niedziela, 17 stycznia, 2021
FIRMY Polkon podpisał umowę na dostarczenie kilkudziesięciu kontenerów medycznych Agencji Rezerw Materiałowych

Polkon podpisał umowę na dostarczenie kilkudziesięciu kontenerów medycznych Agencji Rezerw Materiałowych

-

Polkon podpisał umowę na dostarczenie kilkudziesięciu kontenerów medycznych Agencji Rezerw Materiałowych

Polkon, producent modułowych kontenerów specjalnego przeznaczenia, podpisał umowę na dostarczenie kilkudziesięciu kontenerów medycznych Agencji Rezerw Materiałowych. Wartość kontraktu wynosi prawie 1 mln PLN. Kontenery będą przeznaczone do wykonywania wstępnych badań pacjentów przy szpitalach na terenie całej Polski. Zostaną dostarczone i zainstalowane w wyznaczonych placówkach do końca grudnia 2020.

Pandemia narzuciła nowe zasady funkcjonowania i wizyt w szpitalach, nawet na planowe zabiegi czy na SOR. Każde wejście na teren placówki wiąże się z obowiązkowym wstępnym badaniem stanu zdrowia, wykluczającym zakażenie koronawirusem. W tym celu przed budynkami placówek szpitali na początku pandemii stanęły tymczasowe namioty, w których przeprowadzany jest wstępny wywiad pacjenta. Jednak dotychczasowe rozwiązanie przestało pełnić swoją rolę ze względu na brak izolacji termicznej namiotów i zbyt niskie temperatury na zewnątrz, które uniemożliwiały pracę medykom i nie zapewniały wystarczającego komfortu badania pacjentom.

Polkon, producent modułowych kontenerów specjalnego przeznaczenia w tym mikro- i makroapartamentów, podpisał umowę na dostarczenie kilkudziesięciu kontenerów medycznych, które będą rozdysponowane wyznaczonym szpitalom na terenie Polski. Wartość kontraktu wynosi prawie 1 mln PLN.

– Kontenery dla Agencji Rezerw Materiałowych są rozszerzoną i dopasowaną do wymagań medycznych przestrzenią do wykonywania wstępnych badań. Projekt jest dla nas priorytetem ze względu na swoje przeznaczenie i wsparcie chorujących oraz pracowników służby zdrowia. Kontener ma powierzchnię 15 mkw i jest stworzony z myślą o higenicznej i funkcjonalnej przestrzeni dla medyków, komentuje Grzegorz Koń, Prezes Polkon.

Pomieszczenia tego typu funkcjonują całorocznie, a ich zastosowanie jest szerokie z możliwością do użytkowania przez całą dobę. Obecnie projekt jest wyposażony w instalacje elektryczną, , ogrzewanie elektryczne, stolarkę okienną i drzwiową. Kontenery zostaną dostarczone i zainstalowane w 30 placówkach, m.in. we Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku.

W lipcu Polkon pozyskał od inwestorów 2 mln zł na rozwój biznesu. Poza finalizacją prac nad  nowym produktem: makroapartamentem, środki z emisji akcji pozwolą na usprawnienie technologii i procesu produkcji oraz kanałów sprzedaży, zakup dźwigu HDS oraz zwiększenie stanu magazynowego.

Polkon ma zamiar zadebiutować na NewConnect do końca 2020 roku.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POLECAMY

Deloitte

Deloitte: Rok 2021 przyniesie zwiększoną aktywność na rynku private equity

0
Mimo, że rynek private equity (PE) w Europie Środkowej odczuł wpływ pandemii i wywołanego nią spowolnienia, przedstawiciele funduszy wykazują dziś znacznie większy optymizm niż w pierwszej połowie 2020 r. Jak wynika z raportu firmy...
polska unia europejska

Jaka przyszłość czeka Unię Europejską i Polskę?

0
Michał Perzyński/Instytut Jagielloński: Jak Pana zdaniem będą wyglądać stosunki Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi po zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta? Bogusław Sonik: Myślę, że przede wszystkim zmieni się jedno – będą mieli do siebie zaufanie...
Tayyip Erdoğan

Co myśli Turcja? Ciągłość i zmiana w polityce zagranicznej

0
Michał Perzyński/Instytut Jagielloński: dlaczego Turcja w ostatnich latach prowadzi tak asertywną politykę zagraniczną pomimo bycia członkiem NATO? Karol Wasilewski: podstawą do zrozumienia asertywnej polityki jest poznanie szerszego myślenia Turcji o świecie, bo właśnie to najlepiej tłumaczy,...