niedziela, 11 kwietnia, 2021
TRANSPORT I LOGISTYKANa co zwrócić uwagę, aby wybrać bezpieczną firmę kurierską?

Na co zwrócić uwagę, aby wybrać bezpieczną firmę kurierską?

-

Na co zwrócić uwagę, aby wybrać bezpieczną firmę kurierską?

Możliwość robienia zakupów przez internet jest ogromnym udogodnieniem dla wielu klientów. W ostatnich latach ta dziedzina handlu staje się coraz bardziej popularna, zarówno dzięki większej liczbie konsumentów posługujących się w celu zakupów głównie internetem, jak i po części ze względu na niedzielny zakaz handlu. Taka sytuacja sprzyja rozwojowi rynku usług kurierskich. W ramach przykładu przeanalizujmy ofertę firmy kurierskiej BPS.

Co powinna zapewniać rzetelna firma kurierska?

Kupując przez internet, klient ma szerokie możliwości wyboru, w jaki sposób jego przesyłka zostanie dostarczona. Może wybrać spomiędzy różnych firm kurierskich i poczty, a także samodzielnie odebrać swój zakup u sprzedającego. Większość osób, pragnąc otrzymać towar w jak najszybszym czasie i bez zbędnego wychodzenia z domu, decyduje się na firmy kurierskie. Warto jednak przyjrzeć się bliżej ofertom poszczególnym firm, aby wybrać tę najrzetelniejszą. To może nam potem zaoszczędzić wiele stresu.

– Cechy, które przesądzają o popularności usług naszej firmy, to przede wszystkim szybkość i niezawodność dowozu przesyłek – mówi Pan Arkadiusz Jarząb, właściciel firmy kurierskiej BPS.  – Często wystarczy jeden dzień, by nadana za naszym pośrednictwem paczka była u klienta. Do tego nasi kurierzy kładą szczególny nacisk na to, aby przesyłka dotarła do nadawcy w nienaruszonym stanie. Naszym dodatkowym atutem jest możliwość przekierowania paczki pod inny adres lub przesunięcie terminu dostarczenia. Niejednokrotnie zdarza się także, iż klient umawia się telefonicznie z kurierem, by chwilę poczekał, zostawił towar u zaufanych sąsiadów, lub by spotkali się w innym miejscu. To, co nas wyróżnia na rynku to przede wszystkim elastyczność.

– Należy wziąć także pod uwagę cenę dostawy, która jest w naszym przypadku bardzo korzystna. Często oscyluje w granicach kilku–kilkunastu złotych dla przesyłek krajowych – dodaje.

Gdzie najlepiej nadać przesyłkę wielkogabarytową?

– Towary, które są nadawane, mają przeróżne gabaryty, poczynając od wielkości listu, poprzez paczki, a kończąc na przesyłkach wielkogabarytowych. Te ostatnie mogą być szczególnie problematyczne, zarówno ze względu na rozmiar, jak i wagę – mówi nam Pan Arkadiusz. – Dlatego w przypadku przesyłek wielkogabarytowych cena dostawy wzrasta, w zależności od konkretnych parametrów przesyłki. Decydując się  na wybór profesjonalnej firmy, klient ma jednak pewność, że jego wielkogabarytowa przesyłka nie ulegnie zniszczeniu w trakcie transportu i dotrze na czas.

Kurier BPS to firma, która przez lata wypracowała swoją renomę na rynku dzięki korzystnym i jasnym kosztom dostaw, szybkości transportu oraz bezpieczeństwu usług. Całą ofertę możesz sprawdzić na ich stronie internetowej.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Remote controlled drone taking off from warehouse to deliver package

SAS wskazuje 4 obszary rozwoju biznesu w 2021 roku

0
Jednym z głównych wniosków pojawiających się w podsumowaniach minionego roku jest ogromny wpływ pandemii na przyspieszenie procesów cyfrowej transformacji. COVID-19 potwierdził, że technologia jest kluczowym narzędziem w obszarze ochrony zdrowia, ekonomii, a także ekologii....
Deloitte

Deloitte: Rok 2021 przyniesie zwiększoną aktywność na rynku private equity

0
Mimo, że rynek private equity (PE) w Europie Środkowej odczuł wpływ pandemii i wywołanego nią spowolnienia, przedstawiciele funduszy wykazują dziś znacznie większy optymizm niż w pierwszej połowie 2020 r. Jak wynika z raportu firmy...
polska unia europejska

Jaka przyszłość czeka Unię Europejską i Polskę?

0
Michał Perzyński/Instytut Jagielloński: Jak Pana zdaniem będą wyglądać stosunki Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi po zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta? Bogusław Sonik: Myślę, że przede wszystkim zmieni się jedno – będą mieli do siebie zaufanie...