RAPORTY I ANALIZYPolki i Polacy ocenili zadowolenie z życia w 2020 roku

Polki i Polacy ocenili zadowolenie z życia w 2020 roku

Polki i Polacy ocenili zadowolenie z życia w 2020 roku

Pod koniec 2020 roku Polacy byli zadowoleni z życia, choć nieco mniej niż rok wcześniej. W grudniu minionego roku ogólne zadowolenie z całego życia zadeklarowało ponad trzy czwarte badanych (78%). O przeciętnej satysfakcji mówiła blisko jedna piąta (17%), a o niezadowoleniu – czterech na stu (4%) respondentów. W stosunku do poprzedniego pomiaru z 2019 roku – rekordowego, jeśli chodzi o ogólnie zadowolenie z życia – zmniejszyła się grupa zaliczających się do zadowolonych, przybyło natomiast osób deklarujących przeciętną satysfakcję lub jej brak. Obecnie wyniki są zbliżone do tych sprzed dwóch lat i lepsze od wszystkich wcześniejszych, jakie rejestrowaliśmy w latach 1994–2017.
Zadowolenie z życia w 2020 rokuBadanie „Aktualne problemy i wydarzenia” (367) przeprowadzono w ramach procedury mixed-mode na reprezentatywnej imiennej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanej z rejestru PESEL.

Każdy respondent wybierał samodzielnie jedną z metod:
– wywiad bezpośredni z udziałem ankietera (metoda CAPI),
– wywiad telefoniczny po skontaktowaniu się z ankieterem CBOS (CATI) – dane kontaktowe respondent otrzymywał w liście zapowiednim od CBOS,
– samodzielne wypełnienie ankiety internetowej, do której dostęp był możliwy na podstawie loginu i hasła przekazanego respondentowi w liście zapowiednim od CBOS.

We wszystkich trzech przypadkach ankieta miała taki sam zestaw pytań oraz strukturę. Badanie zrealizowano w dniach od 30 listopada do 10 grudnia 2020 roku na próbie liczącej 1010 osób (w tym: 42,2% metodą CAPI, 44,0% – CATI i 13,9% – CAWI).
CBOS realizuje badania statutowe w ramach opisanej wyżej procedury od maja 2020 roku, w każdym przypadku podając proporcję wywiadów bezpośrednich, telefonicznych i internetowych.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...