INWESTYCJENieruchomości inwestycyjne najlepszą lokatą pieniędzy

Nieruchomości inwestycyjne najlepszą lokatą pieniędzy

Nieruchomości inwestycyjne najlepszą lokatą pieniędzy

Z analizy dostępnych możliwości pomnażania kapitału wynika, że nieruchomości inwestycyjne to dziś najbezpieczniejsza i dająca najlepsze wyniki forma zabezpieczenia majątku przed galopującą wręcz inflacją.

Wzrastająca inflacja i spadające stopy procentowe powodują, że inwestorzy poszukują różnych możliwości lokowania swoich środków. Istotnymi kryteriami jest bezpieczeństwo zainwestowanego kapitału oraz stopa zwrotu. Sprawdziliśmy jakie opcje ma dziś inwestor, który chce pomnażać zarobione środki pieniężne.

Kryptowaluty i giełda

Kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne – niestety jest to bardzo ryzykowna i dla wielu bardzo niezrozumiała forma inwestowania. Rynek kryptowalut nie ustrzegł się przed spekulantami, którzy wykorzystują go do osiągania własnych korzyści majątkowych.

Pewną analogię do inwestowania w kryptowaluty widać w inwestowaniu na giełdzie. Giełda jednak jest zdecydowanie bardziej przewidywalna i podlega szeregu regulacją przepisów prawa. Inwestorzy giełdowi mają do dyspozycji analizy, ratingi, raporty bieżące i okresowe – to instrumenty, które mają zapewnić transparentność i pomagają w podejmowaniu decyzji. Jeżeli ktoś zna mechanizmy giełdowe, potrafi interpretować analizy i wskaźniki, może zarobić na giełdzie od kilku do kilkunastu procent w skali roku, ale raczej nie będą to zbyt wysokie wyniki i dość rzadko są to wyniki dwucyfrowe.

Lokaty bankowe i inwestycje w waluty

Lokaty bankowe są dzisiaj tak nisko oprocentowane, że inwestorzy masowo szukają innych miejsc do inwestowania swoich pieniędzy. Inwestycje w silne waluty, takie jak dolar czy euro, niestety nie pozwalają dziś na pomnażanie kapitału. W tym przypadku można mówić co najwyżej o ochronie wartości nominalnej pieniądza.

Inwestycje w kamienie i metale szlachetne

Kamienie i metale szlachetne to produkty często wybierane przez inwestorów. Zwykle jednak nie z myślą o dużym zarobku, ale raczej jako sposób na ochronę kapitału. Zaletą tego typu inwestycji jest bezpieczeństwo kapitału.

Nieruchomości inwestycyjne

Nieruchomości inwestycyjne to lokowanie kapitału w mieszkania, nieruchomości, grunty. Stopy zwrotu plasują się na poziomie od kliku do nawet kilkunastu procent w skali roku.

Dla naszych inwestorów przygotowujemy produkty, które pozwalają im zarabiać w przedziale mniej więcej 8-12% w skali roku – tzw. gotowce inwestycyjne. Zyski mogą osiągać nawet do 15%, szczególnie w przypadku nieruchomości inwestycyjnych czy mieszkań pracowniczych. Obecnie na tych produktach uzyskuje się bardzo dobre wyniki – mówi Marcin Kuryło z Horyzontu Inwestycji. Wszystko wskazuje też na to, że w najbliższych latach ten trend się utrzyma. Polska znajduje się w grupie krajów rozwiniętych. Ceny mieszkań będą nadal rosły i „goniły” ceny obowiązujące na rynkach europejskich, a wielkość tych wzrostów będzie wprost proporcjonalna do bogacenia się społeczeństwa – dodaje Marcin Kuryło.

Różne modele inwestowania w nieruchomości

Na nieruchomościach można zarabiać na wiele sposobów – przyjmując długoterminowe lub krótkoterminowe strategie inwestowania. Krótkoterminowo inwestują tzw. fliperzy – szukają atrakcyjnej nieruchomości, remontują ja i sprzedają po wyższej cenie.

Inwestycje długoterminowe wymagają innego spojrzenia. Klienci kupują mieszkania czy lokale usługowe, które wynajmują i uzyskują comiesięczne wpływy.

W Polsce nadal będą potrzebni zagraniczni pracownicy. Co za tym idzie, utrzyma się zapotrzebowanie na lokale mieszkalne. Obecnie mieszkania pracownicze nie mają najwyższych standardów. Z czasem jednak, gdy sytuacja materialna zamieszkujących je osób będzie się poprawiać, zmienią się także ich preferencje i oczekiwania względem mieszkań. Początkowo będą to być może kawalerki, z czasem coraz większe lokale. Wielu zagranicznych pracowników będzie chciało osiąść w Polsce na stałe, co wiąże się ponownie z zapotrzebowaniem na kolejne mieszkania.- podsumowuje Marcin Kuryło.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

polski ład

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców: co dalej?

0
Przedsiębiorcy oczekują konkretów w sprawie opłacania tzw. składki zdrowotnej (po wielu latach polemik, obecnie coraz więcej jest stanowisk, że jest to po prostu podatek, a nie składka). Negatywne skutki „Polskiego Ładu” odczuwa wielu przedsiębiorców...