FINANSESzukasz atrakcyjnie oprocentowanych lokat? Zobacz, na co możesz liczyć

Szukasz atrakcyjnie oprocentowanych lokat? Zobacz, na co możesz liczyć

Szukasz atrakcyjnie oprocentowanych lokat? Zobacz, na co możesz liczyć

Na koncie oszczędnościowym masz zgromadzoną sporą nadwyżkę finansową? Jeśli chcesz, aby pieniądze pracowały dla Ciebie z jeszcze większą intensywnością, dobrym rozwiązaniem będzie lokata. Oprocentowanie to jeden z parametrów wpływających na wysokość wypracowanych odsetek. Sprawdź, na jak duże zyski możesz liczyć.

Niskie stopy procentowe, które utrzymują się od marca 2015 roku, przekładają się na słabe oprocentowanie lokat bankowych. Nie oznacza to jednak, że lokowanie oszczędności na tego typu produktach jest nieopłacalne. Jeśli dobrze poszukasz i porównasz oferty, znajdziesz wśród nich prawdziwe „perełki” – lokaty, które pozwalają wypracować dość wysoki zysk.

Ile można zarobić na lokatach?

Lokata lokacie nierówna – wystarczy porównać kilka przypadkowych ofert. Większość nie zachęca do oszczędzania z uwagi na niskie oprocentowanie. Średnie nie przekracza 1,5% w skali roku, co oznacza zyski na poziomie kilkunastu złotych w okresie 3 miesięcy przy kwocie 5000 zł.

Gdyby jednak poświęcić czas na analizę dostępnych ofert, można byłoby trafić na atrakcyjnie oprocentowane lokaty. Za przykład mogą posłużyć choćby produkty przygotowane przez Toyota Bank.

Zakładając aż 10 Lokat Sprint 180 dni (wpłacając w sumie 180 000 zł), zysk w tak krótkim czasie wyniesie ok. 1700 zł netto. Oprocentowanie w tym przypadku wynosi 2,40% w skali roku. Natomiast długoterminowa Lokata Plus z oprocentowaniem na poziomie 2,40% w skali roku przynosi zysk ok. 180 zł (depozyt wynosi 15 000 zł).

Oprocentowanie lokat to nie wszystko…

Jeśli chodzi o lokatę, oprocentowanie to zaledwie jeden z czynników decydujących o atrakcyjności tego produktu bankowego. Chcąc uzyskać możliwie wysoki zysk, warto wziąć pod uwagę jeszcze:

  • czas trwania lokaty,
  • częstotliwość kapitalizacji odsetek,
  • konsekwencje wypłaty środków przed okresem zapadalności.

Trzeba także uwzględnić warunki, np. minimalną i maksymalną kwotę depozytu, możliwość założenia kilku lokat jednocześnie itp.

Lokaty bankowe to dobry sposób na pomnażanie nadwyżki finansowej z kilku powodów. Są bezpieczne – nie wiążą się z żadnym ryzykiem utraty wpłaconego kapitału (stracić można jedynie odsetki przy wypłacie pieniędzy przed okresem zapadalności lokaty). Ponadto wystarczy już niewielki depozyt minimalny – rzędu kilku tysięcy złotych – aby zacząć pomnażać środki.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...