycznej i cieszymy się, że możemy współpracować z B-Act przy podobnych projektach w Europie Środkowej – dodaje Haynes.

B-Act obecnie realizuje blisko 40 projektów w Polsce, na Ukrainie i w Brazylii, których łączna wartość przekracza 100 mln PLN. W I półroczu spółka wygenerowała 6,2 mln PLN przychodów ze sprzedaży, co oznaczało dynamikę wzrostu na poziomie 35 proc. rdr. W IV kwartale br. firma planuje przeprowadzić publiczną ofertę akcji, a w I połowie 2024 r. złożyć wniosek do GPW w sprawie wprowadzenia akcji na rynek NewConnect.

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

lekarz medycyna technologia

Polski rynek ochrony zdrowia na fali wzrostu – EY prognozuje roczny wzrost o 11%...

0
Z analizy firmy EY wynika, że polski rynek świadczenia usług z zakresu opieki zdrowotnej będzie do 2028 roku rósł w tempie - 11 proc. rocznie. Rozwój stymuluje rosnące finansowanie publiczne i prywatne, które jest...
Exit mobile version