niedziela, 6 kwietnia, 2025

Revolut ujawnia plany na 2025 rok: bankomaty, kredyty hipoteczne i asystent AI

Biuro Tłumaczeń OnlineBiuro Tłumaczeń Online

Podczas weekendowych spotkań i koncertów The Revolutionaries w Londynie, z okazji przekroczenia progu 50 milionów klientów na świecie, współzałożyciele Revolut – Nik Storoński i Wład Jacenko – wyszli na scenę by podzielić się wizją rozwoju usług firmy w 2025 r. Na liście priorytetów znalazły się: kredyty hipoteczne dostępne w telefonie, szersze wykorzystanie sztucznej inteligencji w aplikacji (AI) i sieć bankomatów.

Revolut, który koncentrował się w 2024 roku na budowaniu skali – do firmy dołączyło od stycznia, do tej pory, ponad 10 milionów nowych klientów – chce przyspieszyć tempo tworzenia i udostępniania innowacji produktowych. Celem jest budowanie przewagi w zakresie user experience (UX), dodanie do oferty kolejnych unikalnych na rynku funkcji i budowanie pozycji pierwszego “prawdziwie globalnego banku”.

Kluczowe inicjatywy wymienione w trakcie wydarzenia:

AI

Revolut planuje w jeszcze szerszym stopniu wykorzystać sztuczną inteligencję. W aplikacji ma pojawić się asystent finansowy, który dopasuje usługi do indywidualnych potrzeb i preferencji klientów – poprowadzi w kierunku zdrowych nawyków finansowych, wyposaży w dane do podejmowania lepszych decyzji i ułatwi zarządzanie pieniędzmi. Nowa funkcja będzie udostępniana stopniowo w przyszłym roku i rozwijana wraz z nowymi możliwościami, które niesie postęp w zakresie AI. Celem jest uproszczenie finansów osobistych.

Kredyty hipoteczne

Revolut Bank UAB chce stać się bankiem pierwszego wyboru. Konsekwentnie rozwija ofertę klasycznych usług bankowych dostępnych z poziomu aplikacji, np. kredytów. Polacy znają i korzystają już z jego kart kredytowych, kredytów konsumenckich czy kredytów konsolidacyjnych. W weekend, padła jednak na scenie zapowiedź włączenia do oferty nowego produktu: kredytów hipotecznych. Pilotażowym rynkiem w 2025 roku będzie Litwa, a następnie Irlandia i Francja. Celem jest dostarczenie najszybszego na rynku, w pełni cyfrowego produktu hipotecznego, z natychmiastową decyzją wstępną oraz finalną ofertą w ciągu 1 dnia roboczego (uwarunkowaną wyceną aktywów i niezbędnymi elementami kontroli). Kredyty hipoteczne będą ważnym elementem kompleksowej oferty kredytowej, którą bank buduje w Europie. Niewykluczone, że w przyszłorocznej ofercie pojawi się także overdraft (czyli limit w rachunku bieżącym).

Bankomaty

W 2025 roku na ulicach europejskich miast pojawią się ultra-nowoczesne bankomaty z logo Revolut. Pilotaż odbędzie się w Hiszpanii na początku przyszłego roku. Sieć bankomatów Revolut będzie wydawać zarówno gotówkę jak i karty płatnicze. W przyszłości, maszyny Revolut mają także przyjmować wpłaty gotówkowe. By zwiększyć bezpieczeństwo, firma rozważa zastosowanie w nich biometrii rozpoznawania twarzy (w celu potwierdzenia tożsamości osoby wypłacającej/wpłacającej gotówkę).

Revolut Business

Nik Storoński i Wład Jacenko zapowiedzieli też, że w 2025 roku Revolut Business udostępni swój pierwszy produkt kredytowy dla firm w Europie. Ponadto, celem jest dostarczenie klientom korporacyjnym jednych z najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych na wszystkich rynkach w EU. Revolut Business skupi się też na branżach, takich jak gastronomia czy handel detaliczny. Zaoferuje im pomoc w zakresie zarządzania operacjami finansowymi w restauracjach i sklepach dzięki platformie Revolut Kiosk. Możliwe innowacje obejmują zastosowanie nowych metod autoryzacji i płatności biometrycznych. Priorytetem pozostanie też rozwój bramki Revolut Pay do transakcji online, dodanie nowych metod płatności, a także usług BNPL (tzw. “kup teraz, zapłać później” lub odroczonej płatności).

