poniedziałek, 4 grudnia, 2023
PRZEMYSŁSkuteczne planowanie relokacji maszyn w fabryce

Skuteczne planowanie relokacji maszyn w fabryce

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Skuteczne planowanie relokacji maszyn w fabryce

Choć zmiany to nieodłączny element rozwoju firmy produkcyjnej, te związane z relokacją maszyn, a czasem i całej fabryki mogą przysporzyć kadrze zarządzającej sporo trudności. Ważne, aby cały proces został starannie przygotowany i przeprowadzony przez doświadczoną firmę, która zajmuje się relokacjami fabryk. Podpowiadamy, gdzie szukać tego typu specjalistów i jak przygotować firmę produkcyjną do zmian związanych ze zmianą lokalizacji.

Najczęstsze powody relokacji fabryk

Kwestie ekonomiczne związane z obniżeniem kosztów najmu hali czy zatrudnienia pracowników to najczęstsze powody, które sprawiają, że proces związany z relokacją maszyn musi zostać przeprowadzony. Zdarza się, że rozwój fabryki i parku maszynowego, którym dysponuje firma produkcyjna, jest tak duży, że poprzednia lokalizacja jest zbyt mała i nie może być już dłużej użytkowana.

Planowanie jako kluczowy etap relokacji fabryki

Aby cały proces związany z transferem maszyn był przeprowadzony szybko, sprawnie i bezpiecznie, musi zostać dokładnie zaplanowany. Prace związane z relokacjami fabryk trzeba rozpocząć od analiz, które zawierać będą m.in. spis maszyn, ocenę ich stanu technicznego, a także to, jakie zadania będą musiały zostać wykonane w nowej lokalizacji. Dokładna analiza i zaplanowanie działań pozwolą oszacować budżet, a także czas, który będzie potrzebny do przeprowadzenia całego procesu relokacji fabryki. Dzięki temu firma produkcyjna nie będzie ponosić strat związanych z postojem linii, co jest niezwykle ważne w przypadku przedsiębiorstw, które zobowiązane są dotrzymać terminów dostaw towaru.

Logistyka i transport maszyn

Jednym z niezbędnych etapów do zakończenia relokacji fabryki jest transport maszyn, który trzeba odpowiednio przygotować. Aby maszyny i ich poszczególne elementy dotarły do nowej lokalizacji w nienagannym stanie, należy je dokładnie opisać, zabezpieczyć do transportu, a także przywiązać za pomocą specjalnych pasów, aby nie mogły przemieszczać się podczas jazdy. Ponieważ elementy linii produkcyjnej zazwyczaj są ciężkie i mają nietypowe gabaryty, firma, której zlecimy transfer maszyn, powinna dysponować specjalistycznym sprzętem takim jak: dźwigi samojezdne, suwnice ramowe, poduszki powietrzne, rolki transportowe czy wózki widłowe. Nie bez znaczenia jest także wybór najlepszej trasy, jaką zostaną przetransportowane maszyny – muszą dotrzeć do nowej lokalizacji szybko i w nienaruszonym stanie.

Instalacja i testowanie maszyn po relokacji

Kolejnym etapem relokacji fabryki jest instalacja maszyn w nowej lokalizacji, która może wiązać się z potrzebą wykonania na nowo instalacji przemysłowych. Zadanie to musi być przeprowadzone przez specjalistów, którzy wiedzą, jak ma funkcjonować linia przemysłowa, aby była wydajna i bezpieczna dla pracowników fabryki. W tym celu przeprowadza się testy, które mogą wykluczyć ewentualne błędy w działaniu maszyn i całej linii produkcyjnej. Montaż maszyn w nowej lokalizacji powinien być zakończony po przeszkoleniu operatorów i upewnieniu się, że nowa hala jest bezpieczna i w pełni wyposażona, aby móc wznowić prace produkcyjne.

Wsparcie specjalistów niezbędne do powodzenia relokacji maszyn

Skuteczne, szybkie i bezpieczne zamknięcie każdego z etapów zmiany lokalizacji fabryki będzie wymagać zarówno specjalistycznego sprzętu, jak i wsparcia firmy realizującej relokacje przemysłowe – takiej jak na przykład ESOX Industrial Automation, która posiada ponad 20-letnie doświadczenie w tego typu procesach.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...