piątek, 23 września, 2022
START-UPYTrwa nabór do trzeciej edycji programu pre-akceleracyjnego Huge Thing i Google...

Trwa nabór do trzeciej edycji programu pre-akceleracyjnego Huge Thing i Google for Startups

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Trwa nabór do trzeciej edycji programu pre-akceleracyjnego Huge Thing i Google for Startups

  • Dobrze znany w polskim środowisku startupowym Huge Thing to jeden najdłużej działających w naszym kraju operatorów programów pre-akceleracyjnych, kierowanych do lokalnych startupów znad Wisły, ale i także do tych z Europy Środkowej i Wschodniej.
  • W tym roku, jesienna edycja programu, odbędzie się całościowo online i potrwa 7 tygodni.
  • Będzie to już 11-ta odsłona programu Huge Thing, ale po raz trzeci realizowana we współpracy z Google for Startups.

Program skierowany jest do zespołów pracujących nad rozwiązaniami technologicznymi z globalnym potencjałem. Huge Thing szuka projektów we wczesnej fazie rozwoju (pre-seed i seed). Do zakwalifikowania się startupu do programu, musi on posiadać przynajmniej MVP – prostą wersję rozwiązania czy produktu lub ich prototyp.

  • Jako Google for Startups wspieramy startupy na każdym etapie rozwoju. Robimy to, ponieważ startupy są kluczowym elementem budowy innowacyjnej gospodarki i współtworzą przyszłość polskiego i światowego biznesu. Programy takie jak pre-akcelerator Huge Thing są niezbędne właśnie na wczesnym etapie rozwoju firm, ponieważ pomagają nie tylko zdobywać wiedzę o technologii czy skalowaniu biznesu, ale wspierają także rozwój umiejętności przywódczych, uczą budowania modeli biznesowych i zarządzania biznesem – mówi Michał Kramarz, szef Google for Startups w Europie Środkowej.

Program dedykowany jest podmiotom z branż opartych na technologii o dużym potencjale, takich jak edukacja, medycyna, sustainability, energetyka czy e-sport, a także wielu innym. Ma bowiem również wskazać, w których obszarach powstaje obecnie najwięcej innowacyjnych projektów z potencjałem na rynkowy sukces.

Program ruszy w listopadzie br. W trakcie 7-miu tygodni uczestnicy wezmą udział w warsztatach z mentorami, wykładach i sesjach 1:1. Tworzone przez siebie rozwiązania dopracowywać będą pod okiem indywidualnych tutorów –pomogą oni doprecyzować model biznesowy, przetestować rozwiązania i produkty oraz zweryfikować ich założenia. W trakcie wykładów i warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak prowadzić i mierzyć działania sprzedażowe, jak zaplanować skuteczną komunikację oraz jak przygotować się do pozyskania pierwszej (lub kolejnej) rundy finansowania na rozwój i na co zwracać uwagę, wybierając inwestora. Całość zakończy Demo Day, który zaplanowano na 16 grudnia.

Co zyskają uczestnicy?

Oprócz dostępu do jednych z najlepszych ekspertów, wiedzy biznesowej oraz możliwości przedstawienia swoich pomysłów potencjalnym odbiorcom i inwestorom, udział w programie to realna szansa na pozyskanie inwestora i okazja do skorzystania ze wsparcia ekspertów Google. Pomogą oni uczestnikom między innymi w mierzeniu rezultatów realizowanych działań, definiowania celów firmy, rozumieniu założeń budowania silnych zespołów, jak również w projektowaniu usług/produktów i wdrażaniu rozwiązań opartych o analizowanie danych. Ponadto uczestnicy dołączają do społeczności Google for Startups, w której będą mogli skorzystać z programów wspierających ich dalszy rozwój na kolejnych etapach budowania startupu. Zapisy do programu są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, spełniających kryteria, a sam udział jest dla startupów bezpłatny.

Realne korzyści z pre –akceleracji

Huge Thing to jeden, z najdłużej działających w Polsce, operatorów programów wspierających rozwój startupów.

  • Startupy, które mają już działający produkt i pierwsze przychody mogą wręcz wybierać spośród naprawdę wielu programów działających na rynku. Wsparcia dla osób, które dopiero zaczynają, formują swoje zespoły i pracują nad modelami biznesowymi, nadal brakuje. Wiemy, że nasz program pre-akceleracyjny, po raz trzeci realizowany w partnerstwie z Google for Startups, może realnie przyspieszyć rozwój obiecujących projektów z regionu. Mamy już kilkanascie świetnych succes stories, będących wynikiem naszych działań – mówi Monika Synoradzka, CEO Huge Thing.

W poprzedniej edycji do udziału w programie Huge Thing wybrał 15 najlepszych startupów, wszystkie z nich wciąż się rozwijają i odnoszą pierwsze, biznesowe sukcesy. W rezultacie udziału w pre-akceleratorze Huge Thing ForLogistic, startup wynajmujący powierzchnie magazynowe na godziny, pozyskał 1,1 mln PLN finansowania na dalszy rozwój. CEO Getmehired, platformy internetowej, gromadzącej doświadczonych menedżerów pomagających kandydatom w przygotowaniu do rozmów kwalifikacyjnych, także poprzez wartościowe feedbakowanie ich, pozyskała co-foundera, z którym od teraz rozwija swój biznes. Spółka Element, startup zajmujący się automatyzowaniem procesów rekrutacji, pozyskał oferty finansowania od kilku polskich funduszy VC, a pochodzący z Litwy Vetforcall, tworzący platformę do umawiania wizyt weterynaryjnych i gromadzenia dokumentacji o pupilach, planuje wejście na rynek polski.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Historia cyberprzestępczości

0
Pojęcie „wirusa komputerowego” znane jest obecnie większości osób na świecie, włącznie z dziećmi. Zwykle kojarzy się ono z czymś destrukcyjnym dla sprzętu, danych i usług, na których wszyscy polegamy. Wirusy komputerowe, podobnie jak ich...
e-commerce

Nowe oblicze wyprzedaży, czyli co w e-commerce i nie tylko zmieni dyrektywa Omnibus

0
W czasie sezonowych wyprzedaży nie raz słyszy się o nieuczciwych praktykach sprzedawców i celowym zawyżaniu cen w okresach poprzedzających obniżki, tak aby te wyglądały na szczególnie atrakcyjne. Tegoroczne zimowe wyprzedaże to jednak ostatnie, kiedy...

Wzrost mediany maksymalnych zarobków w IT o 9,5 proc. do 18,4 tys. zł netto...

0
No Fluff Jobs – jedyny portal z ogłoszeniami IT dostępny w 6 krajach i 8 wersjach językowych – podsumowuje ubiegły rok w branży. Z przygotowanego przez firmę raportu „Rynek pracy IT w Polsce w...