FIRMYB-Act SA podpisał nową umowę związaną z sektorem militarnym

B-Act SA podpisał nową umowę związaną z sektorem militarnym

B-Act SA podpisał nową umowę związaną z sektorem militarnym

-Act, inżynierska spółka specjalizująca się w doradztwie i nadzorze inwestycji budowlanych, w ramach konsorcjum, w którego skład wchodzi także Transprojekt Gdański sp. z o.o., podpisała nowy kontrakt związany z przebudową wojskowego lotniska w Świdwinie, gdzie mają stacjonować polskie myśliwce F-35. Konsorcjum ma otrzymać wynagrodzenie ryczałtowe w wysokości blisko 8 mln PLN brutto, a dokładny podział przychodów zostanie ustalony w ciągu 21 dni od podpisania umowy. To już trzeci kontrakt związany z sektorem militarnym realizowany przez spółkę.

B-Act do tej pory prowadził działania w związku z nadzorem inwestorskim nad robotami budowlanymi wielofunkcyjnego portu lotniczego wraz ze strażnicą wojskowej straży pożarnej w Mirosławcu oraz w ramach przebudowy wspomnianego lotniska w Świdwinie, o czym spółka informowała w kwietniu br. Tym razem bydgoskiej firmie zostały powierzone nowe zadania, których realizacja jest planowana do końca 2026 roku.

Cieszymy się, że po raz kolejny zostaliśmy wybrani do prac przy jednym z najważniejszych projektów realizowanych przez Siły Powietrzne, tym bardziej, że będzie on realizowany wspólnie z polską firmą z wieloletnią tradycją i bogatym doświadczeniem. Każdy nowy kontrakt jest dla nas potwierdzeniem zaufania, jakim nas obdarzono. Jesteśmy gotowi dostarczyć najwyższej jakości usługi, które spełnią oczekiwania naszych partnerów i przyczynią się do wzmocnienia infrastruktury obronnej Polski. Zakładamy, że w przyszłości będziemy podejmować się jeszcze większej liczby projektów związanych
z sektorem militarnym
– mówi Adam Białachowski, prezes zarządu B-Act SA.

W obecnym roku B-Act podpisał już pięć nowych umów związanych z sektorem energetycznym, militarnym czy industrialnym. Spółka stale podejmuje działania związane z pozyskiwaniem kolejnych zleceń oraz aktywnie bierze udział w rozpisywanych przetargach. B-Act także szuka możliwości realizowania kontraktów za granicą – w zeszłym tygodniu spółka podpisała memorandum o współpracy z firmą inżynierską z Kazachstanu. Jego celem jest określenie warunków współpracy stron przy realizacji wspólnych projektów na rynku usług inżynierskich w Kazachstanie.

Z powodzeniem realizujemy kolejne nasze założenia na ten rok. Podpisujemy nowe kontrakty w strategicznych sektorach gospodarki, co jest wynikiem konsekwentnej pracy całego zespołu oraz naszej strategicznej wizji rozwoju. Jednym z istotnych aspektów naszej strategii jest ekspansja na rynki zagraniczne. Podjęcie współpracy z kazachstańskim partnerem otwiera przed nami nowe możliwości w zakresie realizacji projektów na tamtym rynku oraz pozwoli na wymianę wiedzy i doświadczeń – dodaje Adam Białachowski.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...