FIRMYNigel Stapleton wesprze rozwój sprzedaży Mabion w roli Business Development Director na...

Nigel Stapleton wesprze rozwój sprzedaży Mabion w roli Business Development Director na Europę

Nigel Stapleton wesprze rozwój sprzedaży Mabion w roli Business Development Director na Europę

  • 15 kwietnia 2024 roku Dr Nigel Stapleton, menedżer o międzynarodowym doświadczeniu, objął funkcję Business Development Director na Europę w Mabion S.A.
  • W zespole Mabion Nigel Stapleton będzie odpowiedzialny przede wszystkim za pozyskiwanie nowych klientów, budowę nowych rynków i rozwój strategii sprzedaży oraz nawiązywanie partnerstw biznesowych w Europie, w tym reprezentując Spółkę na najważniejszych eventach branżowych
  • Nigel Stapleton zdobył tytuł doktora w dziedzinie immunologii na Uniwersytecie Amsterdamskim, posiada ponad 10-letnie doświadczenie w branży CDMO na stanowiskach związanych z business development
  • W trakcie swojej kariery Nigel Stapleton zbudował relacje biznesowe z czołowymi podmiotami w branży biofarmaceutycznej w Europie, a w strukturach wiodących europejskich CDMO pełnił kluczowe funkcje business development – ostatnio w KBI Biopharma w Szwajcarii, wcześniej w HALIX B.V. w Holandii oraz w grupie Eurofins Scientific
  • Kilkukrotnie wyróżniany był statusem top-performing business development managera
  • Dział Business Development w Mabion liczy 8 wysokiej klasy ekspertów, którzy prowadzą aktywne działania nakierowane na pozyskanie nowych klientów dla usług CDMO, w lutym br. do zespołu dołączył doświadczony menedżer Marty Henehan obejmując stanowisko Business Development Director na Amerykę Północną

„Wysokie kompetencje i bogate doświadczenie Dr Nigela Stapletona zdobyte w branży CDMO na stanowiskach związanych z business development stanowią idealne dopełnienie naszych działań sprzedażowych prowadzonych w Europie. Nigel to profesjonalista, mający na koncie liczne sukcesy potwierdzone osiągnięciami w skutecznym budowaniu rozpoznawalności biznesów i umiejętnie konwertujący relacje na podpisane kontrakty. Cieszymy się, że dzięki atrakcyjnym perspektywom rozwoju Mabion, potencjałowi wzrostu, bogatemu know-how i otwartej kulturze firmy przekonaliśmy go do dołączenia właśnie do naszego zespołu” komentuje Krzysztof Kaczmarczyk, Prezes Zarządu Mabion S.A.

Dr Nigel Stapleton posiada stopień doktora w dziedzinie immunologii na Uniwersytecie Amsterdamskim. Ma ponad 10-letnie doświadczenie w branży CDMO na stanowiskach związanych z business development na rynku europejskim. Dzięki skutecznemu osiąganiu celów biznesowych kilkukrotnie wyróżniony został statusem top performing business development managera. Z sukcesem prowadził wiele procesów negocjacyjnych dotyczących umów ramowych o świadczenie usług (Master Service Agreement) z licznymi podmiotami z branży farmaceutycznej, w tym z tzw. „big pharmą”. W ostatnich latach pełnił kluczowe funkcje kierownicze business development w wiodących europejskich CDMO m.in. w firmie KBI Biopharma w Szwajcarii, HALIX B.V. w Holandii oraz w grupie Eurofins Scientific, odpowiadając za portfolio kluczowych klientów z rynków UE.

„Mabion jest wysoce innowacyjną firmą z branży CDMO z ekspozycją na atrakcyjny i wzrostowy segment leków biologicznych. Znajduje się w bardzo interesującym momencie transformacji kierunku swojego rozwoju, co w połączeniu z unikatowym portfolio, zmodernizowanym zakładem produkcyjnym i najwyższymi standardami jakości, przekonało mnie do decyzji o dołączeniu do Spółki jako Business Development Director na Europę. Wierzę, że z tymi atutami możemy zainteresować szerokie grono potencjalnych klientów i kreować dla nich wartość dodaną, jednocześnie budując rozpoznawalność marki Mabion w branży CDMO w Europie” mówi Dr Nigel Stapleton, Business Development Director na Europę w Mabion S.A.

