WALUTYKRYPTOWALUTYKultowe trio kryptowalut nadal cieszy się popularnością wśród polskich inwestorów indywidualnych

Kultowe trio kryptowalut nadal cieszy się popularnością wśród polskich inwestorów indywidualnych

Kultowe trio kryptowalut nadal cieszy się popularnością wśród polskich inwestorów indywidualnych

  • Bitcoin utrzymał pozycję najczęściej posiadanej kryptowaluty na eToro w II kwartale 2023 r. wśród polskich inwestorów indywidualnych
  • Bitcoin, ether i cardano nadal na czele rankingu
  • Top 10 najczęściej utrzymywanych kryptowalut w dużej mierze pozostają stabilne, Terra i Litecoin z niewielkimi wzrostami w rankingu

Bitcoin umocnił swoją pozycję najchętniej posiadanej kryptowaluty na platformie eToro w drugim kwartale 2023 roku. Największa kryptowaluta na świecie odnotowała ożywienie w ruchu cenowym, wynika z nowych danych platformy inwestycyjnej eToro. Trzy najważniejsze kryptoaktywa na eToro, zarówno w Polsce, jak i na świecie – bitcoin, ethereum i cardano – pozostały na swoich pozycjach.

Kwartalna aktualizacja platformy eToro nie wykazuje większych zmian w pozycjach w pierwszej dziesiątce najpolularniejszych kryptowalut w II kwartale w porównaniu z I kwartałem 2023 r. Odzwierciedla jednak ożywienie na rynku bitcoina, które pomogło kryptowalutom skonsolidować się na szczycie, podczas gdy inne pozostały niezmienione w II kwartale. Pierwszych osiem kryptowalut znalazło się na tych samych pozycjach co wcześniej.

W szerszej grupie, wśród dwudziestu najczęściej posiadanych kryptoaktywów, dwie kryptowaluty z największym wzrostem pozycji to Terra 2.0. i Litecoin.

Simon Peters, analityk rynku kryptowalut w eToro, skomentował: Wyniki rynkowe kryptowalut przeszły kilka znaczących zmian w ciągu ostatnich trzech miesięcy, ale bitcoin po raz kolejny pokazał, że jest najbardziej spójnym z dużych aktywów, konsolidując swoją pozycję największej kryptowaluty na świecie. Wyniki rynkowe bitcoina były w dużej mierze pozytywne, podczas gdy inne główne kryptoaktywa stąpały po wodzie. 

Wydaje się, że rynek dostosowuje się nieco do nowej dynamiki z cofnięciami u posiadaczy kryptoaktywów, takich jak Flare, Songbird i Decentraland. Nietypowe jest rozszczepienie zachowania między największym kryptoaktywem bitcoinem a innymi z głównego nurtu, ale taki był trend w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Ruchy były jednak stopniowe, co oznacza, że pozycja pierwszej dziesiątki pozostaje niezmieniona w stosunku do poprzedniego kwartału.

Tabela: Najpopularniejsze kryptoaktywa na eToro w Polsce:

Kryptowaluta Aktualny ranking Ranking na koniec Q1 2023
Bitcoin 1 1
Ethereum 2 2
Cardano 3 3
Dogecoin 4 4
XRP 5 5
Shiba (in millions) 6 6
Terra Classic 7 7
TRON 8 8
Terra 2.0 9 11
Flare 10 9
Songbird 11 10
Solana 12 12
IOTA 13 13
Litecoin 14 15
Decentraland 15 14
Stellar 16 16
Polkadot 17 17
Ethereum Classic 18 18
Polygon 19 19
Build and Build 20 20

Źródło: dane platformy eToro, godzina 00:00, 1 lipca 2023 r. Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...