MEDYCYNA I FARMACJAUniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie z nowoczesną siecią Cisco na Oddziale Transplantologii

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie z nowoczesną siecią Cisco na Oddziale Transplantologii

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie z nowoczesną siecią Cisco na Oddziale Transplantologii

Wyremontowany Oddział Transplantologii został wyposażony w nowoczesną, bezprzewodową sieć Cisco. Jest to już kolejny oddział (po Onkologii), który został objęty modernizacją sieci, a do końca tego roku sieć bezprzewodowa Cisco połączy cały szpital. Projekt o całkowitej wartości szacowanej na 7 milionów złotych, jest finansowany przez Cisco w formie darowizny.Jacek Przybylski, dyrektor Cisco Kraków

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie i Cisco ogłaszają, że niedawno odnowiony Oddział Transplantologii został wyposażony w bezprzewodową infrastrukturę sieciową Cisco.

Cisco kontynuuje modernizację sieci szpitalnej, po tym jak w 2022 roku firma unowocześniła infrastrukturę teleinformatyczną w części szpitala potocznie zwanej „Okrąglakiem”, gdzie m.in. znajduje się Oddział Onkologiczny. Pozostałe oddziały szpitala mają zostać połączone z wysoce bezpieczną siecią bezprzewodową Cisco do końca tego roku.

Dzięki nowej sieci pacjenci i ich rodziny mogą korzystać z łączności bezprzewodowej w celach rekreacyjnych, komunikacyjnych i edukacyjnych, co jest szczególnie istotne w przypadku pacjentów przebywających w szpitalu przez dłuższy czas. Z kolei personel szpitala uzyskuje dostęp do sieci szpitalnej, z którą zintegrowany został sprzęt medyczny szpitala, umożliwiając w czasie rzeczywistym przekazywanie informacji o wynikach badań oraz stanie pacjenta bez konieczności fizycznego podłączania urządzeń medycznych do infrastruktury sieciowej. Ponadto bezprzewodowa sieć wysokiej jakości wykorzystywana jest przez rozwiązanie IoT dostarczone przez Kontakt.io, partnera Cisco, które opierając się na rozwiązaniu Cisco Spaces pozwala na dalszą optymalizację użytkowania i zarządzania sprzętem medycznym w Szpitalu.

Bezpieczna sieć podstawą nowoczesnej opieki zdrowotnej

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie jest największym szpitalem pediatrycznym w południowej Polsce, leczącym rocznie 250 000 małych pacjentów z najcięższymi chorobami. Przez lata placówka zmagała się z problemami z łącznością, nie tylko ze względu na przestarzałą infrastrukturę, ale także ze względu na topografię budynku i masywną betonową konstrukcję, które utrudniały transmisję danych (w tym komunikację z siecią komórkową). Stanowiło to utrudnienie nie tylko dla pacjentów i ich rodzin, ale także zakłócało pracę personelu.

Po przeprowadzeniu analizy lokalizacji w całym szpitalu, inżynierowie Cisco wraz z zespołem IT szpitala zdecydowali się wdrożyć sieć składającą się z przełączników Cisco Catalyst serii 9200 i punktów dostępowych Catalyst serii 9100, zarządzanych przez kontroler Cisco Wireless Controller serii 9800, zintegrowanych ze wspomnianym wcześniej systemem Kontakt.io i Cisco Spaces. Ponadto, wdrożono rozwiązanie Cisco Identity Services Engine dla zwiększenia bezpieczeństwa teleinformatycznego. Nowa sieć bezprzewodowa na Oddziale Transplantologii została zintegrowana z istniejącą siecią Cisco.

„Bez wysoko wyspecjalizowanego i zaangażowanego personelu, ale także bez odpowiedniej technologii i korzyści, jakie przynosi ona współczesnej medycynie, nie moglibyśmy zadbać o dobro naszych pacjentów i zapewnić im zaawansowanej opieki medycznej, na jaką zasługują. Właśnie dlatego wsparcie technologiczne zapewniane szpitalowi przez Cisco jest tak ważne. Z całego serca chciałbym podziękować za wkład, jaki firma Cisco i jej pracownicy wnieśli i nadal wnoszą w poprawę pracy personelu szpitala i życia naszych podopiecznych” – powiedział profesor Wojciech Cyrul, Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

„Od lat aktywnie wspieramy Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie. Wielu naszych pracowników łączy silna więź emocjonalna ze szpitalem i jego personelem, ponieważ ich dzieci były tu leczone. Od dawna też aktywnie pomagamy placówce w ramach wolontariatu oraz organizując akcje charytatywne. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy również dostarczyć naszą najnowocześniejszą technologię, aby zaspokoić kluczowe potrzeby szpitala w zakresie łączności” – powiedział Jacek Przybylski, Dyrektor Cisco Global Services Center w Krakowie.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

wybory

Trump vs Biden: jak wyniki wyborów mogą wpłynąć na różne sektory gospodarki USA

0
Temperatura wokół wyborów w USA rośnie, a dzięki wczesnemu zakończeniu walki o kandydaturę prezydencką w partiach, kampanie mogą rozpocząć się wcześniej niż zwykle. W swojej analizie ekspert Saxo przedstawia wstępne przewidywania dotyczące branż, które...