FIRMYAkcjonariusze Arena.pl zdecydowali o przejęciu hiPower Europe i zmianie nazwy na hiPower...

Akcjonariusze Arena.pl zdecydowali o przejęciu hiPower Europe i zmianie nazwy na hiPower Energy

Akcjonariusze Arena.pl zdecydowali o przejęciu hiPower Europe i zmianie nazwy na hiPower Energy

Akcjonariusze Arena.pl, spółki notowanej na rynku NewConnect, zdecydowali o emisji akcji dla dotychczasowych udziałowców hiPower Europe w zamian za większościowy pakiet udziałów firmy wodorowej. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zdecydowało również o zmianie nazwy na hiPower Energy oraz o zmianach w Radzie Nadzorczej. Przedmiotem działania spółki będzie rozwijanie i komercjalizowanie w Europie technologii związanych z „zielonym” wodorem, które z powodzeniem są już stosowane w Azji.

Wejście na giełdę otwiera przed nami obiecujące perspektywy rozwoju i szerszego dotarcia do europejskiego rynku oraz lokalnych partnerów. Cieszę się, że po bardzo dobrym przyjęciu naszych ogniw paliwowych oraz technologii recyklingu wodoru przez rynek azjatycki staniemy się częścią zielonej rewolucji również na gruncie europejskim – mówi dr Jacek Gliniak, prezes hiPower Europe.

Zgodnie z umową inwestycyjną zawartą w sierpniu 2023 r., oraz decyzją akcjonariuszy, Arena.pl przejmie pakiet kontrolny w hiPower Europe. W zamian dotychczasowi udziałowcy hiPower Europe obejmą akcje nowej emisji Arena.pl. Akcje nowej emisji będą stanowić 75,09 proc. w podwyższonym kapitale zakładowym spółki notowanej na NewConnect. Jednocześnie, po rejestracji zmian statutu Spółki w KRS, Arena.pl zmieni nazwę na hiPower Energy.

Coraz wyraźniej widzimy, że wodór staje się paliwem przyszłości. Zgodnie z unijną strategią wodorową na przestrzeni najbliższych dekad będzie on odgrywał coraz istotniejszą rolę w obszarze mobilności i przemysłu. Rozwijanie oraz komercjalizowanie przyjaznych środowisku i atrakcyjnych z biznesowego punktu widzenia technologii opracowanych przez hiPower Europe to kierunek, w którym chcemy dalej zmierzać.– powiedział Wojciech Kowalski, prezes hiPower Energy (dawnej Arena.pl).

hiPower wdrożyło już swoje opatentowane rozwiązania m.in. w Tajwanie, Flipinach i Malezji. Oprócz mobilnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych firma wprowadziła również nowatorską technologię recyklingu wodoru z gazów przemysłowych. Obecnie hiPower Europe kontynuuje realizację projektów badawczo-rozwojowych z azjatyckimi partnerami. Jej strategicznym celem jest uruchomienie linii produkcyjnej dla ogniw paliwowych w Polsce, której automatyzacja pozwoli obniżyć koszty produkcji i w pełni odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku.

Rynek zielonego wodoru kryje w sobie ogromny potencjał biznesowy i jednocześnie szansę na przyspieszenie dekarbonizacji wielu sektorów gospodarki. Opracowane przez nas technologie wodorowe są opłacalnym i ekologicznym rozwiązaniem gotowym do zastosowania w obszarze elektromobilności, ale także w przemyśle hutniczym, metalurgicznym, szklarskim i półprzewodników oraz w produkcji nawozów sztucznych. Opatentowane ogniwa paliwowe zasilane metanolem mogą wspierać zasilanie wież telekomunikacyjnych, serwerowni, szpitali oraz armii. Już teraz obserwujemy bardzo duże zainteresowanie naszymi rozwiązaniami na rynku europejskim, co sprawia, że widzimy przyszłość w jasnych barwach – podsumowuje Jacek Gliniak, prezes i współtwórca innowacyjnych technologii bazujących na „zielonym” wodorze.

hiPower Energy (d. Arena.pl) konsekwentnie buduje grupę spółek wodorowych. 11 września br. podpisała przedwstępną umowę nabycia 61,54 proc. udziałów spółki H2 Beskidy – twórcy stacji wodorowych i elektrolizerów, które można zintegrować ze stacjami benzynowymi lub zastosować w systemach niezależnego zasilania. Wartość udziałów ustalono na 932 tys. zł. Transakcja zostanie zrealizowana ze środków własnych lub finansowania dłużnego. Po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego w związku z przejęciem większościowego pakietu udziałów hiPower Europe, jedynym warunkiem niezbędnym do realizacji umowy nabycia spółki H2 Beskidy jest pozytywny wynik badania due diligence.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

wybory

Trump vs Biden: jak wyniki wyborów mogą wpłynąć na różne sektory gospodarki USA

0
Temperatura wokół wyborów w USA rośnie, a dzięki wczesnemu zakończeniu walki o kandydaturę prezydencką w partiach, kampanie mogą rozpocząć się wcześniej niż zwykle. W swojej analizie ekspert Saxo przedstawia wstępne przewidywania dotyczące branż, które...