piątek, 23 września, 2022
PRACA I KARIERAJakie umiejętności przydadzą ci się w pracy na produkcji?

Jakie umiejętności przydadzą ci się w pracy na produkcji?

-

Praca na produkcji to często ścieżka, na którą decydują się wkroczyć osoby dopiero rozpoczynające swoją zawodową drogę. Daje możliwość rozwoju i zdobycia cennego doświadczenia. Niektóre umiejętności pomogą ci się w niej odnaleźć niezależnie od tego, czy pracowałeś już w tej branży.

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Jakie umiejętności przydadzą ci się w pracy na produkcji?

Dokładność i zdolności manualne

Wśród obowiązków pracownika produkcyjnego często znajdują się takie czynności jak np. przygotowywanie materiałów, montaż poszczególnych elementów, obsługa maszyn, ale i sprawdzanie jakości produktów końcowych lub opakowań oraz ich układanie. W ich wykonywaniu pomogą ci zdolności manualne, a także dokładność. Firmy produkcyjne cenią sobie w pracownikach dbałość o wysoką jakość powstającego produktu, odpowiadającą założonym normom. Ważna będzie więc też twoja spostrzegawczość i zorientowanie na jakość. Dzięki nim szybko dostrzeżesz także ewentualne nieprawidłowości czy usterki – ich natychmiastowe zgłoszenie jest dla firmy bardzo istotne, ponieważ przyczynia się do usprawniania produkcji i uniknięcia niepotrzebnych przestojów. 

Dobra organizacja pracy

W prawidłowej i terminowej realizacji przydzielonych zadań oraz planów produkcyjnych, cenionej przez firmy produkcyjne, pomoże ci też dobra organizacja oraz samodzielność. Nie zapominaj również o dbałości o porządek na stanowisku pracy – pamiętaj, że system zmianowy oznacza, że już za kilka godzin na twoim miejscu będzie stała inna osoba. To ważne, żeby stanowisko, które przejmie, było odpowiednio zadbane i utrzymane w czystości. Choć może wydawać się, że gdy pracuje się w przedsiębiorstwie produkcyjnym, to przepisem na sukces jest sprawne samodzielne działanie, często w fabryce potrzebna jest też współpraca i jasna komunikacja z innymi zatrudnionymi. Ważne więc, by nie tylko przykładać wagę do precyzyjnego wykonywania swoich zadań, ale też działać jako część zespołu.

Pozytywne nastawienie i otwartość na naukę

W wielu przedsiębiorstwach produkcyjnych w zakresie obowiązków znajduje się obsługa maszyn i urządzeń, co nie zawsze jest jednak równoznaczne z wymaganym doświadczeniem, ponieważ firmy często szkolą nowych pracowników we własnym zakresie. Przykładem jest chociażby praca w Stargardzie lub w Poznaniu w fabrykach opon Bridgestone, które wdrażają nowych członków zespołu do codziennych obowiązków. Jeśli więc nie miałeś wcześniej do czynienia ze stanowiskami produkcyjnymi, szczególnie ważna będzie twoja chęć do nauki i otwartość na nowości technologiczne, ale i pozytywne nastawienie. Umiejętność obsługi maszyn i urządzeń, szczególnie tych wykorzystywanych w przedsiębiorstwach o podobnym profilu działalności, niewątpliwie może być jednak twoim dodatkowym atutem. W zależności od branży czy działu, do którego będziesz aplikować, mile widziane może być np. sprawne posługiwanie się elektronarzędziami czy posiadanie uprawnień spawalniczych.

Firmy produkcyjne często nie wymagają wcześniejszego doświadczenia od kandydatów. Rozważając np. pracę w Stargardzie czy Poznaniu we wspomnianych fabrykach Bridgestone lub w innym przedsiębiorstwie produkcyjnym warto wziąć pod uwagę zakres obowiązków na danym stanowisku i to, czy posiadamy potrzebne na nim umiejętności.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Historia cyberprzestępczości

0
Pojęcie „wirusa komputerowego” znane jest obecnie większości osób na świecie, włącznie z dziećmi. Zwykle kojarzy się ono z czymś destrukcyjnym dla sprzętu, danych i usług, na których wszyscy polegamy. Wirusy komputerowe, podobnie jak ich...
e-commerce

Nowe oblicze wyprzedaży, czyli co w e-commerce i nie tylko zmieni dyrektywa Omnibus

0
W czasie sezonowych wyprzedaży nie raz słyszy się o nieuczciwych praktykach sprzedawców i celowym zawyżaniu cen w okresach poprzedzających obniżki, tak aby te wyglądały na szczególnie atrakcyjne. Tegoroczne zimowe wyprzedaże to jednak ostatnie, kiedy...

Wzrost mediany maksymalnych zarobków w IT o 9,5 proc. do 18,4 tys. zł netto...

0
No Fluff Jobs – jedyny portal z ogłoszeniami IT dostępny w 6 krajach i 8 wersjach językowych – podsumowuje ubiegły rok w branży. Z przygotowanego przez firmę raportu „Rynek pracy IT w Polsce w...