FIRMYAxpo Polska odkupi energię z farm wiatrowych DIF Capital Partners

Axpo Polska odkupi energię z farm wiatrowych DIF Capital Partners

Axpo Polska odkupi energię z farm wiatrowych DIF Capital Partners

Axpo Polska podpisało kontrakt PPA na odbiór energii z sześciu farm wiatrowych w Polsce należących do DIF Capital Partners. Łączna moc zainstalowana farm wynosi 171 MW, a ich roczna produkcja zielonej energii szacowana jest na około 500 GWh. Podpisana umowa przewiduje rozliczenie na rynku spot, zakup gwarancji pochodzenia oraz świadczenie usług bilansowania.

W ramach współpracy nawiązanej z DIF Capital Partners, firmą zarządzającą funduszami infrastrukturalnymi z siedzibą w Holandii, Axpo odbierze energię ze wszystkich farm wiatrowych DIF Capital Partners w Polsce. Umowa przewiduje rozliczenie na rynku spot, zakup gwarancji pochodzenia oraz świadczenie usług bilansowania. Negocjacje pomiędzy podmiotami wspierał ze strony Axpo Konrad Kosicki, partner kierujący praktyką energetyki i zasobów naturalnych w warszawskim biurze Greenberg Traurig.

Polska może pochwalić się znaczącym potencjałem w zakresie lądowej energetyki wiatrowej, dlatego cieszy nas pojawienie się kolejnego inwestora, który jest zainteresowany rozwijaniem działalności w tym zakresie na polskim rynku. Doceniam, że DIF Capital Partners zdecydowali się zaufać naszej wiedzy i międzynarodowemu doświadczeniu – mówi Mateusz Marczewski, dyrektor ds. klientów instytucjonalnych w Axpo Polska.

Działając w Polsce od ponad 20 lat, Axpo stało się jednym z największych niezależnych odbiorców zielonej energii w kraju. Nowo podpisany kontrakt dodatkowo umacnia tę pozycję. Umowa obejmuje sześć farm wiatrowych zlokalizowanych w województwach kujawsko-pomorskim, podlaskim i wielkopolskim.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...