GIEŁDA I INWESTYCJEWyniki finansowe Zoom’a

Wyniki finansowe Zoom’a

Wyniki finansowe Zoom’a

W post-pandemicznym świecie Zoom’a dotykają biznesowe problemy, a jego akcje spadły o ponad 80 proc. w ciągu ostatnich dwóch lat. Jednak wyniki za IV kwartał przyniosły inwestorom ulgę, pokazując oznaki utrzymania klientów i zyski, które pobiły oczekiwania rynku. Zoom przekazał, że IV kwartał zakończył z 213 tys. klientów, co oznacza skok o 12 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Otoczenie makro hamuje wzrost Zoom’a, ale wyniki pokazują, że potencjał nie wyczerpał się całkowicie i że jego oprogramowanie nadal może być niezbędne dla przedsiębiorstw. Pozytywna dla inwestorów jest prognoza całorocznych zysków, która wypadła znacznie powyżej oczekiwań Wall Street – wycenia się je na poziomie 4,11-4,18 dolarów w porównaniu do zakładanych 3,53 dolarów.

Zoom robi co może próbując działać w takim środowisku makro: zwalnia pracowników, aby chronić marże, prezentuje nowe oferty, takie jak telefon i centrum kontaktowe, mające przyciągnąć nowych klientów. Mimo, że prognoza ta zadowoli inwestorów krótkoterminowo, nie wszystko będzie takie proste. Przy ograniczonym wzroście, ostrej konkurencji ze strony rywali takich jak Microsoft oraz spowolnieniu budżetów korporacyjnych, wygląda na to, że Zoom czeka kolejny trudny rok.

Josh Gilbert, analityk rynkowy eToro

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...