sobota, 4 lutego, 2023
FIRMYHealthnomic rozpoczyna produkcję prototypu Apnomic GX3

Healthnomic rozpoczyna produkcję prototypu Apnomic GX3

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Healthnomic rozpoczyna produkcję prototypu Apnomic GX3

Healthnomic – spółka z branży medtech, specjalizująca się w dostarczaniu technologii do diagnostyki chorób cywilizacyjnych – poinformowała o rozpoczęciu decydującej fazy współpracy ze spółką AMC Tech, która zakończy się dostarczeniem 20 sztuk prototypu urządzenia Apnomic GX3. Urządzenie współpracuje z platformą telemedyczną spółki OmniHealth i ma służyć do wykrywania u pacjentów obturacyjnego bezdechu sennego, a docelowo szerokiej gamy chorób cywilizacyjnych.

– Rozpoczynamy właśnie kluczowy moment w rozwoju naszego flagowego urządzenia diagnostycznego. Dokonaliśmy już optymalizacji pierwszej wersji prototypu z zakresie hardware’u jak i oprogramowania. Teraz czekamy na produkcję urządzenia, które pomoże nam w dalszych badaniach. Finalnym etapem współpracy z AMC Tech będzie certyfikacja Apnomic GX3 jako wyrobu medycznego. W tym celu zlecone zostaną szeroko zakrojone testy w zewnętrznych laboratoriach. Wyniki tych testów będą stanowić podstawę do rozpoczęcia procesu certyfikacji naszej technologii na rynku europejskim. – komentuje Paweł Wiśniewski, prezes zarządu Healthnomic.

Decydująca faza etapu czwartego nosi nazwę „Wykonanie wersji docelowej systemu do badań poligraficznych”. Etap ten zakłada wyprodukowanie rejestratora medycznego w wersji 1.0 oraz stworzenie w pełni funkcjonalnego oprogramowania w postaci aplikacji na urządzenia mobilne wyposażone w system Android oraz iOS. Obecnie trwające prace mają na celu weryfikację wprowadzonych zmian zarówno w samym urządzeniu jak i oprogramowaniu. Po potwierdzeniu słuszności dokonanych poprawek zostanie zlecone wykonanie finalnych 20 sztuk rejestratora. Wraz z nimi dostarczona zostanie spółce Healthnomic pełna dokumentacja techniczno-produkcyjna oraz komplet źródeł do oprogramowania.

–  Dalszy rozwój i certyfikacja urządzenia Apnomic GX3 będzie dużym krokiem dla naszego zespołu. Znacznie wesprze rozbudowę platformy OmniHealth, która uzyska analizator umożliwiający diagnostykę docelowo kilku, a nawet kilkunastu chorób cywilizacyjnych jednocześnie. – dodaje dr n. med. Aleksandra Jarecka-Dobroń, dyrektor ds. medycznych firmy.

W ostatnim czasie Healthnomic zarejestrował w KDPW wszystkie akcje poprzednich emisji. Spółka zamierza w lutym tego roku przeprowadzić rundę finansowania, z której środki zostaną przeznaczone m.in. na dalszy rozwój Apnomic GX3. Po zakończeniu rundy, firma zacznie ubiegać się o debiut na rynku New Connect.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Program Pierwsze Mieszkanie może być dostępny tylko dla dość zamożnych

0
Możliwość zaciągnięcia kredytu oprocentowanego na 2% w skali roku byłaby bardzo atrakcyjna, to 4-krotnie mniej niż to, co oferuje dziś rynek. Program „Pierwsze Mieszkanie” właśnie powstaje, jeżeli wejdzie w życie, to trzeba będzie spełnić...

5 czynników, które zmieniły branżę startupów w 2022 roku

0
2022 rok był jednym z najbardziej wyboistych okresów w świecie startupów. Finansowanie spadło, na rynku IPO widzimy wszechobecną posuchę, przez rynek przeszło tsunami, a fintechy B2C nie są już w łaskach inwestorów. Wstrzymane finansowania W...

Rentowność czy płynność – Black Friday w trudnych dla sprzedawców czasach

0
Wartość sprzedaży detalicznej artykułów drugorzędnej potrzeby w USA (artykuły trwałego użytku, odzież, rozrywka i rekreacja) osiągnęła najwyższą wartość w III kwartale 2022 roku, głównie dzięki wysokim cenom. W tym samym okresie sprzedawcy detaliczni...