czwartek, 30 listopada, 2023
WALUTYFED utrzymuje stopy procentowe na niezmienionym poziomie: Dolar może się umocnić

FED utrzymuje stopy procentowe na niezmienionym poziomie: Dolar może się umocnić

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

FED utrzymuje stopy procentowe na niezmienionym poziomie: Dolar może się umocnić

Amerykański bank centralny (Fed), postanowił we wrześniu utrzymać stopy procentowe na niezmienionym poziomie, mieszczącym się w przedziale od 5,25% do 5,50%.

Decyzja ta nie była zaskoczeniem dla rynku. Ankieta przeprowadzona wśród inwestorów z Wall Street wskazywała, że 99% respondentów spodziewało się takiego posunięcia ze strony banku centralnego. Wśród ekspertów również dominowało przekonanie o utrzymaniu stóp na obecnym poziomie – aż 69% z nich uważa, że również w listopadzie Fed nie wprowadzi zaostrzenia polityki pieniężnej.

Podczas wrześniowego posiedzenia FOMC, władze monetarne USA nie zdecydowały się na zmiany w cyklu zacieśniania polityki pieniężnej. Chociaż w czerwcu Fed postanowił dać sobie chwilę wytchnienia, już w lipcu wrócił do podwyżek stóp procentowych, zwiększając je o 25 punktów bazowych. Aktualny poziom stóp procentowych wynosi zatem od 5,25% do 5,50%.

Utrzymanie stóp procentowych na obecnym poziomie może wskazywać na umocnienie się pozycji dolara na rynkach światowych. Dla inwestorów oraz podmiotów gospodarczych, które prowadzą działalność w obu walutach, oznacza to konieczność monitorowania sytuacji oraz dostosowywania strategii inwestycyjnych i biznesowych do aktualnej sytuacji na rynku walutowym.

W najbliższym czasie warto obserwować komunikaty płynące z Fed, które mogą dostarczać wskazówek na temat przyszłych decyzji dotyczących polityki pieniężnej. W obliczu globalnych wyzwań gospodarczych i niepewności na rynkach, decyzje banku centralnego będą miały kluczowe znaczenie dla kształtowania się kursów walutowych oraz globalnych trendów inwestycyjnych.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...