FINANSEKREDYTYFinansowanie rozwoju małych i średnich firm – jakie źródła warto rozważyć dla...

Finansowanie rozwoju małych i średnich firm – jakie źródła warto rozważyć dla swojego przedsiębiorstwa?

Finansowanie rozwoju małych i średnich firm – jakie źródła warto rozważyć dla swojego przedsiębiorstwa?

Rozwój małych i średnich firm uzależniony jest w dużej mierze od pozyskania odpowiedniego finansowania. Z jakich źródeł warto zatem korzystać? Odpowiadamy.

Faktoring jako forma finansowania małych i średnich firm

Jedną z najprostszych, a zarazem najbardziej dostępnych form finansowania małych i średnich firm jest niewątpliwie faktoring. Jest to bowiem usługa, w ramach której firma faktoringowa wykupuje od przedsiębiorcy wystawione przez niego faktury z odroczonym terminem płatności. W efekcie nie musi on dłużej czekać na spłatę należności przed kontrahentów, a co za tym idzie może przeznaczyć środki na dowolny cel. W praktyce mogą to być zarówno inwestycje, jak i bieżące wydatki, których pokrycie warunkuje zachowanie płynności finansowej. Niewątpliwą zaletą faktoringu jest oczywiście dostępność, ponieważ mogą z niego korzystać również firmy, które istnieją od niedawna, czy ze względu na początkową fazę działalności osiągają naprawdę niewielkie dochody. Istotne jest także to, że korzystając z faktoringu można zaoferować swoim klientom jeszcze atrakcyjniejsze warunki, co jest efektem możliwości odroczenia terminu płatności.

Kredyt bankowy i leasing – finansowanie inwestycji

Rozwój małych i średnich firm wymaga niewątpliwie inwestycji, które mogą zostać sfinansowane w różny sposób. Może to być między innymi kredyt bankowy, który pozwala pozyskać naprawdę wysoki kapitał. Alternatywą może być natomiast leasing, którym można sfinansować nie tylko samochód, ale również różnego rodzaju maszyny, czy nawet budynki. Warto jednak mieć świadomość, że zarówno w przypadku kredytu bankowego, jak i leasingu przedsiębiorca pozyskujący finansowanie musi spełnić określone wymagania formalne. Istotne jest także to, że firma musi w tym przypadku posiadać odpowiedni staż na rynku oraz dochody. W praktyce mogą to być kwestie, które stanowią przeszkodę dla nowych firm, czy przedsiębiorstw, które znajdują się w początkowej fazie rozwoju.

Kapitał na rozwój Twojego przedsiębiorstwa

Pozyskanie kapitału od prywatnych inwestorów

Szukając finansowania firmy w celu jej dalszego rozwoju warto zwrócić także uwagę na możliwość pozyskania kapitału od prywatnych inwestorów. Umożliwia to między innymi firma SayInvest, a zaletą takiego rozwiązania jest między innymi profesjonalne doradztwo w zakresie rozwoju działalności oraz firmowych finansów. Te ostatnie mogą w niektórych przypadkach mogą wymagać bowiem restrukturyzacji, a chcąc to zweryfikować sprawdź odnowienie kapitału na sayinvest.pl. W tym miejscu warto również podkreślić, że pozyskanie środków od prywatnych inwestorów nie oznacza konieczności rezygnacji z korzystania z faktoringu, czy leasingu. Wszystkie wymienione formy finansowania zewnętrznego mogą bowiem wzajemnie się uzupełniać, dzięki czemu firma będzie w stanie pozyskiwać środki na różne aspekty swojej działalności.

Podsumowując należy stwierdzić, że szukając finansowania rozwoju małej bądź średniej firmy warto rozważyć pozyskanie kapitału zewnętrznego. Co ważne, nie musi to być jedynie leasing, czy faktoring, ponieważ warto wspomóc się również kredytem bądź pozyskać kapitał od prywatnych inwestorów.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...