TRANSPORT I LOGISTYKAKierowcy Ubera z kamerami

Kierowcy Ubera z kamerami

Kierowcy Ubera z kamerami

  • Nowa funkcja bezpieczeństwa Uber pozwala kierowcom na zainstalowanie kamery pokładowej w samochodzie i jej rejestrację bezpośrednio w aplikacji, umożliwiając łatwe udostępnianie nagrań zespołowi wsparcia.
  • Produkt został zaprojektowany, aby pomóc kierowcom w przekazywaniu dowodów do zespołu Uber w spornych sytuacjach.
  • Przed podróżą pasażerowie otrzymają powiadomienie o kamerze samochodowej, dzięki czemu będą mogli bezpłatnie anulować przejazd, jeśli nie chcą być nagrywani.
  • Wszystkie dane będą przetwarzane zgodnie z restrykcyjną polityką prywatności Uber oraz RODO.

Uber wprowadził na rynek nową funkcjonalność, która ma podnieść standardy bezpieczeństwa zarówno dla kierowców, jak i pasażerów. Integracja kamery samochodowej z aplikacją to pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce. Dzięki niemu, w przypadku wystąpienia spornych kwestii w zakresie bezpieczeństwa podczas podróży, kierowcy mogą szybko i bezpiecznie udostępniać nagrania dedykowanemu zespołowi wsparcia Uber.

Pasażerowie otrzymają powiadomienie o kamerze zainstalowanej w samochodzie z wyprzedzeniem, dzięki czemu mogą decydować o bezpłatnym anulowaniu podróży, jeśli nie chcą być nagrywani.

Naszym obowiązkiem w Uber jest zapewnienie tak bezpiecznego przejazdu, jak to tylko możliwe. Jesteśmy dumni, że jako lider w branży pokazujemy, że technologia może być wykorzystywana do podnoszenia standardów bezpieczeństwa wszystkim korzystającym z naszej aplikacji – powiedział Marcin Moczyróg, General Manager Uber CEE.

Bardzo się cieszę z nowej funkcji w aplikacji Uber, dzięki której mogę łatwo przesyłać nagrania do dedykowanego zespołu wsparcia, mając pewność, że moje dane będą chronione i prawidłowo przetwarzane. Uber stale idzie naprzód i rozwija się. Jestem pewien, że wielu kierowców miało sytuacje, w których musieli udowodnić, że pasażer nie zawsze ma rację. Od teraz jest to łatwiejsze – dodał Artem, kierowca współpracujący z aplikacją.

Dane będą przetwarzane zgodnie z restrykcyjną polityką prywatności Uber oraz przepisami RODO. Kierowca, jako właściciel kamery samochodowej, będzie administratorem danych, a Uber otrzyma dostęp do nagrań tylko wtedy, gdy kierowca zdecyduje się je udostępnić po ewentualnym incydencie.

W Polsce coraz więcej kierowców decyduje się na montaż kamer samochodowych. Nowa funkcja działa w ramach prawnych, umożliwiających udostępnianie danych zgodnie z zasadami ochrony prywatności, przy jednoczesnym poinformowaniu pasażera o obecności kamery samochodowej, ograniczeniu dostępu do danych, a także zapewnieniu przestrzegania wszystkich zasad przechowywania danych.

Bezpieczeństwo leży w DNA firmy Uber. Dlatego od początku działalności wprowadziła ona szereg funkcji oraz procedur chroniących zarówno pasażerów, jak i kierowców. W ciągu ostatniego roku firma uruchomiła m.in. Uber by Women, czyli usługę, która umożliwia zamawianie przejazdów realizowanych wyłącznie przez kierowczynie, a także we współpracy z firmą Safety Logic, uruchomiła program szkoleniowy dla kierowców, mający na celu zwiększenie wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...