MOTORYZACJAPolska premiera nowego Mercedesa-AMG GT Coupé

Polska premiera nowego Mercedesa-AMG GT Coupé

Polska premiera nowego Mercedesa-AMG GT Coupé

Wyjątkowy samochód debiutuje w wyjątkowym miejscu – w dniach 19-21 października 2023 r. w AMG Brand Center Gdańsk będzie można po raz pierwszy w Polsce zobaczyć najnowszego Mercedesa-AMG GT Coupé. Druga generacja sportowej ikony AMG łączy porywającą dynamikę jazdy z jeszcze większą przydatnością na co dzień, a jej charakter wyostrzają zaawansowane rozwiązania, takie jak aktywna stabilizacja przechyłów, standardowa skrętna tylna oś czy aktywna aerodynamika. To wszystko w połączeniu z charyzmatycznym 4,0-litrowym silnikiem V8 biturbo AMG o przeszywającym brzmieniu. Mercedes-AMG GT Coupé będzie świętować swój krajowy debiut nigdzie indziej, tylko w polskim domu AMG – w AMG Brand Center Gdańsk, pierwszym takim salonie w Europie i jedynym w Polsce.

Mercedes-AMG GT Coupé

Pierwsza generacja Mercedesa-AMG GT odniosła globalny sukces i szybko zyskała kultowy status – jako kolejna własna konstrukcja inżynierów z Affalterbach po ikonicznym SLS-ie AMG. Fascynujący, dynamiczny, a do tego wszechstronny model GT zamienił marzenie o stricte sportowej maszynie Mercedes-AMG w rzeczywistość. Łączył najwyższe aspiracje w dziedzinie osiągów z codzienną użytecznością, a do jego wizytówek należały m.in. konstrukcja z dużym udziałem aluminium, typowy dla Mercedesa zestaw systemów z zakresu aktywnego bezpieczeństwa i multimediów, a także ceniony, 4,0-litrowy silnik V8 biturbo. Na bazie Mercedesa-AMG GT powstały liczne pasjonujące wersje, w tym wariant AMG GT R, „doszlifowany” na północnej pętli Nurburgringu, gdzie zresztą osiągnął znakomity wynik. Jeszcze lepszy, rekordowy w swoim czasie rezultat uzyskał AMG GT Black Series z silnikiem o mocy 730 KM – na pokonanie słynnego toru potrzebował niespełna 6 minut i 44 sekund (pętla 20,6 km). Ale pierwsza generacja AMG GT świętowała liczne sukcesy nie tylko w wydaniu cywilnym. Zbudowane na jego bazie maszyny GT2, GT3 i GT4 mogą pochwalić się wieloma zwycięstwami w wyścigach organizowanych na całym świecie.

Teraz czas na debiut nowego wydania Mercedesa-AMG GT Coupé. Zmieniona koncepcja wymiarów sprawia, że model zapewnia jeszcze lepszą użyteczność na co dzień. Jego sportową naturę akcentują najnowocześniejsze rozwiązania, w tym aktywna stabilizacja przechyłów, standardowa skrętna tylna oś i aktywna aerodynamika.

Po raz pierwszy sportowe coupé przenosi swoją siłę napędową na drogę, korzystając z całkowicie zmiennego napędu na wszystkie koła AMG Performance 4MATIC+. To wszystko w połączeniu z 4,0-litrowym silnikiem V8 biturbo AMG oraz dopracowaną konstrukcją sportowego samochodu AMG, z wyrafinowaną aluminiowo-kompozytową strukturą nadwozia. W skrócie, nowy Mercedes-AMG GT Coupé kolejny raz demonstruje wysoki poziom kompetencji projektantów i inżynierów z Affalterbach – jako piąta niezależna seria modelowa po SLS-ie, pierwszej generacji dwudrzwiowego GT, AMG GT 4-drzwiowym Coupé oraz najnowszym SL-u. W momencie rynkowej premiery debiutują warianty: AMG GT 63 4MATIC+ Coupé o mocy 585 KM (0-100 km/h w 3,2 s) oraz AMG GT 55 4MATIC+ Coupé o mocy 476 KM (0-100 km/h w 3,9 s).

