FINANSEBANKOWOŚĆBank Pekao S.A. wprowadza Kredyt Unia - nowe rozwiązanie dla beneficjentów dotacji...

Bank Pekao S.A. wprowadza Kredyt Unia – nowe rozwiązanie dla beneficjentów dotacji unijnych, w tym środków pochodzących z KPO

Bank Pekao S.A. wprowadza Kredyt Unia – nowe rozwiązanie dla beneficjentów dotacji unijnych, w tym środków pochodzących z KPO

Bank Pekao S.A. wprowadza nowy produkt finansowy – Kredyt Unia, zaprojektowany specjalnie dla beneficjentów dotacji unijnych. Kredyt Unia to innowacyjne rozwiązanie, które integruje finansowanie wkładu własnego oraz kredyt pomostowy, zapewniając tym samym kompleksowe wsparcie na każdym etapie realizacji projektu. Kredyt Unia umożliwia efektywne finansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych ze środków pochodzących z nowej perspektywy Unii Europejskiej na lata 2021-2027 oraz z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Rozumiejąc wyzwania związane z realizacją projektów dofinansowanych z funduszy unijnych, Bank Pekao S.A. stworzył produkt, który odpowiada na potrzeby stabilności finansowej przedsiębiorców oraz zapewnia elastyczność potrzebną do efektywnego zarządzania kapitałem w trakcie oczekiwania na wypłatę dotacji.

Oferta banku to także istotne wsparcie dla firm, które mogą stać się pośrednimi bądź bezpośrednimi beneficjentami środków z KPO. Warto zaznaczyć, że 15 kwietnia br. do Polski wpłynęło 27 mld zł z pierwszego wniosku złożonego przez nasz kraj.

Kredyt Unia jest kluczowym elementem naszej strategii wspierania innowacyjności i rozwoju polskich przedsiębiorstw. Jestem przekonana, że dzięki tej ofercie, przedsiębiorcy będą w stanie nie tylko efektywnie realizować projekty finansowane z funduszy unijnych, ale także przyspieszyć wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w swoich firmach. Kredyt Unia to nie tylko wsparcie finansowe, ale przede wszystkim impuls do rozwijania działalności, który przyczyni się do budowania silniejszej, bardziej konkurencyjnej gospodarki – mówi Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A. nadzorująca Pion Bankowości Przedsiębiorstw.

Kredyt Unia pozwala na finansowanie zarówno wkładu własnego, jak i nakładów inwestycyjnych ponoszonych przed oraz po przyznaniu dofinansowania. Dzięki promesie kredytowej, ważnej przez 9 miesięcy, przedsiębiorcy ubiegający się o dotacje mogą być pewni, że niezbędne środki finansowe będą dostępne w odpowiednim dla nich czasie. Jednocześnie Bank Pekao S.A. oferuje profesjonalne wsparcie w trakcie procesu aplikacyjnego – tak, aby przedsiębiorcy mogli skupić się na realizacji swoich projektów bez zbędnych formalności.

W wielu programach unijnych bardzo istotne jest załączenie promesy bankowej do dokumentacji konkursowej. Promesa Kredytu Unia to najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji, ponieważ jest dowodem na zdolność beneficjenta do realizacji projektu, zapewnieniem jego finansowania i swoistą gwarancją dla przedsiębiorstwa, że po podpisaniu umowy o dotację bank podpisze z nim już finalną umowę kredytu i uruchomi środki – dodaje Dominika Byrska, dyrektor Departamentu Produktów i Procesów Kredytowych w Banku Pekao S.A.

Promesa Kredytu Unia wydawana jest przez bank po analizie zdolności kredytowej przedsiębiorcy. Pekao analizując inwestycję klienta bierze pod uwagę dokumentację przygotowaną na potrzeby konkursu o dotację.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...