WALUTYKRYPTOWALUTYInstytucje ponownie składają wnioski o bitcoin ETF

Instytucje ponownie składają wnioski o bitcoin ETF

Instytucje ponownie składają wnioski o bitcoin ETF

Jednym z największych ruchów na rynku, szczególnie w przypadku bitcoina, była w ostatnich tygodniach fala zgłoszeń w USA dotyczących bitcoinowych funduszy spot ETF. Organ regulacyjny potraktował zgłoszenia kubłem zimnej wody, twierdząc, że „brakuje im jasności”, ale po szybkiej reakcji niektórych z tych instytucji wydaje się, że wnioski zostały prędko zostały zmienione, jak donosi Bloomberg.

Główne instytucje, takie jak Fidelity, Invesco, VanEck i WisdomTree, złożyły i zmieniły swoje wnioski, aby uwzględnić informacje dotyczące nadzoru rynku w celu spełnienia wymogów regulacyjnych. Gwałtowna aktywność w tym obszarze spowodowała, że bitcoin w ostatnich tygodniach wzrósł, chociaż cena obecnie utrzymuje się powyżej 30 000 dolarów.

Wydaje się, że rynek naprawdę cieszył się z potencjalnych zgłoszeń, ale nie uzyskamy teraz większego ruchu, dopóki niektóre z tych zgłoszeń nie zostaną zakończone. Zatwierdzenie lub odrzucenie tych ETF-ów będzie miało dość oczywisty wpływ na nastroje rynkowe, które w tej chwili są bardzo skoncentrowane na poszukiwaniu dobrych wiadomości.

Simon Peters, analityk kryptowalut eToro

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...