FIRMYHB Reavis stawia na zarządzanie aktywami. Cezary Błaszczyk nowym dyrektorem handlowym w...

HB Reavis stawia na zarządzanie aktywami. Cezary Błaszczyk nowym dyrektorem handlowym w Polsce

Wdrażana przez HB Reavis w Europie strategia polegająca na wzmacnianiu roli zarządcy najwyższej klasy aktywów w segmencie nieruchomości komercyjnych, została odzwierciedlona w zmianach w zespole zarządzającym firmą w Polsce. Jej działalnością pod szyldem HB Reavis Investments kieruje obecnie Cezary Błaszczyk w roli dyrektora handlowego. Po 15 latach współpracy, w tym ostatnich dwóch w roli prezesa zarządu HB Reavis Poland, firmę opusza Sebastian Proć – jeden z managerów związanych z nią od początku.

Najnowsze zmiany w strukturach polskiego oddziału HB Reavis to efekt zwrotu firmy w kierunku roli asset managera, aktywnego zarządzania ukończonymi nieruchomościami oraz maksymalizacji ich długofalowej wartości. W Polsce są to wielokrotnie nagradzane projekty w centrum Warszawy, z których korzystają wiodące firmy i instytucje z Polski i zagranicy – trzy wieżowce Varso Place oraz kampus biurowy Forest, w których znajduje się około 220 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni pracy, lokale handlowo-usługowe oraz zielone przestrzenie publiczne. Obie inwestycje zarządzane są przez powołany w 2022 roku HB Reavis Investments, którym w Polsce kieruje Cezary Błaszczyk. W całej Europie HB Reavis Investments zarządza obecnie nieruchomościami o łącznej wartości 2,7 mld euro.

„Zarządzanie właścicielskie umożliwia szczególnie bliską współpracę z użytkownikami naszych budynków oraz zapewnienie im najlepszych usług. To ważne zadanie w kontekście ewolucji modelu pracy i roli biura. Nasz zespół odpowiedzialny za wynajem, fit-out, codzienne zarządzanie i marketing nieruchomości, dba, aby przebywanie w Varso Place i Forest było pozytywnym doświadczeniem, wspierając czołowych pracodawców w kraju w ponownym przyciągnięciu zespołów do biur. Jestem przekonany, że marka HB Reavis, do tej pory znana z realizacji spektakularnych projektów deweloperskich, będzie też synonimem fachowego zarządzania aktywami, partnerskich relacji z najemcami i stałego podnoszenia jakości naszych budynków oraz wykorzystania wszystkich ich atutów z myślą o naszych klientach” ­– komentuje Cezary Błaszczyk, dyrektor handlowy w HB Reavis Investments.

Cezary Błaszczyk posiada ponad 12-letnie doświadczenie w branży nieruchomości. Zanim jako Senior Leasing Manager dołączył do HB Reavis w 2018 roku, był związany z GTC S.A. Wcześniej pracował jako doradca w dziale nieruchomości komercyjnych WGN Real Estate. Ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Sebastian Proć, ustępujący prezes zarządu HB Reavis Poland, jest związany z branżą nieruchomości od prawie 25 lat. W firmie pracował od 2009 roku – od początku jej działalności w Polsce, pełniąc kolejno funkcję dyrektora ds. rozwoju, członka zarządu oraz prezesa. Podczas jego kadencji w ostatniej z ról, HB Reavis z powodzeniem zakończyło realizację projektów Varso Place i Forest, umacniając się tym samym w gronie firm wyznaczających trendy na polskim rynku nieruchomości komercyjnych.

- Reklama -

POLECAMY

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...
Exit mobile version