sobota, 23 października, 2021
PRZEMYSŁRegały magazynowe. Co warto o nich wiedzieć?

Regały magazynowe. Co warto o nich wiedzieć?

-

Regały magazynowe. Co warto o nich wiedzieć?

Wybór regału do magazynu wcale nie jest taką prostą sprawą. Zróżnicowanie dostępnych systemów pozwala jednak dobrać rozwiązanie idealne do potrzeb konkretnych branż czy ograniczonej powierzchni składowania. Dlatego dziś przekazujemy najważniejsze informacje na temat regałów i ich zastosowania.

Regały magazynowe. Czym dokładnie są?

Regały magazynowe to specjalne zabudowy, które służą do przechowywania towarów. Ich konstrukcja różni się między innymi ze względu na rodzaj i wielkość towarów, które mają pomieścić, metodę składowania, zastosowanie automatyki czy stopień wykorzystania powierzchni magazynowej. Dlatego regał magazynowy może służyć do składowania towarów drobnicowych, towarów na paletach, towarów wielkogabarytowych oraz specjalnych. Warto poznać najnowocześniejsze obecnie i najszerzej wykorzystywane regały magazynowe. A jest dużo więcej niż się spodziewacie.

Warto wiedzieć, że współczesne zabudowy i regały magazynowe potrafią naprawdę zrobić wrażenie. Chodzi przede wszystkim o innowacyjną konstrukcję czy zastosowane mechanizmy. Na przykład producent regałów profesjonalnych WDX (https://wdx.pl/) oferuje zabudowy półkowe, konstrukcje wielopoziomowe, przenośniki, wsporniki na dłużyce oraz ultranowoczesną automatykę magazynową.Rega_y magazynowe. Co warto o nich wiedziec (2)

Rodzaje regałów magazynowych

Rzędowe – najbardziej rozpowszechniony i uniwersalny typ konstrukcji, który możemy spotkać choćby w marketach budowlanych. Zapewniają bezpośredni dostęp do każdego miejsca składowania.

Mobilne – czyli inaczej regały przesuwne, które cechuje wysoki stopień wykorzystania dostępnej powierzchni (na poziomie 80%). Rozwiązane zalecane dla chłodni i mroźni.

Wjezdne (Drive In) – regały magazynowe zalecane w magazynach, gdzie składuje się duże ilości jednorodnych towarów, a szczególnie w chłodniach i mroźniach. Świetny stopień wykorzystania powierzchni (nawet 85%).

Przepływowe – inaczej regały grawitacyjne rolkowe umożliwiające magazynowanie towarów zgodnie z zasadą FIFO. Ich główną zaletą jest redukowanie cykli wózków widłowych oraz wysoki stopień wykorzystania powierzchni składowania (80%).

Push Back – czyli regały grawitacyjne, które przeznaczone są do gęstego składowania towarów w korytarzach paletowych. Ich zasada działania polega na tym, że podczas pobrania pierwszej palety z gniazda, kolejna przesuwa się na jej miejsce w korytarzu dzięki sile grawitacji.

Półkowe – regały półkowe są optymalnym rozwiązaniem przy magazynowaniu drobnych elementów i dużej liczby indeksów, zarówno spakowanych jak i luzem. Stanowią także uzupełnienie innych systemów regałowych. Dostępne są w wielu konfiguracjach.

Satelitarne – półautomatyczna konstrukcja służy do blokowego składowania palet, których przemieszczanie sterowane jest radiowo. Jej główną zaletą jest niski koszt składowania jednej palety.

Kompletacyjne – regały wyposażone w rolki przeznaczone dla magazynów o dużym przepływie towarów. Ich największą zaletą jest krótszy czas na przygotowanie zamówienie oraz zwiększenie produktywności pracowników.

Wspornikowe – stworzone dla celów magazynowania długich i ponadgabarytowych elementów, których nie można składować w klasycznych systemach regałowych.

Jak wybrać dostawcę regałów?

Czy jest coś konkretnego, czym warto się kierować wybierając dostawcę, który dostarczy regały do naszego magazynu? Z kilku względów warto podjąć współpracę z firmą, która realizuje kompleksowe zlecenie. Czyli oferuje nie tylko regały magazynowe, ale także na przykład system składowania i transportu wewnętrznego. Więcej na temat regałów znajdziecie na stronie https://wdx.pl/oferta/regaly-magazynowe/.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

polska raport

Ponad 40% badanych chce wyższych podatków dla zagranicznych firm działających w Polsce

0
Blisko połowa Polaków uważa, że zagraniczne firmy, prowadzące działalność gospodarczą w Polsce, powinny płacić u nas wyższe podatki niż podmioty mające wyłącznie krajowy kapitał. Ale niemal co trzecia osoba jest przeciwnego zdania. Za zmianami...
ministerstwo finansów

Zasady ustalania rezydencji podatkowej na podstawie objaśnień MF z 29 kwietnia 2021 r.

0
W dniu 29 kwietnia 2021 r. zostały wydane objaśnienia podatkowe dotyczące rezydencji podatkowej oraz zakresu obowiązku podatkowego osób fizycznych w Polsce. Objaśnienia nie mają charakteru aktów powszechnie obowiązującego prawa, niemniej stanowią instrukcję postępowania dla...
Remote controlled drone taking off from warehouse to deliver package

SAS wskazuje 4 obszary rozwoju biznesu w 2021 roku

0
Jednym z głównych wniosków pojawiających się w podsumowaniach minionego roku jest ogromny wpływ pandemii na przyspieszenie procesów cyfrowej transformacji. COVID-19 potwierdził, że technologia jest kluczowym narzędziem w obszarze ochrony zdrowia, ekonomii, a także ekologii....