WALUTYKRYPTOWALUTYRevolut rozszerzył liczbę dostępnych na platformie kryptowalut z 10 do 21

Revolut rozszerzył liczbę dostępnych na platformie kryptowalut z 10 do 21

Revolut rozszerzył liczbę dostępnych na platformie kryptowalut z 10 do 21

Revolut, finansowa aplikacja, z której korzysta 15 milionów klientów na świecie i ponad 1 milion w Polsce, powiększył liczbę dostępnych w aplikacji kryptowalut z 10 do 21. Dobór nowych kryptowalut dostępnych na platformie to efekt analiz zespołu Revolut i zapytań ze strony klientów.

Wśród 11 nowych kryptowalut znalazły się: Cardano, Uniswap, Synthetix, Yearn Finance, Uma, Bancor, Filecoin, Numeraire, Loopring, Orchid i The Graph.

Firma tradycyjnie ostrzega klientów przed dużą zmiennością cenową na rynku kryptowalut. Zastrzega, że choć handel kryptowalutami powinien być dostępny, może nie być wskazany dla każdego. W swojej komunikacji, fintech zaleca ostrożne podejmowanie decyzji o ewentualnym zakupie lub sprzedaży kryptowalut – po ocenie własnej sytuacji finansowej i zapoznaniu się z informacjami z wielu niezależnych źródeł, o tym czym są i czym różnią się poszczególne kryptowaluty. Jak zawsze w przypadku zakupu aktywów, których cena zmienia się w czasie, kapitał jest narażony na ryzyko.

Cieszę się, że udało nam się rozszerzyć liczbę dostępnych w aplikacji kryptowalut o 11 nowych. Podczas procesu selekcji braliśmy pod uwagę sugestie, które przychodziły do nas bezpośrednio od klientów. Niebawem ujawnimy kolejne nowości. Rok 2021 będzie rokiem krypto” – powiedział Edward Cooper, Head of Crypto w Revolut.

Bancor

BNT to token Ethereum wspierający protokół Bancor. Protokół ten ma ułatwiać handel kryptowalutami, które tradycyjnie są trudno zbywalne ze względu na niską płynność. Bancor osiąga to poprzez automatyczne ustalanie ceny i zanonimizowany mechanizm płynnościowy dla tokenów i smart kontraktów.

Cardano
ADA to token wspierający blockchain Cardano. Opiera się na modelu konsensusu typu proof-of-stake o nazwie Ouroboros. Cardano weryfikuje transakcje na blockchainie bez ponoszenia wysokich kosztów energii.

Filecoin
FIL to natywny token sieci Filecoin. Filecoin to zdecentralizowana sieć, umożliwiająca każdemu przechowywanie lub otrzymywanie cyfrowych informacji. Zmienia ona pojemność chmury w rynek pozwalając sprzedawać nadmiarową pojemność chmury na otwartej platformie.

Loopring
LRC to token Ethereum wspierający protokół Loopring. Protokół ten jest zbiorem smart kontraktów Ethereum, które opisują jak tworzyć bezpieczne, skalowalne, oparte na arkuszu zleceń zdecentralizowane giełdy, apki płatnicze i automatycznych market makerów. Celem Loopring jest promocja decentralizacji, zmniejszenie uzależnienia użytkownika od scentralizowanych usług, takich jak tradycyjne giełdy oraz tworzenie płynnych, globalnych rynków.

Numeraire
Numeraire to tworzona przez społeczność, oparta na elementach sztucznej inteligencji firma inwestycyjna, która umożliwia upublicznianie opartych na uczeniu maszynowym modeli przewidujących ceny giełdowych akcji. Te, tworzone przez społeczność, modele są następnie publicznie oceniane i umieszczane w cotygodniowym rankingu Numeraire, nazywanym też “najtrudniejszym na świecie turniejem w dziedzinie analizy danych”. Zwycięzcy są wynagradzani za pomocą tokenów NMR i Ethereum. 

Orchid
OXT to token Ethereum, który wspiera sieć Orchid. Orchid skupia się na tworzeniu zdecentralizowanej wirtualnej sieci prywatnej (z ang. virtual private network, VPN). Użytkownicy, którzy chcą korzystać z sieci zachowując anonimowość, mogą kupować przepustowość za pomocą OXT od sprzedawców, których lista znajduje się w bazie utrzymywanej na smart kontraktach Ethereum.

Synthetix
Synthetix to zdecentralizowany protokół emisji syntetycznych aktywów o nazwie Synths. Ich zabezpieczeniem jest SNX, oparty o Ethereum token sieci Synthetix. Syntetyczne aktywa pozwalają realnym walutom, towarom, akcjom i indeksom mieć swoje odzwierciedlenie na blockchainie.

The Graph
GRT to oparty na Ethereum token, który wspiera sieć Graph Network. To protokół indeksujący, który umożliwia użytkownikom pobieranie danych z blockchaina, niezależnie od scentralizowanych dostawców usług. Podobnie jak Google indeksuje sieć web, The Graph indeksuje dane na blockchainie.

UMA
UMA to platforma kontraktów finansowych i token Ethereum stworzone, by umożliwić uniwersalny dostęp do rynku (z ang. Universal Market Access). Platforma skupia się na “pozbawionych ceny” kontraktach finansowych – takich, które do funkcjonowania nie wymagają zasilania ich ceną. Zastosowaniem jest budowanie syntetycznych tokenów i mechanizmów weryfikacji danych (z ang. Data Verification Mechanism, DVM). W połączeniu, obie technologie pozwalają na tworzenie szybkich, wydajnych i bezpiecznych syntetycznych derywatywów na blockchainie Ethereum.

Uniswap
UNI to oparty na Ethereum token wspierający Uniswap, czyli giełdę na której użytkownicy mogą handlować różnymi aktywami Ethereum w sposób zdecentralizowany. Wykorzystuje on zautomatyzowany system animacji rynku, w przeciwieństwie do tradycyjnego arkusza zleceń.

Yearn Finance
YFI to oparty na Ethereum token, który zarządza platformą Yearn Finance. Yearn Finance to spektrum produktów umożliwiających agregowanie pożyczek, generowanie zwrotów i działalność ubezpieczeniową na blockchainie Ethereum. Protokół jest utrzymywany przez wielu niezależnych developerów i zarządzany przez właścicieli YFI.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...