FIRMYAkcjonariusze Sunway Network SA zadecydowali o przejęciu spółki z Hongkongu

Akcjonariusze Sunway Network SA zadecydowali o przejęciu spółki z Hongkongu

Akcjonariusze Sunway Network SA zadecydowali o przejęciu spółki z Hongkongu

Akcjonariusze Sunway Network SA, notowanej na rynku NewConnect firmy technologicznej z sektora VR i AR, przegłosowali podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy przejęcie spółki Sunway Network Company Limited z siedzibą w Hongkongu. Proces ten zostanie zrealizowany poprzez emisję 16 000 000 akcji serii B, które zostaną objęte przez udziałowców azjatyckiej firmy w zamian za 100 proc. udziałów w jej kapitale zakładowym. Tym samym Sunway Network SA zakończy zaplanowane w strategii rozwoju przejęcie spółki, której wartość oszacowano na 193 mln PLN. Firma będzie mogła w pełni przystąpić do realizacji swoich kolejnych celów strategicznych, w tym wprowadzenia na rynek innowacyjnych okularów AR, przeznaczonych między innymi dla sektora militarnego.

– Z nieukrywaną satysfakcją obserwujemy zbliżającą się finalizację transakcji. Aktualnie koncentrujemy nasze wysiłki na zakończeniu prac nad produkcją okularów AR, które nie tylko planujemy dostarczyć polskiemu wojsku, ale również naszym potencjalnym sojusznikom. Okulary te są przełomowe — jako jedni z pierwszych na rynku oferujemy tak zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które może zrewolucjonizować wyposażenie wojskowe. Prototyp produkcyjny, który zostanie zaprezentowany już we wrześniu br. podczas targów zbrojeniowych w Kielcach, będzie zapewniał stereoskopowe widzenie nocne i termiczne oraz funkcje skanowania otoczenia 3D za pomocą wbudowanego LIDAR’e dużej rozdzielczości. Liczymy, że inwestorzy dostrzegą unikalny potencjał naszej technologii oraz projektów, które realizujemy – mówi Arnold Adamczyk, udziałowiec Sunway Network Company Limited.

Sunway Network Company Limited specjalizuje się w projektach związanych z wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością oraz zaawansowanymi technologiami. Firma, w swojej dotychczasowej historii, zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla kontrahentów z USA, Hong Kongu i Polski, przynosząc znaczące przychody. Bogate doświadczenie, liczni partnerzy biznesowi oraz zgromadzone know-how, pozwalają spółce aspirować do debiutu na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w najbliższej przyszłości.

Zakończenie procesu transakcyjnego uczyni nas jedną z bardziej wyróżniających się firm na rynku NewConnect. Dysponujemy portfolio z kilkudziesięcioma zrealizowanymi z sukcesem projektami, posiadamy innowacyjną technologię oraz niezbędne know-how, które są kluczowe do realizacji zaawansowanych technologicznie zleceń. Wierzymy, że nasz potencjał zostanie wkrótce dostrzeżony i doceniony przez inwestorów, zwłaszcza biorąc pod uwagę nasze ambitne plany rozwoju na polskim rynku – dodaje Tomasz Hofman, członek zarządu Sunway Network SA.

Produkty Sunway Network, w tym trenażery strzeleckie, są już dostępne na polskim rynku. Firma niedawno zakończyła pierwszą fazę prac nad najnowszą wersją tego produktu, która już teraz oferuje szereg nowych funkcji, m. in. treningi z użyciem laserowej makiety paralizatora elektrycznego. Rozszerza to obszar sprzedaży o sektor sił policyjnych i innych służb mundurowych.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...