FIRMYBrown-Forman wśród najlepszych miejsc pracy dla Kobiet

Brown-Forman wśród najlepszych miejsc pracy dla Kobiet

Brown-Forman wśród najlepszych miejsc pracy dla Kobiet

Brown‑Forman, międzynarodowa firma branży dystrybucji alkoholu, znalazła się w ścisłym gronie 10 najlepszych pracodawców, wyróżnionych tytułem Najlepsze Miejsce Pracy dla Kobiet w 2024 roku. Najlepsze Miejsce Pracy dla Kobiet w 2024 roku

To już szesnasta odsłona konkursu organizowanego przez Great Plac e to Work. Z roku na rok coraz więcej firm decyduje się na przystąpienie do badania. W edycji 2023-2024 przebadanych zostało 196 firm w Polsce. To niemal 10% więcej niż w poprzedniej edycji. W tym roku po raz pierwszy Great Place To Work® ogłosił listę 10 firm najbardziej sprawiedliwych dla kobiet. Zwycięzcą w tym rankingu jest SIX Global Services, firma z sektora finansowego. Drugie miejsce należy do spółki informatycznej Cisco, a trzecie do firmy transportowej DHL Global Forwarding. Brown-Forman Polska znalazł się w 10 najlepszych firm.

Laureaci konkursu Great Place To Work® z sukcesem tworzą środowisko pracy, które staje się wzorcem dla wielu, polskich firm. 89 proc. pracowników organizacji z listy Najlepszych Miejsc Pracy™ deklaruje, że pracuje w świetnych firmach – w przypadku średniej krajowej ten odsetek sięga zaledwie 51 proc.

Misją Great Place To Work® jest promowanie kultury organizacyjnej For All™, czyli takiej, która odpowiada na potrzeby pracowników bez względu na ich tożsamość płciową, wiek, zajmowane stanowisko czy staż w firmie. Jednak na rynku pracy – który wciąż defaworyzuje kobiety – kobiety nadal zarabiają mniej od mężczyzn i częściej na swojej drodze awansu napotykają szklany sufit. Wierzymy, że wyróżnienie firm, które w praktyce realizują u siebie politykę równouprawnienia płci, często w ramach szerszej strategii różnorodności, ma swoje przełożenie społeczne. W tym obszarze jest jeszcze wiele do zrobienia w Polsce” – mówi Marzena Winczo-Gasik, szef Zespołu Culture Audit™ w Great Place To Work Polska.

Jak zauważa Dorota Pałysiewicz, dyrektor HR w Brown-Forman Polska, to dobrze, że tak wiele organizacji stawia sobie za cel strategiczny osiągnięcie wyższego poziomu udziału kobiet w strukturach zarządczych. W Brown-Forman Corporation cel ten postawiono na poziomie 40 procent kobiet na stanowiskach dyrektorskich do 2030 roku. W drodze do osiągnięcia tego poziomu pomagają oddolne inicjatywy, takie jak GROW (Growing Real Opportunities for Women), mające na celu zwiększenie potencjału kobiet i ich szans na kluczowe stanowiska w firmie oraz aktywacji kobiet w segmentach dotychczas postrzeganych jako typowo męskie, w tym w pionierskim powierzaniu stanowisk Master Distiller kobietom. W Brown-Forman dbamy o to, aby dla każdego pracownika firma była naturalnym środowiskiem, które stwarza poczucie przynależności i zawodowej satysfakcji – powiedziała Dorota Pałysiewicz, dyrektor HR Brown-Forman Polska.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

polski ład

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców: co dalej?

0
Przedsiębiorcy oczekują konkretów w sprawie opłacania tzw. składki zdrowotnej (po wielu latach polemik, obecnie coraz więcej jest stanowisk, że jest to po prostu podatek, a nie składka). Negatywne skutki „Polskiego Ładu” odczuwa wielu przedsiębiorców...