niedziela, 28 maja, 2023
FIRMYChiński Guotai-Huarong Poland rozpoczyna produkcję masową elektrolitu w Polsce

Chiński Guotai-Huarong Poland rozpoczyna produkcję masową elektrolitu w Polsce

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Chiński Guotai-Huarong Poland rozpoczyna produkcję masową elektrolitu w Polsce

Jeden z największych globalnych dostawców elektrolitu stosowanego w bateriach litowo-jonowych, chiński Guotai-Huarong Poland, rozpoczyna produkcję masową. Przy założeniu pełnych mocy produkcyjnych zakładu na poziomie 40 tys. ton elektrolitu, firma zlokalizowana w Prusicach na Dolnym Śląsku będzie zasilała rocznie ok. 500 tys. baterii. Chiński Guotai-Huarong Poland2 GTHR Poland to pierwsza w Europie inwestycja dwóch światowych liderów na rynku elektromobilności – działającego od przeszło 20 lat Zhangjiagang Guotai-Huarong New Chemical Materials Co., Ltd. oraz Jiangsu Ruitai New Energy Materials Co., Ltd. Wartość całej inwestycji, której budowę rozpoczęto w 2020 roku, to 66 mln dolarów.

„Dostrzegamy rosnącą rolę Polski w łańcuchu dostaw baterii litowo-jonowych. Dlatego właśnie tutaj zdecydowaliśmy się zbudować nasz pierwszy zakład w Europie. Ilość naszego surowca używana w jednej baterii samochodu osobowego to ok. 80 kg, co oznacza, że roczna wielkość produkcji naszej fabryki zasili ok. pół miliona samochodów. Inwestycja w Prusicach pozwoli nam umocnić pozycję jednego z wiodących globalnych dostawców elektrolitu i tworzyć dzięki temu zrównoważoną przyszłość. Jestem przekonany, że dzięki wysoce wyspecjalizowanemu zespołowi, który udało nam się zgromadzić na Dolnym Śląsku, będziemy dalej konsekwentnie realizować ambitne cele rozwojowe” – mówi Wang Yiming, prezes zarządu Guotai-Huarong (Poland).

Według danych dostarczonych przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych wartość sektora produkcji baterii litowo-jonowych w Polsce w ciągu ostatnich 6 lat wzrosła z 1 do ponad 38 mld zł, a same akumulatory litowo-jonowe stanowią ponad 2,4 proc. polskiego eksportu. Europa już dzisiaj odpowiada za 14 proc. światowych mocy produkcyjnych w tym obszarze, z czego 9 proc. to Polska i Węgry.

Proces produkcji elektrolitu polega na fizycznym mieszaniu rozpuszczalników organicznych z solami litu oraz niewielkimi ilościami dodatków pozostałych związków chemicznych. Dzieje się to w instalacji zamkniętej, w ścisłym reżimie technologicznym z zachowaniem atmosfery inertnej z wykorzystaniem najwyższej jakości i czystości surowców.

GTHR Poland dostarczy elektrolit między innymi do takich kontrahentów jak LGESWA Energy Solution Wrocław, CATL (Niemcy) czy FREYR Battery Norway. W zakładzie w Prusicach już dzisiaj pracuje ok. 120 pracowników.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Co nas czeka na rynku obligacji korporacyjnych

0
„Pozostajemy optymistycznie nastawieni do rynku obligacji korporacyjnych w Polsce. Mając na uwadze bieżącą sytuację makroekonomiczną oraz perspektywy ścieżki stóp procentowych, ta klasa aktywów powinna pozwolić na osiągnięcie relatywnie atrakcyjnych stóp zwrotu. Stabilizacja rentowności na...

REIT-y w Polsce to już temat zamknięty?

0
Tematowi uchwalenia polskich przepisów wprowadzających spółki typu REIT było poświęconych już kilka artykułów, które przygotowali eksperci portalu NieruchomosciSzybko.pl. Trudno się jednak dziwić, bo o regulacjach sprzyjających rozwojowi dywidendowych spółek nieruchomościowych była mowa już jesienią...

Ożywienie na rynku obligacji korporacyjnych

0
Wysoka inflacja z pewnością skłania coraz więcej inwestorów w lokowanie pieniędzy w obligacje korporacyjne. – Ta opcja inwestowania z pewnością wiąże się z większym ryzykiem, choć często jednocześnie oznacza większy zysk. Przy inwestowaniu w...