środa, 14 kwietnia, 2021
BEZPIECZEŃSTWOKolejny tydzień pod znakiem dostaw materiałów ochronnych zarządzanych przez ARM

Kolejny tydzień pod znakiem dostaw materiałów ochronnych zarządzanych przez ARM

-

Kolejny tydzień pod znakiem dostaw materiałów ochronnych zarządzanych przez ARM

Operacja „Cargo dla Polski” nabiera tempa. Specjalnie ustawionym mostem powietrznym z Chin docierają do nas kolejne transporty materiałów ochronnych. W zeszłym tygodniu za sprawą Agencji Rezerw Materiałowych ponad 6 mln maseczek medycznych i 1,5 mln rękawiczek lateksowych trafiło m.in. do: Łodzi, Poznania, Wrocławia czy Wadowic.

Zapotrzebowanie jest ogromne, dlatego też sposoby realizacji dostaw są wyjątkowe. Do zarządzanych przez Agencję Rezerw Materiałowych magazynów w Chinach trafiają produkty prosto od producentów, przechodzą odprawy i są przygotowywane do transportu, ustanowionym mostem powietrznym. Materiały ściągane są jednak nie tylko z Państwa Środka, ale także z Turcji czy państw Europy Zachodniej.

Zdjecie_II (1) Zdjecie_III (1)Przedsięwzięcie, z którym mamy dziś do czynienia wymaga współpracy wielu podmiotów. To wyzwanie na niespotykaną dotąd skalę, w które zaangażowane są różne firmy i instytucje. Agencja Rezerw Materiałowych dba o niezachwianie łańcucha dostaw materiałów ochrony osobistej, które poprzez poszczególnych wojewodów trafiają tam, gdzie są najbardziej potrzebne – do szpitali, placówek medycznych, osób będących na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem – zapewnia Michał Kuczmierowski, prezes Agencji Rezerw Materiałowych.

W samym tylko minionym tygodniu do szpitali i instytucji publicznych, poprzez wojewodów w poszczególnych regionach kraju, trafiło ponad dziewięć milionów różnego rodzaju sprzętu do ochrony zdrowia. Materiały te rozdysponowano za pośrednictwem składnic Agencji Rezerw Materiałowych w Komorowie, Strzałkowie oraz Lublińcu. ARM wydała w ten sposób między innymi: ponad 6 mln masek medycznych, 1,5 mln rękawiczek lateksowych, ponad 350 tys. gogli/przyłbic/okularów ochronnych oraz blisko 500 tys. l. środka do dezynfekcji rąk. W gronie obdarowanych podmiotów znalazły się między innymi: Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. M. Pirogowa w Łodzi, Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu czy Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Wrocławiu (Oddział Administracyjno-Techniczny). Pomoc kierowana była również do polskich muzeów. Sprzęt do walki z koronawirusem trafił w ostatnim tygodniu m.in. do: Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego czy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Transporty docierały także do spółek miejskich, dbających o czystość naszej wody, m.in.: Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A., Katowickich Wodociągów S.A. czy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Remote controlled drone taking off from warehouse to deliver package

SAS wskazuje 4 obszary rozwoju biznesu w 2021 roku

0
Jednym z głównych wniosków pojawiających się w podsumowaniach minionego roku jest ogromny wpływ pandemii na przyspieszenie procesów cyfrowej transformacji. COVID-19 potwierdził, że technologia jest kluczowym narzędziem w obszarze ochrony zdrowia, ekonomii, a także ekologii....
Deloitte

Deloitte: Rok 2021 przyniesie zwiększoną aktywność na rynku private equity

0
Mimo, że rynek private equity (PE) w Europie Środkowej odczuł wpływ pandemii i wywołanego nią spowolnienia, przedstawiciele funduszy wykazują dziś znacznie większy optymizm niż w pierwszej połowie 2020 r. Jak wynika z raportu firmy...
polska unia europejska

Jaka przyszłość czeka Unię Europejską i Polskę?

0
Michał Perzyński/Instytut Jagielloński: Jak Pana zdaniem będą wyglądać stosunki Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi po zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta? Bogusław Sonik: Myślę, że przede wszystkim zmieni się jedno – będą mieli do siebie zaufanie...