Priorytetem Mabion jest dalsza intensyfikacja działań nakierowanych na rozwój w zakresie kontraktowego wytwarzania leków biologicznych na zlecenie oraz dywersyfikacja klientów. W lutym br. Mabion istotnie rozwinął swoje działania sprzedażowe prowadzone na rynku amerykańskim, zatrudniając Marty’ego Henehana na stanowisku Business Development Director na Amerykę Płn. Analogiczną funkcję na rynku europejskim objął właśnie Nigel Stapleton. Tym samym Mabion zbudował profesjonalny zespół Business Development na kluczowych dla realizacji strategii Spółki rynkach CDMO – amerykańskim i europejskim.

„Praktycy rynkowi o tak bogatym doświadczeniu jak Dr Nigel Stapleton i Marty Henehan to nie tylko ważne wzmocnienie dla prowadzonych przez nas równolegle wielu procesów sprzedażowych i negocjacyjnych, ale także potwierdzenie atrakcyjności Mabion jako pracodawcy i jako przyszłego istotnego gracza w branży CDMO na arenie międzynarodowej. Posiadamy szereg atutów, począwszy od zdywersyfikowanego technologicznie zakładu produkcyjnego, przez referencje w postaci współpracy z dużym partnerem, jakim jest Novavax, po wysokie kompetencje w zakresie rozwoju technologii wytwarzania leków biologicznych. Widzimy, że jest to doceniane w naszych procesach sprzedażowych przez coraz większą liczbę podmiotów. Jesteśmy zadowoleni z dynamiki przyrostu zapytań ofertowych na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy i wierzymy, że nasze kompetencje oraz otwartość biznesowa przełożą się na zawarcie kolejnych kontraktów” dodaje Adam Pietruszkiewicz, Członek Zarządu ds. Rozwoju Biznesu w Mabion S.A.

W kwietniu 2023 roku Mabion przyjął długoterminową Strategię na lata 2023-2027, która ma na celu transformację Spółki w kierunku w pełni zintegrowanej firmy CDMO o profilu biologicznym oraz zbudowanie pozycji rozpoznawalnego podmiotu na globalnym rynku kontraktowego rozwoju i wytwarzania leków na zlecenie. Strategia zakłada istotną rozbudowę aktywów wytwórczych, rozszerzenie zakresu wykorzystywanych technologii, wzmocnienie działu rozwoju biznesu, dostosowanie procesów wewnętrznych do pracy z wieloma klientami i oferowania szerokiego wachlarza usług jako w pełni zintegrowane CDMO.

Pierwsza faza inwestycji zaplanowana na lata 2023-2024 obejmuje przede wszystkim modernizację istniejącego zakładu wytwórczego Mabion w Konstantynowie Łódzkim. W wyniku przeprowadzonych w drugiej połowie 2023 roku prac budowlanych, montażowych i instalacyjnych, Mabion dysponuje obecnie nowoczesnym i zdywersyfikowanym technologicznie zakładem o zmienionej charakterystyce obiektu z wytwórni jednoproduktowej na posiadającą możliwość prowadzenia różnych procesów w tym samym czasie. Po przeprowadzonych inwestycjach zakład wyposażony jest w zestaw bioreaktorów o łącznej pojemności przekraczającej 10.000 L, z czego dwa największe bioreaktory single-use Kuhner w technologii orbital shaking mają po 2.500 L pojemności każdy, a dwa kolejne to bioreaktory single-use Cytiva w technologii z klasycznym mieszaniem po 2.000 L każdy. Ponadto Mabion proponuje pełną gamę usług, obejmującą proces od rozmrażania fiolek, poprzez produkcję substancji aktywnych (drug substance) i produktów leczniczych (drug product), aż po opakowania drugorzędowe, analitykę oraz wszystkie standardowe usługi wspomagające. W efekcie Mabion jest kompleksowym biologicznym CDMO, zdolnym do wspierania firm farmaceutycznych od wczesnej fazy rozwoju leku do produkcji komercyjnej na dużą skalę.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...