środa, 14 kwietnia, 2021
FINANSEKREDYTYRanking kredytów gotówkowych - dlaczego warto z niego skorzystać?

Ranking kredytów gotówkowych – dlaczego warto z niego skorzystać?

-

Ranking kredytów gotówkowych – dlaczego warto z niego skorzystać?

Ranking kredytów gotówkowych to narzędzie, z którego powinien skorzystać każdy, kto rozważa zaciągnięcie tego typu zobowiązania. Dzięki zestawieniu ofert banków i firm pozabankowych można bowiem szybko zorientować się nie tylko, kto aktualnie dysponuje najlepszą ofertą. Dzięki temu widziemy także jak prezentują się ogólne tendencje na rynku. Dzięki tym informacjom, wybór kredytu odbywa się w sposób znacznie bardziej przemyślany.

Ranking kredytów gotówkowych – czym jest?

Ranking kredytów gotówkowych tworzony jest przede wszystkim z myślą o wszystkich tych klientach, którzy szybko chcą zorientować się w aktualnych ofertach pożyczek i kredytów. Nie chodzi o wskazanie jednego zwycięzcy lub najlepszej trójki oferującej najbardziej atrakcyjne rozwiązania finansowe. Trudno jest bowiem wskazać jedną pożyczkę gotówkową, która będzie najlepsza dla wszystkich. Ranking kredytów gotówkowych pozwala jednak zorientować się, jakie oferty dominują na rynku, które uznawane są za najlepsze. Rankingi, takie jak www.darmopozyczka.pl/kredyt-gotowkowy-ranking-pozyczka-gotowkowa powstają przede wszystkim w oparciu o:

  • wysokość raty,
  • poziom odsetek,
  • wysokość RRSO.

Przyglądając się takiemu zestawieniu, klient nie tylko orientuje się, które oferty cieszą się największym uznaniem, ale ma okazję zapoznać się z średnimi wartościami prowizji, odsetek, rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Ta wiedza z kolei ułatwia mu analizę chwilówki online lub wybranego kredytu gotówkowego.

Jak wybierać kredyt gotówkowy?

Porównywarki internetowe oraz rankingi kredytów gotówkowych takie jak DarmoPożyczka.pl – porównywarka pożyczek online dają pewien orientacyjny obraz tendencji finansowych na rynku. Jeśli interesują cię na przykład oferty do 300 tysięcy zł, powinieneś poszukać dedykowanego im zestawienia. Nie oznacza to jednak, że w ciemno powinieneś wybrać pierwszą pozycję na liście. Możesz jednak złożyć wniosek przez Internet do kilku interesujących cię banków lub firm pozabankowych. Dopiero na podstawie umowy i finalnej propozycji finansowej możesz podjąć decyzję o wyborze oferty. Pamiętaj, że na ostateczny kształt oferty może mieć wpływ nie tylko twoja zdolność kredytowa, lecz także historia spłaty innych zobowiązań. Jeśli masz na koncie niespłacone zobowiązania, może lepiej od razu sprawdzić oferty pożyczek bez BIK? Jeśli pracujesz na umowę zlecenie, nie szukaj oferty wśród kredytów dla osób z umową o pracę. Uwzględnij własną sytuację, a także oczekiwania i wymagania. Rankingi i porównywarki mają ci pomóc w rozpoznaniu rynku. Ich celem nie jest jednak skłonienie cię do wyboru jednej, konkretnej oferty. Decyzję powinieneś podjąć dopiero po otrzymaniu szczegółowej, przygotowanej dla ciebie propozycji finansowej.

konsumentki - laptop - wnioskowanie o kredyt gotówkowy firmowy

Analiza własnych możliwości finansowych

Ranking kredytów gotówkowych to narzędzie, które może ochronić cię przed oszustwem, zmusić do szczegółowej analizy wyjątkowo atrakcyjnej propozycji. Pamiętaj jednak, że porównywarki i rankingi dają jedynie orientacyjną wiedzę o konkretnej ofercie. Szczegóły zawsze znajdują się w umowie, dlatego też zawsze należy ją bardzo dokładnie przeczytać i upewnić się, że nie ma w niej niekorzystnych dla ciebie zapisów. Zarówno bank, jak i firma pozabankowa może sobie zażyczyć dodatkowego ubezpieczenia kwoty kredytu, co przełoży się na dodatkowe koszty. Przede wszystkim jednak wybór oferty powinien być podyktowany analizą własnych możliwości finansowych. Pamiętaj, że pożyczki gotówkowe i kredyty nigdy się same nie spłacają. Zanim więc podpiszesz umowę, upewnij się, że twój budżet wytrzyma spłatę zaciągniętych zobowiązań. Wystrzegaj się zaciągania kredytu tylko po to, by spłacić poprzedni. Analizuj własne możliwości, przyglądaj się uważnie dostępnym ofertom i świadomie podejmuj decyzje finansowe.

Kredyt gotówkowy dla firmy

Przed konkretnym dylematem staje też konsument, który jednocześnie prowadzi działalność gospodarczą. Osoba, która obsługuje klientów w ramach typowej JDG, może finansować swoje projekty biznesowe też z prywatnych środków. Oznacza to, że pieniądze pochodzące z kredytu gotówkowego dla klientów indywidualnych też wchodzi w grę. Jednak bardziej korzystną opcją wydaje się być skorzystanie z kredytu dla firm – obrotowego lub inwestycyjnego (www.darmopozyczka.pl/kredyty-dla-firm-pozyczki). Z całą pewnością łatwiej jest zaliczyć na poczet kosztów odsetki, jak i inne opłaty dodatkowe, gdy do sfinansowania inwestycji przedsiębiorca użyje kredytu firmowego celowego. Oczywiście, nie oznacza to, że finansowanie dla klientów indywidualnych nie jest opcją godną rozważenia. Może się okazać, że niższe oprocentowanie kredytu konsumpcyjnego i brak dodatkowych opłat właściwych dla produktów biznesowych przewyższą korzyść wynikającą z możliwości ich odliczenia.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Remote controlled drone taking off from warehouse to deliver package

SAS wskazuje 4 obszary rozwoju biznesu w 2021 roku

0
Jednym z głównych wniosków pojawiających się w podsumowaniach minionego roku jest ogromny wpływ pandemii na przyspieszenie procesów cyfrowej transformacji. COVID-19 potwierdził, że technologia jest kluczowym narzędziem w obszarze ochrony zdrowia, ekonomii, a także ekologii....
Deloitte

Deloitte: Rok 2021 przyniesie zwiększoną aktywność na rynku private equity

0
Mimo, że rynek private equity (PE) w Europie Środkowej odczuł wpływ pandemii i wywołanego nią spowolnienia, przedstawiciele funduszy wykazują dziś znacznie większy optymizm niż w pierwszej połowie 2020 r. Jak wynika z raportu firmy...
polska unia europejska

Jaka przyszłość czeka Unię Europejską i Polskę?

0
Michał Perzyński/Instytut Jagielloński: Jak Pana zdaniem będą wyglądać stosunki Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi po zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta? Bogusław Sonik: Myślę, że przede wszystkim zmieni się jedno – będą mieli do siebie zaufanie...