niedziela, 11 kwietnia, 2021
FINANSESzukasz atrakcyjnie oprocentowanych lokat? Zobacz, na co możesz liczyć

Szukasz atrakcyjnie oprocentowanych lokat? Zobacz, na co możesz liczyć

-

Szukasz atrakcyjnie oprocentowanych lokat? Zobacz, na co możesz liczyć

Na koncie oszczędnościowym masz zgromadzoną sporą nadwyżkę finansową? Jeśli chcesz, aby pieniądze pracowały dla Ciebie z jeszcze większą intensywnością, dobrym rozwiązaniem będzie lokata. Oprocentowanie to jeden z parametrów wpływających na wysokość wypracowanych odsetek. Sprawdź, na jak duże zyski możesz liczyć.

Niskie stopy procentowe, które utrzymują się od marca 2015 roku, przekładają się na słabe oprocentowanie lokat bankowych. Nie oznacza to jednak, że lokowanie oszczędności na tego typu produktach jest nieopłacalne. Jeśli dobrze poszukasz i porównasz oferty, znajdziesz wśród nich prawdziwe „perełki” – lokaty, które pozwalają wypracować dość wysoki zysk.

Ile można zarobić na lokatach?

Lokata lokacie nierówna – wystarczy porównać kilka przypadkowych ofert. Większość nie zachęca do oszczędzania z uwagi na niskie oprocentowanie. Średnie nie przekracza 1,5% w skali roku, co oznacza zyski na poziomie kilkunastu złotych w okresie 3 miesięcy przy kwocie 5000 zł.

Gdyby jednak poświęcić czas na analizę dostępnych ofert, można byłoby trafić na atrakcyjnie oprocentowane lokaty. Za przykład mogą posłużyć choćby produkty przygotowane przez Toyota Bank.

Zakładając aż 10 Lokat Sprint 180 dni (wpłacając w sumie 180 000 zł), zysk w tak krótkim czasie wyniesie ok. 1700 zł netto. Oprocentowanie w tym przypadku wynosi 2,40% w skali roku. Natomiast długoterminowa Lokata Plus z oprocentowaniem na poziomie 2,40% w skali roku przynosi zysk ok. 180 zł (depozyt wynosi 15 000 zł).

Oprocentowanie lokat to nie wszystko…

Jeśli chodzi o lokatę, oprocentowanie to zaledwie jeden z czynników decydujących o atrakcyjności tego produktu bankowego. Chcąc uzyskać możliwie wysoki zysk, warto wziąć pod uwagę jeszcze:

  • czas trwania lokaty,
  • częstotliwość kapitalizacji odsetek,
  • konsekwencje wypłaty środków przed okresem zapadalności.

Trzeba także uwzględnić warunki, np. minimalną i maksymalną kwotę depozytu, możliwość założenia kilku lokat jednocześnie itp.

Lokaty bankowe to dobry sposób na pomnażanie nadwyżki finansowej z kilku powodów. Są bezpieczne – nie wiążą się z żadnym ryzykiem utraty wpłaconego kapitału (stracić można jedynie odsetki przy wypłacie pieniędzy przed okresem zapadalności lokaty). Ponadto wystarczy już niewielki depozyt minimalny – rzędu kilku tysięcy złotych – aby zacząć pomnażać środki.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Remote controlled drone taking off from warehouse to deliver package

SAS wskazuje 4 obszary rozwoju biznesu w 2021 roku

0
Jednym z głównych wniosków pojawiających się w podsumowaniach minionego roku jest ogromny wpływ pandemii na przyspieszenie procesów cyfrowej transformacji. COVID-19 potwierdził, że technologia jest kluczowym narzędziem w obszarze ochrony zdrowia, ekonomii, a także ekologii....
Deloitte

Deloitte: Rok 2021 przyniesie zwiększoną aktywność na rynku private equity

0
Mimo, że rynek private equity (PE) w Europie Środkowej odczuł wpływ pandemii i wywołanego nią spowolnienia, przedstawiciele funduszy wykazują dziś znacznie większy optymizm niż w pierwszej połowie 2020 r. Jak wynika z raportu firmy...
polska unia europejska

Jaka przyszłość czeka Unię Europejską i Polskę?

0
Michał Perzyński/Instytut Jagielloński: Jak Pana zdaniem będą wyglądać stosunki Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi po zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta? Bogusław Sonik: Myślę, że przede wszystkim zmieni się jedno – będą mieli do siebie zaufanie...