„Poprzednia generacja AMG GT Coupé zapracowała już na tytuł ikony – zarówno na otwartych drogach, jak i torach wyścigowych całego świata. To samochód, który w unikatowy sposób łączył codzienną funkcjonalność oraz typowy dla Mercedesa poziom wygody i bezpieczeństwa z pasjonującym, ofensywnym charakterem i wyśmienitą ścieżką dźwiękową silnika V8 biturbo. Samochód stworzony dla prawdziwych entuzjastów sportowych aut. Teraz prezentujemy drugą generację AMG GT Coupé. Nowa odsłona garściami czerpie z dziedzictwa AMG oraz technicznych talentów naszych inżynierów i reprezentuje najnowszy wymiar sportowego luksusu, który tak cenią nasi klienci. Polska od lat nieprzerwanie należy do najsilniejszych rynków Mercedes-AMG w Europie – średnio co dziesiąty Mercedes nowo rejestrowany nad Wisłą to model AMG. Istotną rolę w naszej sprzedaży obok najszybszych kompaktów i SUV-ów odgrywa kultowa Klasa G 63 oraz właśnie rodzina AMG GT. Teraz ofertę wzmocni najnowszy GT Coupé, który będzie pełnić istotną rolę ambasadora AMG” – powiedział Tomasz Mucha, Head of corporate and product communication w Mercedes-Benz Polska.

Polska premiera drugiej generacji AMG GT Coupé odbędzie się w AMG Brand Center Gdańsk, które oddaje tożsamość marki Mercedes-AMG jak żadne inne miejsce w Polsce. Salon otwarty w 2019 r. to jedyny taki obiekt w Europie, wizytówka AMG w przenośni i dosłownie – jego znakiem rozpoznawczym jest tzw. AMG Eye, czyli ogromne okno wystawowe prezentujące najbardziej pożądane modele z Affalterbach. Klienci mogą poznać
tu świat marki AMG na dwóch kondygnacjach, a wystrój nawiązuje do jej wyścigowego DNA – włącznie z przypominającą asfalt posadzką. Ekspozycja liczy kilkanaście aut, od kompaktów po potężne SUV-y oraz auta o najwyższych osiągach.

„W ubiegłym roku hucznie świętowaliśmy 55. urodziny AMG i, jak widać, nie zwalniamy tempa. Po raz kolejny właśnie w naszym salonie klienci będą mogli po raz pierwszy w Polsce zobaczyć najnowszą maszynę z Affalterbach. Nowy Mercedes-AMG GT Coupé to nasz flagowy model, nośnik genów AMG, które przecież są nierozerwalnie związane ze światem sportu motorowego. Niezmiernie cieszy nas duże zainteresowanie klientów nowym modelem, co potwierdzają liczne zamówienia złożone jeszcze przed oficjalną premierą w naszym salonie. Biorąc pod uwagę jego osiągi wierzymy w sukces nowego AMG GT w Polsce. Jesteśmy pewni, że podobnie jak poprzednik będzie dawać swoim kierowcom mnóstwo satysfakcji. ” – dodał Paweł Stefaniak, dyrektor sprzedaży Mercedes-Benz Witman.

Polska premiera nowego Mercedesa-AMG GT Coupé odbędzie się w AMG Brand Center Gdańsk przy al. Grunwaldzkiej 493 w dniach 19-20 października. Po spotkaniu z dziennikarzami i klientami w dwóch pierwszych dniach dealer Mercedes-Benz Witman zaprasza wszystkich na Dzień z AMG GT 21 października w godzinach
od 9:00 do 15:00.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

polski ład

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców: co dalej?

0
Przedsiębiorcy oczekują konkretów w sprawie opłacania tzw. składki zdrowotnej (po wielu latach polemik, obecnie coraz więcej jest stanowisk, że jest to po prostu podatek, a nie składka). Negatywne skutki „Polskiego Ładu” odczuwa wielu przedsiębiorców...