środa, 22 września, 2021
FINANSEKarta kredytowa online w 2021 roku - jak ją wybrać i korzystać?...

Karta kredytowa online w 2021 roku – jak ją wybrać i korzystać? Opłaty i bezpieczeństwo

-

Karta kredytowa online w 2021 roku – jak ją wybrać i korzystać? Opłaty i bezpieczeństwo

Karta kredytowa jest produktem bankowym, który często kojarzy się negatywnie. Jednakże jej posiadanie daje możliwość szybkiego i łatwego finansowania drobnych wydatków. Nie potrzebujemy składać żadnych wniosków i wypełniać innych formalności za każdym razem, kiedy chcemy skorzystać z dodatkowych pieniędzy. Jest to ogromna przewaga karty kredytowej nad tradycyjnym kredytem gotówkowym. Jednak ważne jest to, żeby korzystać z karty kredytowej w sposób bezpieczny.

Jak otrzymać kartę kredytową w 2021 roku?

Pierwszym krokiem będzie znalezienie odpowiedniej oferty. Możemy w pierwszej kolejności sprawdzić, jakie oferty karty kredytowej przygotował dla nas bank, w którym posiadamy konto osobiste. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z innowacyjnego narzędzia, jakim jest porównywarka kart kredytowych (np. https://darmopozyczka.pl/najlepsza-karta-kredytowa-online-ranking/).

Dzięki niej szybko otrzymamy porównanie najciekawszych ofert na rynku. Kalkulator kart kredytowych obliczy też wszystkie koszty, jakie poniesiemy w związku z jej użytkowaniem. Gdy już wybierzemy odpowiednią ofertę, wystarczy złożyć wniosek. Bank sprawdzi naszą zdolność kredytową i jeżeli zostanie ona oceniona pozytywnie, to zaproponuje odpowiedni limit kredytowy. Zdolność kredytowa jest oceniana między innymi na podstawie

  • naszych dochodów i
  • wysokości comiesięcznych zobowiązań.

Limit kredytowy to kwota, którą dostaniemy do dyspozycji razem z naszą kartą kredytową.

płatność kartą kredytową w sklepie - terminal i kasa

Na co trzeba zwrócić uwagę przed wybraniem karty kredytowej?

Decydując się na kartę kredytową, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wszystkie koszty związane z posiadaniem i użytkowaniem takiej karty. Mogą być to różnego typu opłaty. Najbardziej podstawową z nich jest opłata za wydanie karty oraz za korzystanie z karty kredytowej.

Wypłacając pieniądze z bankomatu za pomocą karty kredytowej lub też wykonując przelew z karty kredytowej nie unikniemy opłat, które są dość wysokie w porównaniu z podobnymi transakcjami wykonywanymi za pomocą karty debetowej.

Do kosztów posiadania karty wliczamy również oprocentowanie karty kredytowej. Tutaj możemy korzystać jednak ze wszystkich zalet, jakie posiada okres bezodsetkowy. Jest to czas, w którym możemy uregulować naszą należność bez konieczności uiszczania dodatkowych odsetek.

Negatywne odczucia, które powodują karty kredytowe zazwyczaj są związane z korzystaniem z nich w sposób niezbyt przemyślany. Karta kredytowa, która użytkowana jest w sposób odpowiedzialny, może być doskonałym uzupełnieniem naszego domowego budżetu.

Podsumowując, własna karta kredytowa jest znakomitym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć szybki i łatwy dostęp do dodatkowych pieniędzy. Należy pamiętać jednak o odpowiedzialnym korzystaniu z karty kredytowej. Dzięki temu unikniemy wielu nieprzyjemnych sytuacji.

Jak bezpiecznie korzystać z karty kredytowej?

Bezpieczne korzystanie z karty kredytowej możemy rozpatrywać w dwóch obszarach. Pierwszym z nich jest bezpieczeństwo naszego domowego budżetu. Trzeba mieć świadomość, że używając karty kredytowej korzystamy z pieniędzy banku. Jest to podstawowa różnica pomiędzy kartą debetową a kartą kredytową.

Pieniądze te prędzej czy później będziemy musieli zwrócić do banku. Zwlekanie ze spłatą karty kredytowej i zadeklarowanie spłat w minimalnej dozwolonej wysokości generuje dodatkowe koszty w postaci odsetek i może przedłużać spłatę karty kredytowej w nieskończoność. Dlatego korzystanie z karty kredytowej powinno być przemyślane. Nie powinien być to podstawowy sposób finansowania naszych wydatków. Najlepszym sposobem wydaje się używanie karty kredytowej w celu finansowania drobnych, okazjonalnych wydatków, które łatwo i szybko będzie można spłacić.

Mężczyzna płacący kartą w telefonie online

Bezpieczne transakcje online – płacić kartą czy może gotówką?

Bezpieczne korzystanie z karty kredytowej możemy też rozumieć w inny sposób. W świecie finansów jesteśmy codziennie narażeni na wiele pułapek zastawionych na nas przez różnych oszustów. Nie inaczej jest podczas korzystania z karty kredytowej. Powinniśmy szczególnie uważać w Internecie.

Nie powinniśmy w żadnym razie udostępniać takich danych jak numer karty kredytowej, data ważności karty kredytowej oraz numer CVV2 na stronach, co do których nie mamy całkowitej pewności co do ich autentyczności. W najlepszym razie narażamy się na comiesięczne potrącanie pewnej kwoty z naszej karty za nieumyślnie zamówiony towar lub usługę. W skrajnym przypadku możemy stracić wszystkie dostępne środki na karcie kredytowej.

W tym miejscu rodzi się pytanie, czy nie jest zasadne płacenie gotówką. Jednakże  w Internecie nie jest to możliwe. Istnieją różne sposoby radzenia sobie z tą kwestią, jak chociażby generowanie wirtualnych kart kredytwoych i płatniczych w aplikacji bankowej, które służą do pojedynczych transakcji.

Podsumowując, karta kredytowa jest ciekawym uzupełnieniem domowego budżetu. Rozwiązanie pozwala na szybkie finansowanie nieprzewidzianych wydatków bez zbędnych formalności. Musimy jednak pamiętać o bezpiecznym korzystaniu z karty kredytowej online.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

polska raport

Ponad 40% badanych chce wyższych podatków dla zagranicznych firm działających w Polsce

0
Blisko połowa Polaków uważa, że zagraniczne firmy, prowadzące działalność gospodarczą w Polsce, powinny płacić u nas wyższe podatki niż podmioty mające wyłącznie krajowy kapitał. Ale niemal co trzecia osoba jest przeciwnego zdania. Za zmianami...
ministerstwo finansów

Zasady ustalania rezydencji podatkowej na podstawie objaśnień MF z 29 kwietnia 2021 r.

0
W dniu 29 kwietnia 2021 r. zostały wydane objaśnienia podatkowe dotyczące rezydencji podatkowej oraz zakresu obowiązku podatkowego osób fizycznych w Polsce. Objaśnienia nie mają charakteru aktów powszechnie obowiązującego prawa, niemniej stanowią instrukcję postępowania dla...
Remote controlled drone taking off from warehouse to deliver package

SAS wskazuje 4 obszary rozwoju biznesu w 2021 roku

0
Jednym z głównych wniosków pojawiających się w podsumowaniach minionego roku jest ogromny wpływ pandemii na przyspieszenie procesów cyfrowej transformacji. COVID-19 potwierdził, że technologia jest kluczowym narzędziem w obszarze ochrony zdrowia, ekonomii, a także ekologii....