FIRMYNowa rola Krzysztofa Folty we wsparciu rozwoju TIM SA: z Zarządu do...

Nowa rola Krzysztofa Folty we wsparciu rozwoju TIM SA: z Zarządu do Rady Nadzorczej

Nowa rola Krzysztofa Folty we wsparciu rozwoju TIM SA: z Zarządu do Rady Nadzorczej

Krzysztof Folta, jeden z założycieli, a od 1995 r. nieprzerwanie prezes Zarządu TIM SA, zdecydował się nie ubiegać się o powołanie do Zarządu Spółki na kolejną kadencję. Jednocześnie Grupa Würth jako 100-procentowy akcjonariusz TIM SA zaproponowała Krzysztofowi Folcie dołączenie do nowego składu Rady Nadzorczej TIM-u w charakterze jej przewodniczącego. Propozycja została przyjęta.

W czerwcu 2024 r., wraz z dniem odbycia Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia TIM S.A. zatwierdzającego sprawozdanie finansowe TIM SA za rok 2023, dobiega końca kolejna kadencja Zarządu TIM SA. 1 lipca 2024 r. Krzysztof Folta zostanie powołany na stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej TIM SA.

– Rok 2024 jest nie tylko czasem końca kolejnej kadencji Zarządu TIM SA ze mną w składzie i dołączenia TIM-u do międzynarodowej Grupy Würth – mówi Krzysztof Folta, prezes Zarządu TIM SA. – To także rok, w którym mija czterdzieści lat mojej aktywności zawodowej, która rozpoczęła się od stanowiska kierownika Zakładu w Młodzieżowej Spółdzielni Pracy Unita we Wrocławiu. Uznałem, że to dobry moment na zmianę perspektywy z zarządczej na nadzorczą, przy jednoczesnej kontynuacji strategicznego wsparcia TIM-u w dynamicznym rozwoju. Pozostaję głęboko wdzięczny za współpracę wszystkim, z którymi miałem przyjemność budować i rozwijać TIM przez te wszystkie lata – dodaje.

Zarząd TIM SA nowej kadencji będzie działał w składzie dwóch różnorzędnych członków Zarządu, który będą tworzyć dwaj jego dotychczasowi członkowie: dyrektor handlowy Piotr Nosal i dyrektor finansowy Piotr Tokarczuk.

– Dziękujemy prezesowi Krzysztofowi Folcie za niemal trzydzieści siedem lat pracy na rzecz TIM-u. Jednocześnie bardzo cieszymy się, że zdecydował się nadal wspierać Spółkę. Jesteśmy przekonani, że na stanowisku przewodniczącego Rady Nadzorczej będzie dzielił się z nami swoją wiedzą, doświadczeniem oraz wizjonerskim podejściem do prowadzenia biznesu – podkreśla Piotr Tokarczuk, członek Zarządu i dyrektor finansowy TIM SA.

TIM podczas nowych kadencji Zarządu i Rady Nadzorczej Spółki będzie kontynuował realizację dotychczasowej strategii rozwoju (zaprezentowanej w 2022 r.), korzystając ze wsparcia nowego inwestora – Grupy Würth.

– Zdajemy sobie sprawę, że nieobecność w nowym Zarządzie Krzysztofa Folty – osoby dotąd nierozerwalnie wiązanej z markami TIM i TIM.pl – to istotne wydarzenie dla całej branży dystrybucji elektrotechniki w Polsce – zauważa Piotr Nosal, członek Zarządu i dyrektor handlowy TIM SA. – Chcemy jednak podkreślić, że dla naszych dostawców i klientów nic się nie zmienia. Współpracując w sposób partnerski, tworzymy długofalowe relacje, będąc tym samym najlepszym centrum elektrotechniki dla profesjonalistów w Polsce – dodaje.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

polski ład

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców: co dalej?

0
Przedsiębiorcy oczekują konkretów w sprawie opłacania tzw. składki zdrowotnej (po wielu latach polemik, obecnie coraz więcej jest stanowisk, że jest to po prostu podatek, a nie składka). Negatywne skutki „Polskiego Ładu” odczuwa wielu przedsiębiorców...