niedziela, 24 stycznia, 2021
BEZPIECZEŃSTWO Ponad 70 proc. menedżerów IT obawia się wycieków danych w dobie koronawirusa

Ponad 70 proc. menedżerów IT obawia się wycieków danych w dobie koronawirusa

-

Ponad 70 proc. menedżerów IT obawia się wycieków danych w dobie koronawirusa

Koronawirus to ogromne zagrożenie dla firm i zdalnej pracy. Hakerzy atakują nasze komputery informacjami o epidemii, wykorzystując phishing (55%), kierując nas na ‘’fałszywe’’ strony internetowe, zawierające porady na temat pandemii (32%), przesyłając złośliwe oprogramowanie (28%) lub oprogramowanie ransomware (19%). W rezultacie 71 proc. specjalistów IT badanych przez firmę Check Point wyraziło obawę o utratę poufnych danych – takie wnioski płyną z najnowszego badania Dimensional Research firmy Check Point. Obawy te podziela 95 proc. pracujących zdalnie użytkowników Internetu.

Jakie wyzwania stoją przed nami? Według badanych respondentów (grupy pond 400 menedżerów IT w firmach), najważniejsze jest zapewnienie bezpiecznego, zdalnego dostępu dla pracowników (56%), potrzeba skalowalnych rozwiązań bezpieczeństwa (55%), poprawy bezpieczeństwa wielu narzędzi i produktów, używanych przez pracowników (49%).

– Cyberprzestępcy zawsze będą starali się wykorzystać najnowsze trendy, aby spróbować zwiększyć wskaźniki skuteczności ataków, pandemia wirusa Coronavirus wywołała natomiast wzrost informacji związanych z dramatycznymi zmianami w sposobie pracy i technologiach wykorzystywanych przez organizacje. Oznacza to znaczny wzrost ataków na wiele organizacji – powiedział Rafi Kretchmer, szef marketingu produktów w Check Point.

Aby zapewnić bezpieczeństwo organizacje muszą chronić się za pomocą kompleksowej architektury bezpieczeństwa. Oznacza to zapewnienie niezawodnych połączeń między sieciami korporacyjnymi a zdalnymi urządzeniami, promowanie współpracy i wydajności między zespołami, sieciami i biurami oraz wdrożenie ochrony przed zaawansowanymi zagrożeniami cyberprzestępczości we wszystkich punktach sieci korporacyjnej – dodał.

Wyniki badania potwierdzają ostatnie ustalenia Check Point, że domeny związane z koronawirusem aż o 50% częściej klasyfikowane są jako szkodliwe, niż inne domeny zarejestrowane od stycznia 2020 r. Jednocześnie stwierdzono, że w darknecie hakerzy oferują różnego rodzaju oferty związane z koronawirusem, przy czym „Covid-19” lub „coronavirus” używane były jako kody rabatowe do sprzedaży gotowego szkodliwego oprogramowania.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POLECAMY

Remote controlled drone taking off from warehouse to deliver package

SAS wskazuje 4 obszary rozwoju biznesu w 2021 roku

0
Jednym z głównych wniosków pojawiających się w podsumowaniach minionego roku jest ogromny wpływ pandemii na przyspieszenie procesów cyfrowej transformacji. COVID-19 potwierdził, że technologia jest kluczowym narzędziem w obszarze ochrony zdrowia, ekonomii, a także ekologii....
Deloitte

Deloitte: Rok 2021 przyniesie zwiększoną aktywność na rynku private equity

0
Mimo, że rynek private equity (PE) w Europie Środkowej odczuł wpływ pandemii i wywołanego nią spowolnienia, przedstawiciele funduszy wykazują dziś znacznie większy optymizm niż w pierwszej połowie 2020 r. Jak wynika z raportu firmy...
polska unia europejska

Jaka przyszłość czeka Unię Europejską i Polskę?

0
Michał Perzyński/Instytut Jagielloński: Jak Pana zdaniem będą wyglądać stosunki Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi po zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta? Bogusław Sonik: Myślę, że przede wszystkim zmieni się jedno – będą mieli do siebie zaufanie...