FIRMYZmiany w zarządzie Columbus Elite: Paweł Bednarek i Rafał Kołłątaj dołączają do...

Zmiany w zarządzie Columbus Elite: Paweł Bednarek i Rafał Kołłątaj dołączają do Rady Nadzorczej, a nowym prezesem zostaje Szymon Gruszka

Zmiany w zarządzie Columbus Elite: Paweł Bednarek i Rafał Kołłątaj dołączają do Rady Nadzorczej, a nowym prezesem zostaje Szymon Gruszka

W spółce Columbus Elite nastąpiły zmiany w strukturach zarządczych. Dotychczasowi Prezesi Zarządu dołączyli do Rady Nadzorczej Spółki, a stanowisko Prezesa objął dotychczasowy Dyrektor Zarządzający.

Dotychczasowy prezes Zarządu Spółki – Paweł Bednarek oraz wiceprezes – Rafał Kołłątaj objęli stanowiska członków Rady Nadzorczej w Columbus Elite. Nowo powołanym prezesem został wieloletni dyrektor zarządzający Columbus Elite – Szymon Gruszka.

Spółka Columbus Elite, należąca do Grupy Columbus Energy, została utworzona ponad 5 lat temu jako podmiot dedykowany do sprzedaży instalacji fotowoltaicznych do klientów indywidualnych, w unikalnym modelu sprzedażowym. Na czele Columbus Elite stanęli Paweł Bednarek, jako prezes, i Rafał Kołłątaj, jako wiceprezes Spółki.

Spółka powstała w oparciu o najlepszych specjalistów w segmencie sprzedaży bezpośredniej, tworzących unikalny system dystrybucji produktów na skalę całego kraju. Rozpoczynający się boom na fotowoltaikę w 2019 r. dał nam możliwość rozwoju wspaniałej sieci sprzedaży, która wygenerowała ponad 1 mld zł przychodów. Ta, licząca obecnie ponad 500 osób sieć doradców, przetrwała pandemię covid, zmianę ustaw prosumenckich, luki w programach dotacyjnych i przerwy w popycie na usługi. Dzięki spółce Columbus Elite cała Grupa zyskała profesjonalne doradztwo w budowaniu produktów i zyskała kompetencje w dostosowywaniu się do zmieniającego otoczenia biznesowego komentuje Paweł Bednarek, dotychczasowy prezes Columbus Elite.

Spółkę czeka dalsza konsolidacja, bo jesteśmy na początku transformacji energetycznej rynku – dodaje Rafał Kołłątaj.

Doradcy energetyczni Spółki stworzyli unikalny w system sprzedaży, strukturę zarządzania, szkoleń i motywacji, który stał się dojrzałym i najbardziej pożądanym modelem współpracy z partnerami biznesowymi OZE.

–  Boom na fotowoltaikę powoli mija, a przepychanki czy wojny pomiędzy strukturami sprzedażowymi tej branży już się kończą. Następuje konsolidacja rynku, a Grupa Columbus jest gotowa na to, aby pójść o krok dalej w zakresie realizacji strategicznych celów. Dlatego wspólnie podjęliśmy decyzję, aby założyciele Columbus Elite przeszli do struktur nadzorczych, gdzie będą nas wspierać w dalszym rozwoju tej organizacji. Tymczasem zarządzanie zespołem Columbus Elite na tym skonsolidowanym rynku OZE powierzyliśmy Szymonowi Gruszce, dotychczasowemu i wieloletniemu dyrektorowi zarządzającemu Spółki. To nasza pierwsza skuteczna sukcesja managerska, która – mamy nadzieję – pokaże siłę całej organizacjiwyjaśnia Dawid Zieliński.

Obecnie Grupa Columbus Energy realizuje usługi w ramach programu Czyste Powietrze, którego budżet jest przewidziany na dziesiątki miliardów złotych. Obsługa klientów w ramach tego programu jest priorytetowym celem dla całej organizacji i flagowym produktem w dystrybucji przez Columbus Elite.

Czeka na nas milion rodzin, często żyjących w ubóstwie energetycznym, do których powinniśmy trafić i przeprowadzić transformację energetyczną ich domów. To jest najważniejsze zadanie dla całego zespołu Columbus Elite, pod przywództwem kontynuatora strategii sprzedaży Szymona Gruszki, dlatego warto dołączać do tych struktur, bo pracy jest i będzie naprawdę sporo. Na koniec chciałbym serdecznie podziękować Pawłowi Bednarkowi i Rafałowi Kołłątajowi za tę ponadpięcioletnią pracę w roli gladiatorów rynku OZE. Liczę na to, że ich doświadczenie i głos doradczy będziemy mogli wykorzystywać przez kolejne lata i będzie to rzutować na przyszłość organizacji  – dodaje Dawid Zieliński.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

złoto

Czy złoto ma szansę na kontynuację wzrostów w 2024 roku?

0
Złoto pokazało w ostatnich latach, że potrafi kontynuować wzrosty i osiągać kolejne historyczne szczyty, nawet w środowisku wysokich stóp procentowych. Oczywiście same wysokie stopy procentowe to efekt nadmiernie wysokiej inflacji, która sprzyjała popytowi na...