FIRMYHealthnomic rozpoczyna produkcję prototypu Apnomic GX3

Healthnomic rozpoczyna produkcję prototypu Apnomic GX3

Healthnomic rozpoczyna produkcję prototypu Apnomic GX3

Healthnomic – spółka z branży medtech, specjalizująca się w dostarczaniu technologii do diagnostyki chorób cywilizacyjnych – poinformowała o rozpoczęciu decydującej fazy współpracy ze spółką AMC Tech, która zakończy się dostarczeniem 20 sztuk prototypu urządzenia Apnomic GX3. Urządzenie współpracuje z platformą telemedyczną spółki OmniHealth i ma służyć do wykrywania u pacjentów obturacyjnego bezdechu sennego, a docelowo szerokiej gamy chorób cywilizacyjnych.

– Rozpoczynamy właśnie kluczowy moment w rozwoju naszego flagowego urządzenia diagnostycznego. Dokonaliśmy już optymalizacji pierwszej wersji prototypu z zakresie hardware’u jak i oprogramowania. Teraz czekamy na produkcję urządzenia, które pomoże nam w dalszych badaniach. Finalnym etapem współpracy z AMC Tech będzie certyfikacja Apnomic GX3 jako wyrobu medycznego. W tym celu zlecone zostaną szeroko zakrojone testy w zewnętrznych laboratoriach. Wyniki tych testów będą stanowić podstawę do rozpoczęcia procesu certyfikacji naszej technologii na rynku europejskim. – komentuje Paweł Wiśniewski, prezes zarządu Healthnomic.

Decydująca faza etapu czwartego nosi nazwę „Wykonanie wersji docelowej systemu do badań poligraficznych”. Etap ten zakłada wyprodukowanie rejestratora medycznego w wersji 1.0 oraz stworzenie w pełni funkcjonalnego oprogramowania w postaci aplikacji na urządzenia mobilne wyposażone w system Android oraz iOS. Obecnie trwające prace mają na celu weryfikację wprowadzonych zmian zarówno w samym urządzeniu jak i oprogramowaniu. Po potwierdzeniu słuszności dokonanych poprawek zostanie zlecone wykonanie finalnych 20 sztuk rejestratora. Wraz z nimi dostarczona zostanie spółce Healthnomic pełna dokumentacja techniczno-produkcyjna oraz komplet źródeł do oprogramowania.

–  Dalszy rozwój i certyfikacja urządzenia Apnomic GX3 będzie dużym krokiem dla naszego zespołu. Znacznie wesprze rozbudowę platformy OmniHealth, która uzyska analizator umożliwiający diagnostykę docelowo kilku, a nawet kilkunastu chorób cywilizacyjnych jednocześnie. – dodaje dr n. med. Aleksandra Jarecka-Dobroń, dyrektor ds. medycznych firmy.

W ostatnim czasie Healthnomic zarejestrował w KDPW wszystkie akcje poprzednich emisji. Spółka zamierza w lutym tego roku przeprowadzić rundę finansowania, z której środki zostaną przeznaczone m.in. na dalszy rozwój Apnomic GX3. Po zakończeniu rundy, firma zacznie ubiegać się o debiut na rynku New Connect.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...