Rok 2024 był wyjątkowy dla Revolut. Zdobyliśmy zaufanie milionów nowych klientów. Wprowadziliśmy na rynek wiele przydatnych usług i innowacyjnych produktów. Rok 2025 będzie jeszcze bardziej przełomowy. Chcemy zrewolucjonizować tradycyjną bankowość, z korzyścią dla ludzi. Jesteśmy na dobrej drodze, aby to osiągnąć” – powiedział Nik Storońskiwspółzałożyciel i CEO w Revolut.

Revolut zmienia oblicze finansów. W ciągu niecałej dekady do Revolut dołączyło 50 milionów klientów. To dowód, że konsumenci chcą osiągać więcej korzyści ze swoich pieniędzy. W ten weekend, podczas spotkań i koncertów The Revolutionaries w Londynie świętujemy ten sukces. Prawda jest jednak taka, że już myślimy o tym co dalej – naszym kolejnym celem jest próg 100 milionów klientów i stanie się pierwszym prawdziwie globalnym bankiem” – powiedział Antoine Le NelChief Growth and Marketing OfficerPartner w Revolut.

Revolut przedstawił swoją wizję rozwoju na 2025 rok podczas 2-dniowego wydarzenia The Revolutionaries w ten weekend w Londynie.

Autor/źródło
Disclaimer: Informacje zawarte w niniejszej publikacji służą wyłącznie do celów informacyjnych. Nie stanowią one porady finansowej lub jakiejkolwiek innej porady, mają charakter ogólny i nie są skierowane do konkretnego adresata. Przed skorzystaniem z informacji w jakichkolwiek celach należy zasięgnąć niezależnej porady.

Popularne w tym tygodniu

Grupa Recykl podpisała umowę nt. przejęcia litewskiej spółki APG. Wartość transakcji wyniesie ok. 3,6 mln EUR

Zarząd Grupy Recykl, notowanego na NewConnect lidera rynku zagospodarowywania...

Rekordowe wyniki ORLEN Paczki i plany rozwoju nowej spółki

ORLEN Paczka, należąca do Grupy ORLEN spółka świadcząca usługi...

3197 sprzedanych mieszkań, 379 mln zł zysku – Develia z najlepszym wynikiem w historii

W 2024 r. przychody ze sprzedaży grupy Develia...

Grupa Fabrity podsumowuje 2024 rok: wzrost sprzedaży i stabilna EBITDA

Grupa Fabrity (GPW: FAB), specjalizująca się w inżynierii oprogramowania...

Columbus zaczyna realizację Czystego Powietrza – już 13,5 tys. podpisanych umów

Grupa Columbus rusza z realizacją programu Czyste Powietrze, którego...

Podobne tematy

Polacy wybierają wygodę kosztem bezpieczeństwa w sieci – wyniki Adyen Digital Report 2024

Pomimo rosnącej liczby cyberataków i oszustw 30 proc. konsumentów...

Automaty paczkowe kluczowym elementem strategii firm e-commerce

Według raportu „E-commerce w Polsce 2024”, opublikowanego przez Gemius,...

Compensa wdraża AI, by zwiększyć efektywność o 75%

Compensa, jeden z liderów polskiego rynku ubezpieczeń majątkowych, wprowadza...

Automatyzacja w medycynie – jak nowoczesne systemy IT rewolucjonizują placówki zdrowotne?

Sektor ochrony zdrowia stawia na rozwój technologiczny, a automatyzacja...

Grupa Arche wypłaciła inwestorom 56 mln zł w 2024 roku

W samym 2024 r. inwestorzy otrzymali ponad 56 mln...

Przedsiębiorcy coraz chętniej sięgają po podpis elektroniczny – oto dlaczego

W dobie cyfryzacji podpis elektroniczny staje się nieodłącznym elementem...

Samochód nowy czy używany? Podpowiadamy co wybrać!

Zakup samochodu to jedna z najważniejszych decyzji finansowych, jaką...

Kamery nasobne dla ratowników medycznych – ochrona czy zagrożenie dla prywatności?

Wprowadzenie kamer nasobnych dla zespołów ratownictwa medycznego jest jednym...

Może Cię zainteresować

Polecane kategorie