ENERGETYKAENERGIA ODNAWIALNADuński Better Energy z 236 MW w polskim portfelu

Duński Better Energy z 236 MW w polskim portfelu

Duński Better Energy z 236 MW w polskim portfelu

Wywodząca się z Danii spółka Better Energy, jeden z liderów polskiego rynku wielkoskalowych farm fotowoltaicznych, przyłączyła do sieci swoją najnowszą inwestycję w Krapkowicach. Zlokalizowana w województwie opolskim farma fotowoltaiczna o mocy 28 MW jest jej pierwszą instalacją na południu Polski. Obecnie całkowita moc przyłączonych do sieci farm fotowoltaicznych Better Energy w naszym kraju wynosi 236 MW.

Krapkowice są piąta wielkoskalową instalacją fotowoltaiczną Better Energy w Polsce. W zeszłym roku spółka przyłączyła do sieci farmy fotowoltaiczne Nidzica oraz Helenowo, obydwie o mocy 74 MW. Po przyłączeniu do sieci piątej ogółem wielkoskalowej farmy fotowoltaicznej w Polsce, Better Energy stawia na dalszy rozwój i kolejne projekty.

– Za Better Energy udany i intensywny okres, czego ostatnim przykładem jest przyłączenie do sieci farmy fotowoltaicznej w Krapkowicach. Poszerzamy naszą działalność na południu Polski, oferując zieloną energię dla podmiotów, które chcą zadbać o redukcję śladu węglowego. Cieszę się, że dzięki płaconym przez nas lokalnym podatkom farma fotowoltaiczna przyczyni się do rozwoju Krapkowic i szybszego przestawienia polskiej gospodarki na zielone tory – powiedział Łukasz Witkowski, Dyrektor Zarządzający Better Energy w Polsce.

Tempo rozwoju fotowoltaiki plasuje nasz kraj na europejskim podium. Według Instytutu Energetyki Odnawialnej (IEO) prognozowana moc z fotowoltaiki w Polsce na koniec ur. mogła wynieść 18 GW.  Wartość tą należy dodatkowo zestawić z potencjalnym rekordowym przyrostem mocy w ujęciu rocznym w wysokości 6 GW w stosunku do 2022 r.

Według Better Energy za udany rozwój projektów fotowoltaicznych przede wszystkim odpowiada dialog z lokalną społecznością, kiedy to już na wczesnym etapie dąży się do wysłuchania opinii lokalnych władz i mieszkańców. Spółka rozwija tego rodzaju podejście przy uruchamianiu swoich projektów i wdrażaniu dodatkowych rozwiązań w zakresie bioróżnorodności czy innowacji. Wsparciem dla niej jest m.in. know-how pozyskany przy realizacji największych instalacji fotowoltaicznych Better Energy w Danii.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...