piątek, 2 grudnia, 2022
UBEZPIECZENIAPandemia mobilizuje Polaków do ubezpieczania się na życie

Pandemia mobilizuje Polaków do ubezpieczania się na życie

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Pandemia mobilizuje Polaków do ubezpieczania się na życie

Wraz z pojawieniem się Covid-19 i jego kolejnych odmian Polacy dostrzegli, że ryzyko poważnego zachorowania czy śmierci jest bardziej realne niż kiedykolwiek wcześniej. Obawy o zdrowie i życie bliskich mobilizują Polaków do sięgania po ubezpieczenia na życie i zdrowie. Czy ten trend utrzyma się w 2022 roku? Czego możemy spodziewać się w tym roku? Odpowiada Anna Wąsik z zespołu wsparcia ekspertów – ubezpieczenia na życie w Grupie ANG.

Od 2020 roku, kiedy to większość działań nakierowanych na ochronę zdrowia i życia skupia się wokół walki z Covid-19 i przeciwdziałaniu jego skutkom, jeszcze większego znaczenia niż kiedykolwiek wcześniej nabiera zabezpieczenie siebie i bliskich na wypadek wstąpienia ciężkich zachorowań. Dziś na przykład obserwujemy zainteresowanie wykupowaniem opcji ubezpieczeń na życie z rozszerzeniem o niewydolność oddechową. Jestem zdania, że w kolejnych latach, poza ubezpieczeniami związanymi z wystąpieniem niewydolności oddechowej, to właśnie ubezpieczenia na wypadek zachorowania mi.in na nowotwór zyskają na znaczeniu. Szczególnie, że w czasie pandemii wiele osób odkłada profilaktykę nowotworową w czasie i nie bada się regularnie.

W 2022 roku spodziewamy się dalszego wzrostu sprzedaży ubezpieczeń na życie. Ten trend spowodowany jest obawami o to, co przyniesie przyszłość. Dziś trudno jest prognozować, ile jeszcze mutacji koronawirusa będziemy doświadczać i ile z nich pojawi się w nowym roku. Ten niepokój motywuje do zadbania o finansową przyszłość naszych bliskich i nas samych. Nie chcemy pozostać bez środków do życia po utracie bliskiej osoby lub pozostawić bliskich bez zabezpieczenia finansowego, jeśli to nas zabraknie.

Co jeszcze czeka nas w ubezpieczeniach na życie w 2022 roku?

W 2021 roku ubezpieczyciele odnotowali większą liczbę wypłat świadczeń za choroby, pobyt w szpitalu i śmierć. To zaś może spowodować podniesienie cen w polisach życiowo-zdrowotnych i prywatnych pakietów medycznych.

Jeśli chodzi o konsumentów, i to na co powinny przygotować się towarzystwa ubezpieczeniowe, to rozszerzenie oferty o produkty emerytalne i oszczędnościowe. Z roku na rok odnotowujemy coraz więcej pytań ze strony klientów o produkty emerytalne, by mieć godną przyszłość. Wzrasta także zainteresowanie polisami, gdzie oszczędzanie jest niezależnie od sytuacji polityczno-gospodarczej.

Anna Wąsik, od 17 lat związana jest z branżą finansową. W Grupie ANG, będącą największą niezależną od inwestorów instytucjonalnych firmą pośrednictwa finansowego w Polsce i jedyną działającą na zasadach akcjonariatu pracowniczego, pracuje od 2020 roku. Odpowiada za wsparcie ekspertów kredytowo-ubezpieczeniowych w zakresie ubezpieczeń na życie.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Rentowność czy płynność – Black Friday w trudnych dla sprzedawców czasach

0
Wartość sprzedaży detalicznej artykułów drugorzędnej potrzeby w USA (artykuły trwałego użytku, odzież, rozrywka i rekreacja) osiągnęła najwyższą wartość w III kwartale 2022 roku, głównie dzięki wysokim cenom. W tym samym okresie sprzedawcy detaliczni...

W 2023 czekają nas dwucyfrowe spadki cen nieruchomości

0
Czy ceny nieruchomości spadną w najbliższej perspektywie? Czy spready, tj. różnice pomiędzy stopami kapitalizacji dla nieruchomości a rentownościami dziesięcioletnich obligacji skarbowych, powrócą do poziomów zbliżonych do historycznych średnich? Na te i inne pytania w...

Jak ocenić wartość dzieła sztuki? Poradnik inwestora

0
Skuteczna inwestycja w sztukę nie musi być dziełem przypadku, a wbrew pozorom może – a nawet powinien – być to zakup podyktowany logiką.  Co liczy się zatem zamiast tzw. dobrego smaku? Co – oprócz...