sobota, 23 października, 2021
BIZNESHANDELPierwsza wirtualna kasa fiskalna w formie mobilnej aplikacji jest już gotowa

Pierwsza wirtualna kasa fiskalna w formie mobilnej aplikacji jest już gotowa

-

Pierwsza wirtualna kasa fiskalna w formie mobilnej aplikacji jest już gotowa

Stworzona przez markę Novitus, należącą do Grupy Comp i platformę Bolt eKasa to wirtualna kasa fiskalna w formie mobilnej aplikacji. Rozwiązanie uzyskało certyfikację Głównego Urzędu Miar i otwiera nowe możliwości dla branży transportowej. eKasa pozwoli kierowcom platformy Bolt na realizowanie przejazdów zgodnie z przepisami znowelizowanej Ustawy o Transporcie Drogowym, która wejdzie w życie 1 stycznia. Mając eKasę oraz aplikację Bolt kierowcy nie muszą wyposażać swoich aut w taksometry i fizyczne kasy fiskalne.

Innowacyjne rozwiązanie w formie mobilnej aplikacji, które każda flota lub kierowca z własną działalnością gospodarczą, korzystający z aplikacji Bolt może pobrać na urządzenie mobilne z systemem operacyjnym Android, odpowiada na wymagania stawiane przez ustawodawcę. Pasażerowie przed realizacją przejazdu otrzymają informacje o jego koszcie, a po kursie e-paragon wysłany na wskazany adres e-mail. Jednocześnie kopia e-paragonu będzie przekazywana do Ministerstwa Finansów. Aplikacja była konsultowana z Ministerstwem Finansów oraz Głównym Urzędem Miar i otrzymała wymaganą certyfikację, która potwierdza jej gotowość do użytku i zapewnia transparentność podatkową transakcji.

– Novitus jako lider technologiczny w branży fiskalnej, chętnie podjął wyzwanie opracowania innowacyjnego rozwiązania dla nowej grupy podatników. Nasza eKasa, to narzędzie dopasowane do specyficznych wymogów branży transportowej, pozwalające na wygodną fiskalizację podatników świadczących usługi przewozu za pośrednictwem platformy Bolt. Cyfryzacja to bezsprzecznie trend dla wielu grup podatników, a dostarczane dla nich przez Novitus rozwiązania, zarówno te sprzętowe jak i aplikacyjne, są zawsze elastycznie dostosowane do zmieniających się wymagań poszczególnych branż powiedział Marek Gancarczyk, Dyrektor Pionu Technologii Sprzedaży w Novitus.

eKasa stworzona przez Novitus i Bolt jest bezpieczna oraz łatwa w obsłudze. By skorzystać z tego rozwiązania wystarczy, że kierowca będzie miał uruchomioną aplikację na swoim urządzeniu mobilnym. Rozwiązanie jest intuicyjne i nie wymaga specjalnych szkoleń. Kasa będzie opłacana w modelu Pay-As-You-Go – symboliczna opłata będzie naliczana tylko w tygodniu, w którym kierowca zrealizował przejazd (jeśli przejazd nie był realizowany, to nie ma opłaty).

– Dotychczasowe doświadczenia platformy Bolt w budowania bezpiecznej i niezawodnej platformy miejskiej mobilności pozwoliły nam stać się partnerem dla administracji publicznej w procesie dostosowywania przepisów prawa w wielu krajach. Tworzenie efektywnych i prostych do wdrożenia rozwiązań, których celem jest zapewnienie wszystkim graczom rynkowym równych szans jest naszym celem. Chcemy by Polacy, którzy tak ciepło przyjęli platformę Bolt, mogli dalej korzystać z naszego modelu biznesowego – kierowcy cieszyli się najlepszymi zarobkami, a pasażerowie atrakcyjnymi cenami – dodał Łukasz Stachowiak, Country Manager Bolt w Polsce.

– Inicjatywa Bolt stworzenia wirtualnej kasy fiskalnej w postaci aplikacji mobilnej to świetny przykład na to, jak dostawcy usług współdzielonej i nowoczesnej mobilności – których zrzesza Stowarzyszenie Mobilne Miasto – sami wychodzą naprzeciw wymogom regulacyjnym oferując wygodne rozwiązania wspierające wszystkich aktorów rynku przewozu osób w Polsce: przede wszystkim pasażerów usług taxi-hailing’owych i taksówkarzy, ale także instytucje regulujące i kontrolujące ten rynek – komentuje wprowadzenie rozwiązania Adam Jędrzejewski, założyciel i CEO Mobilnego Miasta.

Dodatkowo, w ramach dostosowania się do nowych przepisów, Bolt już w październiku zadbał o to, by wszystkie floty współpracujące z platformą posiadały licencję taxi i odpowiednio oznakowany pojazd, a kierowcy mieli aktualne badania medyczne i psychologiczne w ramach przygotowań do wejścia w życie znowelizowanej ustawy.

– Proces certyfikacji przebiegał sprawnie od momentu pierwszych spotkań roboczych dla naszego sektora, doceniamy zaangażowanie, otwartość i profesjonalizm przedstawicieli Głównego Urzędu Miar i Ministerstwa Finansów podsumował Łukasz Stachowiak.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

polska raport

Ponad 40% badanych chce wyższych podatków dla zagranicznych firm działających w Polsce

0
Blisko połowa Polaków uważa, że zagraniczne firmy, prowadzące działalność gospodarczą w Polsce, powinny płacić u nas wyższe podatki niż podmioty mające wyłącznie krajowy kapitał. Ale niemal co trzecia osoba jest przeciwnego zdania. Za zmianami...
ministerstwo finansów

Zasady ustalania rezydencji podatkowej na podstawie objaśnień MF z 29 kwietnia 2021 r.

0
W dniu 29 kwietnia 2021 r. zostały wydane objaśnienia podatkowe dotyczące rezydencji podatkowej oraz zakresu obowiązku podatkowego osób fizycznych w Polsce. Objaśnienia nie mają charakteru aktów powszechnie obowiązującego prawa, niemniej stanowią instrukcję postępowania dla...
Remote controlled drone taking off from warehouse to deliver package

SAS wskazuje 4 obszary rozwoju biznesu w 2021 roku

0
Jednym z głównych wniosków pojawiających się w podsumowaniach minionego roku jest ogromny wpływ pandemii na przyspieszenie procesów cyfrowej transformacji. COVID-19 potwierdził, że technologia jest kluczowym narzędziem w obszarze ochrony zdrowia, ekonomii, a także ekologii....