FINANSEKREDYTYKredyt oddłużeniowy ostatnim ratunkiem dla poważnie zadłużonych

Kredyt oddłużeniowy ostatnim ratunkiem dla poważnie zadłużonych

Kredyt oddłużeniowy ostatnim ratunkiem dla poważnie zadłużonych

Badania statystyczne jasno pokazują, że coraz chętniej korzystamy z różnych pożyczek i kredytów. Nic dziwnego: atrakcyjne reklamy produktów bankowych i pozabankowych pochodzących od firm pożyczkowych są dostępne praktycznie na każdym kroku. Pożyczamy pieniądze na różne cele, choć niestety niektórzy nie są ostrożni przy zawieraniu takich umów czy też zaciągają nadmierną ilość zobowiązań, co może prowadzić do problemów z płynnością finansową. Wtedy jedynym ratunkiem może okazać się kredyt oddłużeniowy. Sprawdź, na czym polega i komu jest polecany!

Czym jest kredyt oddłużeniowy?

Kredyt oddłużeniowy https://habza.com.pl/czym-jest-kredyt-oddluzeniowy/ to produkt, którym interesują się szczególnie osoby, które mają długi i chcą je spłacić. To popularne rozwiązanie pozwala zamienić wiele zobowiązań w jedno, co jest możliwe poprzez wydłużenie okresu spłaty kredytu oddłużeniowego. Klienci doceniają ten rodzaj kredytu za to, że powoduje zmniejszenie ilości długów, a comiesięczna rata do spłaty jest dużo niższa.

Komu polecany jest kredyt oddłużeniowy?

Kredyt oddłużeniowy oferowany przez instytucje pozabankowe został stworzony dla osób, które mają długi, a ich spłata stała się wręcz niemożliwa.

Z tego rozwiązania często korzystają również ci, którzy mają już przeterminowane zadłużenia. Cel takiego produktu jest jeden: oddłużyć dłużnika, czyli pomóc mu z nieustannie rosnącymi długami. Warto dodać, że nierzadko stanowi alternatywę dla kredytu konsolidacyjnego, którego uzyskanie jest trudniejsze.

Należy dodać, że istnieją również pewne warunki uzyskania pożyczki oddłużeniowej. Najczęściej są nimi: obywatelstwo lub stały pobyt w Polsce, pełnoletność, posiadanie stałego źródła dochodów czy zabezpieczenie materialne zwykle w formie nieruchomości.

Jakie zobowiązania można spłacić i jak uzyskać kredyt oddłużeniowy?

Za pomocą kredytu oddłużeniowego można spłacić różnego rodzaju zobowiązania. Mogą to być zarówno te zaciągnięte w banku, jak i firmie pozabankowej. Możliwe jest spłacenie m.in. kredytu gotówkowego, kredytu odnawialnego, karty kredytowej czy chwilówki. Oczywiście pamiętaj, że szczegółowe informacje dotyczące tego, jakie zobowiązania możesz spłacić w ramach kredytu oddłużeniowego, wskazuje podmiot udzielający finansowania.

Kredyt oddłużeniowy to produkt, którego powinieneś szukać nie w banku, a w firmie pozabankowej. Na pewno znajdziesz bogaty wybór takich ofert, choć pamiętaj, aby wybrać kredyt oddłużeniowy całkowicie spełniający Twoje potrzeby i oczekiwania. Jeśli nie wiesz, na co zwrócić uwagę, aby tak właśnie było, skorzystaj z pomocy doradców kredytowych Habza!

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...