FIRMYColumbus Energy umacnia pozycję na rynkach czeskim i słowackim

Columbus Energy umacnia pozycję na rynkach czeskim i słowackim

Columbus Energy umacnia pozycję na rynkach czeskim i słowackim

Columbus Energy wykupił udziały w spółkach zależnych funkcjonujących w Republice Czeskiej i Słowacji. Tym samym Spółka przejęła pełną kontrolę nad rozwojem działalności w tych krajach.

Zarząd Columbus Energy S.A. poinformował dziś o nabyciu 100% udziałów w spółce Taurean s.r.o., która posiada 36% udziałów w spółce Columbus Energy a.s. oraz 36% udziałów Columbus Energy Slovensko s.r.o. W wyniku transakcji udział Columbus Energy S.A. (bezpośrednio i pośrednio) w obu tych spółkach wzrósł do 88%. Następnie Columbus nabył pozostałe 12% udziałów w spółce Columbus Energy a.s. oraz 12% w Columbus Energy Slovensko s.r.o., w wyniku czego posiada 100% udziałów w obu tych spółkach. W konsekwencji nabycia wszystkich udziałów wygasły wcześniejsze umowy joint venture.

– Zdecydowaliśmy się rozwiązać umowy inwestycyjne ze wspólnikami w Czechach i Słowacji, i przejąć pełną kontrolę nad rozwijaną tam działalnością. Widzimy duży, a przede wszystkim długoterminowy potencjał na tym rynku, dlatego chcemy samodzielnie koordynować wszystkie procesy. Naszym celem jest zwiększenie działalności operacyjnej w segmencie B2B oraz B2G, myślimy też o inwestycjach w projekty farmowe – komentuje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A.

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku Columbus rozpoczął ekspansję na prosumenckim rynku w Czechach, a w maju bieżącego roku – w Słowacji.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...