poniedziałek, 10 maja, 2021
SZKOLENIA I KONFERENCJEJak skonfigurować salę dla Twojego wydarzenia biznesowego?

Jak skonfigurować salę dla Twojego wydarzenia biznesowego?

-

Jak skonfigurować salę dla Twojego wydarzenia biznesowego?

Coraz częściej konferencje i inne wydarzenia biznesowe odbywają się w obiektach hotelowych, gdzie obecność sal pozwala na odpowiednie ich dostosowywanie do naszych wymagań. Możemy zmienić ustawienie mebli, sceny, a nawet oświetlenia. Dzięki temu nasze wydarzenie będzie zorganizowane wygodniej i bardziej komfortowo. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam propozycje konfiguracji sal odpowiednie do Waszego typu wydarzeń.

Trendem ostatnich lat w polskim biznesie jest organizowanie różnorodnych wydarzeń w hotelowych salach konferencyjnych, szkoleniowych czy nawet bankietowych i balowych. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób dostosować konkretną salę do naszych potrzeb, a więc do typu wydarzenia, które planujemy zorganizować. Głównymi typami eventów są: szkolenia, duże konferencje z prezentacjami oraz gale wręczenia nagród. Wszystkie z nich można zorganizować w hotelu, jednak będziemy potrzebowali do nich zupełnie innych sal z zupełnie innym ustawieniem.

2

Szkolenia dla kilku/kilkunastu osób

Jeśli chodzi o szkolenia, to nie wymagają one wielkich przestrzeni. Najczęściej odbywają się one w gronie od kilku do kilkunastu osób, dlatego warto zadbać o to, by kameralna atmosfera przełożyła się na jak najlepszą skuteczność nauki. Szkolenia wymagają skupienia, ciszy i indywidualnego podejścia do każdego z kursantów. Dlatego właśnie najlepszym wyborem będzie jedna z dwóch popularnych sal do nauki – sala z biurkiem w podkowę oraz sala szkolna. To właśnie w nich znajdziemy optymalną ilość miejsc dla uczestników oraz wydzieloną przestrzeń dla szkoleniowca – wraz z tablicą, rzutnikiem oraz projektorem.

Duże konferencje z prezentacjami i wystąpieniami

W przypadku wydarzeń większych, opartych o zasady tworzenia sporych konferencji na kilkadziesiąt lub nawet kilkaset osób należy postawić na dużą salę teatralną, w której krzesła będą ustawione w rzędach i skierowane ku podwyższeniu dla konferansjera i prelegentów. Taki układ pozwoli na to, aby w sali zmieściło się wielu uczestników wydarzenia, którzy będą dobrze widzieli scenę. Podczas wydarzeń na taką skalę warto pamiętać o odpowiednim nagłośnieniu, oświetleniu oraz możliwości notowania dla uczestników (warto wyposażyć ich w długopisy oraz notatniki).

0-0c121d84d80d2acba976e2ef8d5d7733

Sala konferencyjna w Hotelu Nadmorskim

Gale rozdania nagród i bankiety

Gale rozdania nagród rządzą się własnymi prawami. Są to imprezy bardzo eleganckie, podczas których wygląd sali jest niezwykle istotny. Musi być ona bardzo duża, ponieważ w takich eventach udział bierze zazwyczaj kilkaset osób. Najlepiej zdecydować się na tak zwane ustawienie „kabaretowe”, kiedy to nasi goście siedzą przy okrągłych stolikach skierowani w stronę sceny, na której wszystko się odbywa. Podczas takiej gali powinniśmy zadbać o poczęstunek i napoje na stolikach. Najlepiej połączyć galę z wykwintną kolacją. Sala podczas takiego wydarzenia musi być odpowiednio udekorowana – w zgodzie z charakterem gali. Należy zadbać również o dobre nagłośnienie i klimatyczne oświetlenie.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Remote controlled drone taking off from warehouse to deliver package

SAS wskazuje 4 obszary rozwoju biznesu w 2021 roku

0
Jednym z głównych wniosków pojawiających się w podsumowaniach minionego roku jest ogromny wpływ pandemii na przyspieszenie procesów cyfrowej transformacji. COVID-19 potwierdził, że technologia jest kluczowym narzędziem w obszarze ochrony zdrowia, ekonomii, a także ekologii....
Deloitte

Deloitte: Rok 2021 przyniesie zwiększoną aktywność na rynku private equity

0
Mimo, że rynek private equity (PE) w Europie Środkowej odczuł wpływ pandemii i wywołanego nią spowolnienia, przedstawiciele funduszy wykazują dziś znacznie większy optymizm niż w pierwszej połowie 2020 r. Jak wynika z raportu firmy...
polska unia europejska

Jaka przyszłość czeka Unię Europejską i Polskę?

0
Michał Perzyński/Instytut Jagielloński: Jak Pana zdaniem będą wyglądać stosunki Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi po zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta? Bogusław Sonik: Myślę, że przede wszystkim zmieni się jedno – będą mieli do siebie zaufanie...