SZKOLENIA I KONFERENCJEKryptowaluty zdominowały dyskusję. Wnioski po 10. edycji Invest Cuffs

Kryptowaluty zdominowały dyskusję. Wnioski po 10. edycji Invest Cuffs

Kryptowaluty zdominowały dyskusję. Wnioski po 10. edycji Invest Cuffs

W pierwszy weekend kwietnia Kraków po raz dziesiąty stał się polską stolicą finansów podczas jubileuszowej konferencji Invest Cuffs. W jej ramach ponad 10 tys. uczestników mogło spotkać się z firmami i ekspertami finansowymi oraz podyskutować o najważniejszych trendach ekonomicznych 2024 r. I chociaż konferencja dotyka różnorodnych zagadnień związanych z inwestowaniem, to bardzo dużym zainteresowaniem w tym roku cieszył się temat kryptowalut, które są w trakcie nowej hossy i osiągania historycznych maksimów.

Potwierdzeniem tego zainteresowania była debata ekspercka, w której udział brał Sławek Zawadzki, CEO Kangi, marki oferującej m.in. giełdę kryptowalut. Ta dyskusja przyciągnęła rekordową liczbę słuchaczy, a sama Kanga otrzymała także znaczące wyróżnienie – Srebrny Laur dla Firmy Blockchain 2023 r.

Hossa już tu jest. Co dalej?

Debata dotycząca kondycji rynku kryptowalut w 2024 r. zatytułowana „Hossa już tu jest! Co dalej?”  odbyła się w patek 5 kwietnia. Pomimo późnej  godziny startu po 21:00, mieszcząca 600 osób Sala Teatralna krakowskiego ICE pękała w szwach, a zainteresowani wymianą zdań ekspertów kryptowalutowych oblegali jej każdy dostępny zakamarek, w tym schody oraz podłogę.

W debacie, której prowadzącym był popularny polski YouTuber kryptowalutowy, Mike Satoshi, udział brali Maciej Tomczyk reprezentujący Krypto Ekipę, Kamil Predecki z Encyklopedii Kryptowalut, Arkadiusz Jóźwiak, redaktor naczelny Comparic.pl oraz Sławek Zawadzki, CEO dyrektor generalny giełdy Kanga.

Debatujący zgodzili się co do tego, że inwestowanie na rynku kryptowalut stało się trudniejsze niż jeszcze kilka lat temu, a większa szansę na sukces mają te projekty, które od startu posiadają budżet na marketing i promocję wśród finfluncerów.

„Osobiście uważam siebie za ewangelistę kryptowalut, a Kanga, którą reprezentuję, to nie jest tylko giełda, ale stan umysłu. W taki sposób chcielibyśmy być postrzegani” – komentował Sławek Zawadzki.

Jak przyznawał, sam stosuje strategię DCA, czyli regularnego skupowania bitcoinów z rynku. W odróżnieniu od pozostałych panelistów nie ma jednak strategii „wyjścia”, nie planuje bowiem sprzedać swoich BTC, uważając ją za pełną alternatywę dla tradycyjnego pieniądza.

Invest Cuffs w Krakowie i Centrum Kongresowym ICE już po raz 10.

Konferencja, targi i gala rozdania nagród Invest Cuffs organizowane są w krakowskim Centrum Kongresowym ICE nieprzerwanie od 2014 r. Jubileuszowa, dziesiąta edycja, była jednocześnie największa zorganizowaną do tej pory: jednocześnie wykłady i prelekcje odbywały się w pięciu niezależnych salach, z czego największe audytorium mogło zgromadzić ponad 2 tysiące osób.

Oprócz 10 tys. uczestników, Invest Cuffs odwiedziło również ponad 120 wystawców i ponad 140 prelegentów, którzy przygotowali łącznie ponad cztery doby materiałów z rynków walutowych, giełdowych, surowcowych, nieruchomości, a także kryptowalut.

Niezależnie funkcjonowały również strefy ESG, startupów, Women Invest oraz odbywało się kilka wydarzeń towarzyszących, w tym Dzień Inwestora Indywidualnego. Całość rozpościerała się na trzech piętrach krakowskiego obiektu konferencyjnego. Największym zainteresowaniem – co było widać po stoiskach oraz salach wykładowych – cieszyły się jednak tematy kryptowalutowe.

Nagrody Invest Cuffs

Konferencję podsumowała gala rozdania nagród. Wśród 22 kategorii, w których wyróżniano firmy i podmioty zasłużone dla rynku, znalazło się również kilka smaczków kryptowalutowych.

Nagrodę dziennikarza ekonomicznego 2023 r. zdobył związany z kryptowalutami Arkadiusz Jóźwiak, kantorem aktywów alternatywnych został Cashify, za startup roku został uznany Game Swift, a tytuł firmy blockchain roku zdobyła Zonda. W głosowaniu, na podstawie którego wybierano laureatów, oddano niemal 140 tys. głosów.

Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejną edycję w kwietniu 2025 r. Z całą pewnością nie zabraknie na niej również kryptowalut.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...