WALUTYZłoty traci na wartości - wakacje w Polsce droższe, zagraniczne w podobnych...

Złoty traci na wartości – wakacje w Polsce droższe, zagraniczne w podobnych cenach

Złoty traci na wartości – wakacje w Polsce droższe, zagraniczne w podobnych cenach

Polska waluta od wyborów zyskiwała na wartości. Ostatnie wydarzenia na Bliskim Wschodzie oraz dane z amerykańskiej gospodarki zmieniły ten trend. Dodatkowo pojawiły się zapowiedzi tego, co będzie się działo, jeśli chodzi o stopy procentowe w Unii Europejskiej. Złoty jest bardzo silnie powiązany z dwoma głównymi walutami – czyli dolarem amerykańskim i Euro – co powoduje, że ponownie zaczyna tracić na wartości.

– Wszystko jednak wskazuje na to, że zmiana procentowa wartości polskiej waluty nie będzie na tyle istotna, żeby mogła spowodować znaczące podrożenie kosztów wyjazdów zagranicznych Polaków – powiedział serwisowi eNewsroom.pl Mariusz Zielonka, ekspert ekonomiczny Konfederacji Lewiatan. – Warto pamiętać, że zagraniczne wakacje, czyli koszt wyjazdu – w głównej mierze determinuje nie tylko kurs polskiej waluty, ale też kurs świadczenia usługi chociażby przewozu, czy słabość albo siła waluty w państwie, do którego zmierzamy. Więc wydaje się, że wakacje Polaków za granicą będą mniej więcej w podobnych cenach, co przed rokiem. Jednak wakacje w Polsce będą droższe o około 5-6% niż w 2023 roku – wskazuje Zielonka.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...