MOTORYZACJALiczba samochodów elektrycznych w Polsce przekroczy 50 tysięcy

Liczba samochodów elektrycznych w Polsce przekroczy 50 tysięcy

Liczba samochodów elektrycznych w Polsce przekroczy 50 tysięcy

W Polsce w połowie 2023 roku można mówić o okrągłych cyfrach w elektromobilności. Liczba zarejestrowanych pojazdów osobowych i dostawczych czysto elektrycznych już niedługo przekroczy 50 tysięcy. Jeśli dodać do tego hybrydy typu plug-in – to łącznie ponad 100 tysięcy. W Polsce jest obecnie dostępnych około trzy tysiące stacji ładowania elektryków – co się przekłada na blisko sześć tysięcy ogólnodostępnych punktów ładowania. Natomiast w obszarze transportu zbiorowego po polskich drogach jeździ obecnie dziewięćset pięćdziesiąt autobusów elektrycznych.

– Myślę, że na pewno w perspektywie kolejnych dwóch-trzech miesięcy przekroczymy 100 tys. zarejestrowanych samochodów elektromobilnych. Okrągłą liczbę możemy też przekroczyć już bardzo niedługo w obszarze infrastruktury ładowania – powiedział serwisowi eNewsroom.pl Maciej Mazur, dyrektor generalny Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA). – Zatem te liczby mogą i powinny robić coraz większe wrażenie. Jeśli zestawimy te poziomy z liczbą rejestracji w Europie Zachodniej, w Stanach Zjednoczonych czy w Chinach – to oczywiście nadal mamy bardzo wiele do zrobienia – ale Polska wciąż jest na początku drogi. My cały czas gonimy i mamy duży dystans do pokonania. Spodziewamy się, że ten dystans będzie się niestety cały czas zwiększał – ale rozwój elektromobilności w Polsce jest nieunikniony – zaznacza Mazur.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

polski ład

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców: co dalej?

0
Przedsiębiorcy oczekują konkretów w sprawie opłacania tzw. składki zdrowotnej (po wielu latach polemik, obecnie coraz więcej jest stanowisk, że jest to po prostu podatek, a nie składka). Negatywne skutki „Polskiego Ładu” odczuwa wielu przedsiębiorców...