BEZPIECZEŃSTWOJak idzie ofensywa zbrojna w Ukrainie?

Jak idzie ofensywa zbrojna w Ukrainie?

Jak idzie ofensywa zbrojna w Ukrainie?

Co dzieje się w Ukrainie, jeżeli chodzi o prowadzenie działań zbrojnych? Czy działania ofensywne są skuteczne? Czy odnoszone są sukcesy, jaka jest perspektywa? Czy Ukraina uzyska to, czego oczekują jej obywatele? Obecnie Rosja nie jest w stanie zrealizować swoich celów. Natomiast trzeba zdawać sobie sprawę, że kontrofensywa nie zakończy się w tym roku. To nie będzie jedna ofensywa – może dwie, trzy, może to będzie rok, dwa, trzy, pięć lat. Tego nie można wykluczyć. Być może Ukraina w pewnym momencie stanie przed koniecznością zawarcia jakiegoś nieszczęśliwego pokoju – bo taka będzie sytuacja.

– Największym osiągnięciem Ukrainy jest to, że prowadzą działania zbrojne z Rosją jak równy z równym. A przypominam, że Rosja jest państwem potencjalnie o wiele silniejszym w każdym zakresie – powiedział serwisowi eNewsroom.pl Maciej Matysiak, ekspert Fundacji Stratpoints, wykładowca ANS Gniezno. – I to jest przede wszystkim sukces Ukrainy. Oczywiście nie tylko dzięki wysiłkowi narodu ukraińskiego, ale też wsparcia między innymi naszego kraju. Czy ofensywa ukraińska odniesie sukces? Nie oczekiwałbym spektakularnych sukcesów jako bezwzględnego warunku. Natomiast trzeba zdawać sobie sprawę, że Ukraina posiada ograniczone siły środki, ludzkie, materiałowe, w tym amunicyjne, mniejszą logistykę i infrastrukturę. Więc należy dać czas Ukrainie na zadziałanie. I nawet jeżeli nie widzimy obecnie spektakularnych sukcesów w postaci zdobyczy terytorialnych, przerwania linii obrony – to Ukraina odbierze bardzo dużo zdolności ofensywnych Rosji. Dlatego trzeba cały czas wspierać wysiłki Ukrainy i kontynuować dostawy. Czas przyniesie w końcu rozwiązania – podsumowuje Matysiak.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...